Reklama

Margarita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 06.11.09 19:51
Margarita

Ahoj, viděli jste teď ve zprávách mimi margaritku?
Je moc krásná, maminka z ní má očividně radost. Petra mi přišla pohodavá, odpočatá, no však ona ji malá brzo prožene :lol:

jediný co mě teda zarazilo že měla tak brzo po porodu dudáka :think:

v motole nedodržujá těch bodů kojení?
Ted mě napadlo, že když rodila císařem že možná nekojí..ale zase vzdát to tak brzo?

pa :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 06.11.09 20:00

Ahoj.Je to vůbec povolené diskutovat o politicích a jejich dětech?Nerada bych se dostala do nějakého konfliktu.

Co se týče dudlíku,můj starší syn měl dudlíka taky už v porodnici.Měl silný sací reflex,stále plakal.Jinak by byl u prsa od rána do večera.Kojení mu to neohrozilo.Byl kojen 2 a třičtvrtě roku,kojila jsem ho v dalším těhotenství a pak 3 měsíce společně s dcerkou.

Dcerka naopak dudlíka neměla vůbec,protože ho nechtěla.

Je to individuální a každé dítě je jiné.Dcerka zase musela ve věku 10-17dní pít jen odsáté a převařené MM,vrátila se jí novorozenecká žloutenka,byly jsme v nemocnici.Po týdnu pití z lahve-alternativně jsem ji krmit nezvládala,se mi k prsu bez problému vrátila.

Co se týče např.dudlíku a vývoj zubů,myslím si,že dudlík na ně vliv nemá.Zubní zárodky se vytváří už v těhotenství.

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 06.11.09 20:04

jojo, MArgaritka je moc pěkná panenka, akorát teda to jméno myslím úplně nevychytali. Ale když se jim líbí, tak není co řešit.
A dudlíka jsem měla v porodnici taky (tajně :wink: ). Bez něj bychom tu noc, kdy jsem ještě neměla mlíko a bradavky měla skoro do krve asi nepřežily. No, a kojím dodnes (u syna totéž, kojila jsem 11 měsíců), takže té dudlíkové hysterii laktační ligy moc nerozumím…

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 06.11.09 20:09

Možná tím naštvu některé maminky,ale já si myslím,že kojení je svým způsobem dar,který je ženě dán.Buď prostě může kojit nebo ne.Ovlivnit doporučovanými prostředky to může jen částečně.Některá ať dělá co dělá,prostě kojit nemůže.

Já kojím už skoro 3 a půl roku v kuse,v těho­tenství mi to problémy nedělalo,nejsem a nebyla jsem nijak zvýšeně unavená,ani z tandemového kojení.Mléka jsem měla vždy dost.Kojící čaje už nepiju,nechutnají mi.Jen se snažím přiměřeně zdravě jíst a sem tam beru vitaminy,teď už taky moc ne.Moje máma kdysi to samé.

A proč by nemohla kojit po císaři?Já jsem měla první těžký klešťový porod,rozkojila jsem se úplně normálně.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.11.09 21:01

Mě se Margarita mooooc líbila a paní Paroubkové to moc slušelo :potlesk:
Myslím si že porod císařským řezem nemá vliv na kojení , a když se možná (to nikdo neví)nerozkoji­la,tak to určitě jen tak snadno nevzdala.
A co se týče dudlíčka je to čistě jejich věc , já ho v porodnici taky měla a potají Honzíkovi dávala a s kojením problém nebyl , ten pak přišel až na třech měsících :roll:

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 06.11.09 21:16

Jana206, doufam, ze sis delala legraci s tim diskutovanim o politicich…co?

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 07.11.09 08:40

Mě zase bylo děsně sympatický,že měla v puse obyčejnou růžovou kytičku. Evidentně mají tenhle dudlík děti nejraději,viz naše vlastní zkušenost :wink: :lol: A rozkojení po císaři bývá pozvolnější aspon o den než po normálním porodu,takže třeba ještě kojit nemusí.Ale na kameru vypadala teda děsně vyrovnaně a štastně :-)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 07.11.09 10:16
mischni píše:
jojo, MArgaritka je moc pěkná panenka, akorát teda to jméno myslím úplně nevychytali. Ale když se jim líbí, tak není co řešit.

jj, nmohla to být klidopíďo Markétka, že?
Přijde mi, že má ve jméně moc drrrnnčení..
Ale asi jí budou říkam Gitko..což je pěkný :wink:

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 07.11.09 12:31

Margarita je hezká holčička po mamince, vše nej do života.
a k dudlíku…
Měla stejný jako naše Linduš. V porodnici ho měla taky i před dr. a nikdo nám nic neřekl. Je to snad moje dítě, moje věc. A kojení nám kvůli tomu nedělalo žádné problémy.

radúna
Extra třída :D 11952 příspěvků 07.11.09 12:48

Já sice nevím, proč takový humbuk kolem jednoho narozeného miminka :nevim: , ale jinak taky přeju hodně zdraví.
A k dudlíku? Tak v Opavě dala jedna sestra v noci mimču od kamarádky dudlíka, protože malý řval, řval a řval i když byl nakrmený.(vzali si miminko na dětské odd., aby se kámoška trochu vyspala, protože malý plakal celé dny i noci). Ráno jí ho přivezli i s dudlíkem a druhá sestra kamarádku seřvala, co to jako je? Že to kazí kojení apod.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 07.11.09 14:07

Radúno chudák kamarádka,dostala vynadáno ani za to nemohla :roll: Když já si myslím , že to stěma dudákama a zákazem používaní přeháněj,stejně si myslím že to jestli se maminka rozkojí nebo ne nezaleží jen na dudlíku ,ale i na spoustě jiných okolností,jak už tady psala Jana206 kojení je dar a budto žena kojí nebo ne.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 07.11.09 14:24

dudlíček jsem použila také již v porodnici a moooc mi ho ostatní maminky záviděly. Děti brečí i nakojené a přisáté je mít stále nemůžete.. Kojím naprosto v poho a také si myslím, že to velký vliv mít nemůže. Sestřičky byly v pohodě a bez poznámek.
K tomu jménu… no.. nevím proč, ale tak nějak mi to připomíná nějaký alkoholický nápoj či koktejl ta Margarita..možná se pletu..snad nikoho neurazím..

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 07.11.09 14:39

Já dala malému dudlíka hned při cestě z porodnice,kojim stále a nikdy jsem problémy neměla.

radúna
Extra třída :D 11952 příspěvků 07.11.09 15:18
Oluscha píše:
Radúno chudák kamarádka,dostala vynadáno ani za to nemohla :roll: Když já si myslím , že to stěma dudákama a zákazem používaní přeháněj,stejně si myslím že to jestli se maminka rozkojí nebo ne nezaleží jen na dudlíku ,ale i na spoustě jiných okolností,jak už tady psala Jana206 kojení je dar a budto žena kojí nebo ne.

Oluscha, jo jo, já to vidím jako Ty. Jen jsem tam do textu jaksi nedala smajlíka kroutícího očima nad tou sestřičkou. Já samozřejmě souhlasím s tím, že dát miminku dudlíka je věc té maminky. To, že ta kámoška dostala sprda za sestřičku od sestřičky si taky samozřejmě nenechala líbit a jakmile dostala ráno vynadáno, hned se bránila a sestřička z ranní se zastyděla, jak si to vlasntě (ne)předávají směnu…To jen tak na vysvětlenou :-) .

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 07.11.09 21:14

To je moc dobře že si to nenechala líbit :-D :potlesk: Taky bych si to nenechala líbit :think: Někdy jsou ty sestřičky dost nepříjemný.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >