Co mě čeká při císařském řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mariana.d
Nováček 1 příspěvek 24.07.19 14:40
Mariana demeterova

Dobry den, za týden mně čeká císařsky řez chtěla jsem se vás zeptat jaké s tím máte zkušenosti? Jak to celé probíhá jestli to bolí a taky ktera varianta je lepší jestli celková narkoza nebo částečná…??

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sabina1812
Kecalka 252 příspěvků 24.07.19 14:55

Také mě čeká za dva týdny, tak jsem zvědavá :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:58

Mám za sebou císaře se spinální anestezií. No nebudu ti mazat med kolem pusy a napíšu to, jak to bylo :-D
Nejprve příprava před cs - punčochy na nohy, vycévkování (fuj hnus), pak na sál a napíchnutí zad - člověk se musí hoooodně předklonit. U mě se to anesteziologovi podařilo napodruhé a ani mě to nijak nebolelo, jen je to nepříjemné. Pak mi přivázali ruce, hodili přede mě plachtu a do mě se dala strašná zima (a to byla stejná vedra jako jsou teď). Pak zkoušejí jestli už nic necítíš. Samotná operace byla bez problému, nic jsem necítila, jen jsem měla pocit, jako kdyby mi někdo dole „házel s nohama“ sem a tam. Děti jsem bohužel neviděla, jen slyšela (dvojčata, předčasný porod). Pak šití, to bylo dloooouhé a pak už na JIPku. Sestra se mě celou noc chodila ptát, jestli chci něco na bolest, já nechápala, protože mě vůbec nic nebolelo. V pohodě to bylo až do chvíle, kdy jsem se po asi 18h měla postavit na nohy - málem jsem bolestí omdlela. Takže zpět na postel a zkoušelo se znohu 24h po operaci - to už jsem se zvedla, ale masakr to byl stále. Pak s každým postavením na nohy to bylo lepší a lepší. Komplikace s jizvou nebo tak něco jsem neměla, vlastně to byl celkem pohodový císař, ale i tak bych do toho znovu dobrovolně nešla a další dítě chci porodit vaginálně, i kdyby to měla být třeba KP.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 15:01

Ahoj, rodila jsem první dítě císařem, při částečné anestezii. Nebolelo mne nic, překvapila mne jen rychlost - dítě bylo venku do 3 minut po převozu na sál. Mnohem déle trvalo čištění a šití. Při operaci jsem akorát měla uvázané ruce jak Ježíš, což mi trochu vadilo, ale asi to bylo k dobru věci, měla jsem nervy a dost se klepala.

Po operaci jsem si byla schopná dojít na wc na malou. Trpím na zácpy, takže na velkou to bylo horší, ale i to jsem zvládla :). Jizvu jsem jen desinfikovala, nemasírovala, necvičila. Po týdnu už jsem zvládla spát na boku. Další dva porody proběhly spontánně.

V e-mailu mám možná ještě naskenovaná pravidla péče o jizvu po porodu a tip na takové gelové pásky usnadňující hojení.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 15:08

Jinak po ořečtení předchozího příspěvku doplňuji, že spinal mi dělali vleže na boku a při čištění jsem cítila v břiše tlak. Ale bolest žádná. Když to pak přijde k sobě, asi záleží na každém, jak to snáší a zvládá, já byla docela soběstačná, ale věřím, že někdo jiný bolestí může chodit v předklonu :(.
Ještě tip: Laktace u císaře může trvat déle, doporučuji dítě hodně přikládat a začít co nejdříve. Obě děti rozené spontánně se mi přisály hned na sále, prvorozený (císařem) byl hodně spavý a laxní, nevěděla jsem si tehdy s ničím rady, na první noci ho nechávala u sester - mléko se mi udělalo až týden po porodu.

Flinka
Kecalka 117 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 15:08

@Mariana.d
Podstupovala jsem CS v celkove anestezii a probihalo to tak, ze jsem si lehla na sal, zavedli mi cevku, koukli mi do krku a prilozili mi pres nos a usta dychaci „masku“ - byla to akce tak na 10 min max. Pak uz si na nic nepamatuji.

Probrala jsem se pak hrozne slaba, nemohla jsem hned fungovat, rez bolel pri kazdem pohybu, ale jinak dobre, bez komplikaci, ani hlava me po narkoze nebolela. Docela rychle jsem se sebrala, ale uz si moc nepamatuju detaily. Typ anestezie si nejspis nevyberes sama, od toho je tam anesteziolog. Priprav se ale na to, ze Te jeste nejakou dobu po propusteni bude ten rez bolet, budes treba muset vstavat pres bok a zvedani ditete nebude uplne bezbolestne. Ale diky bohu za to.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 15:08

Kdyby Tě něco zajímalo, ptej se ;).

Mandarines
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 24.07.19 15:15

@Mariana.d Měla jsem spinalni anestezii, jsem moc ráda, slyšela a viděla jsem syna, když ho vytáhli :srdce: po jeho ošetření mi ho ještě přinesli ponuchat a opusinkovat :D při ošetřování byl tatínek s ním :) za mě docela v pohodě, cevku mi zavedli až po anestezii, takže jsem nic necítila, teda myslím, jestli si to pamatuji dobře :mrgreen: nebolelo to, jen se cítila hrozný tlak, když malého dostávali ven a pak už jen takové tahání, nebo jak to říct, člověk ví, že tam něco dělají, ale nebolelo to :) při té operaci se mi dělalo špatně, anesteziologie se pořád na něco ptal, tak me něco dopichovali do infuze, je teda pravda, že jsem prý ztratila dost krve, tak treba to bylo tím :nevim: pak na JIPku, syna mi nosili na kojení po třech hodinách, bolest to byla nebudu lhát, ale dávali mi léky, tak dobrý. Po 12 hodinách vstávání masakr, bolest, me se teda ještě dost motala hlava kvůli té krvi, takže jsme to pak zkoušeli znovu, ale člověk rychle zapomíná, a pak Te miminko donutí, takže myslím, že jsem se rychle dala dokupy :) pak ještě chvíli doma problém, že jsem musela nosit kočár do schodů, ale poradila jsem si :) každopádně si umím představit podstoupit CS ještě jednou, tak to nebylo tak hrozné :lol:

Zdeni86
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 15:20

Mam za sebou 2. Prvni akutni v celkove anestezii a druhy planovany ve spinalu. U celkove mi vadilo ze jsem mimco videla az za dlouho, vstavani bylo des a jeste par dni jsem chodila v predklonu. Mliko bylo az asi po tydnu. Spinal -nemohli se mi trefit, ale to spis bylo neprijemne, protoze predtim misto vpichu znecitlivi. Ty tlaky co pak clovek citi jsou zvlastni. Ale hned mi ukazali malyho, pak.ho chvili odnesli a protoze byl ok, drzeli mi ho u obliceje po dobu siti. A byl tam tedy i manzel. Bolest byla mensi, ale to mohlo byt tim.ze uz clovek vedel do ceho jde. Ale vstat se muze az pozdeji oproti celkove. A mliko jsem mela asi 3. den. Kdyby te jeste neco zajimalo tak se klidne ptej.

Zoe1
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 24.07.19 15:22

Mám za sebou čerstvou zkušenost s císařským řezem, v neděli večer jsem měla akutního císaře ve 35+3. Loni ve létě jsem rodila přirozeně, takže to taky mohu porovnat a popravdě řečeno nechápu, proč chtějí některé ženy dobrovolně podstoupit císaře. Chápu, pokud je to nedobrovolné, tak se nedá nic dělat, ale někdo to opravdu snad i vyžaduje a chápu doktory, proč to nechtějí dělat. Měla jsem celkovou anestezii, potom co mě převezli na pokoj jsem samozřejmě miminko vůbec neviděla, bylo předčasně narozené, takže do inkubátoru, no v noci mi řekli, že je v pořádku, ale druhý den dopoledne ho pro jistotu odvezli do specializované nemocnice, kde je napojeno na pomocné dýchání a krmení. Jedu za ním až zítra a viděla jsem ho jen jednou v inkubátoru v pondělí dopoledne, takže taky netuším, jak se rozkojim. Nicméně mohu říct, že i kdyby bylo miminko donošené a podstoupila bych císaře, tak bych se o něj byla schopná starat až dnes, tedy až třetí den od operace. První den jsem nebyla schopná sama vstát ani si sednout, šílená bolest, včera se mi podařilo si sednout a pomaličku chodit a dnes už jsem se sama i osprchovala :-D ale bolí to pořád, každý krok, každé sezení, každé obrácení na posteli. Chodím samozřejmě hrozně pomalu, bolet to asi ještě hodně dlouho bude než se jizva zahojí a to mám doma roční batole, které teda nebudu moct vůbec nosit. Musím říct, že zlatý přirozený porod, u něj jsem sice taky umírala a byla to hrůza, ale trvalo to jen pár hodin a po něm jsem byla schopná všechno dělat a hned se starat o miminko a kojit. Hodinu po přirozeném porodu jsem byla fit, nic mě nebolelo, možná jen trochu šití, ale měla jsem malý nástřih a to jsem skoro necítila. Kdybych měla rodit ještě jednou, tak bych chtěla rozhodně přirozenou cestou.

warita
Extra třída :D 12099 příspěvků 24.07.19 15:25

Mela jsem cisare se spinalkou. Ceka mne jeste jeden a jsem dost na vazkach, zda mam jit do spinalu jeste jednou, ono to neni uplne bez rizika, mne pri aplikaci nabodla nerv, bolest jako blesk z nebe, instinktivne jsem se prohla v zadech, coz se absolutne nesmi, to mi kladla na srdce, ale byla to mimovolna reakce. Jinak to nebolelo. Ruku jsem mela provazanou jenom jednu a to na strane, kde sedela anesteziolozka. Byla moc prijemna a hezky mi odvadela pozornost. Samotny zakrok neboli vubec.

Taky se do mne pustila nekontrolovatelna zima, trasla jsem se jako ratlik, ale myslim, ze to bylo od nervu. To, ze necitim nohy mne nijak nevadilo (nekterym pacientkam to pry vadi, mne ne). Protoze jsem mela jednu ruku volnou, dotykala jsem se uspane nohy, ten pocit byl zvlastni. Jak v tom clovek nema cit, ma pocit, ze ta koncetina je nekolikratnasobne vetsi a na omak to bylo, jako by se clovek dotykal tepleho kozeneho gauce.

Co do bolesti potom, to je hodne indivindi. Rikali mi, ze ten spinal bude pusobit az 4h, hmmmm tak po 2h to zacalo prichazet k sobe a mne to bolelo teda dost. Silene jsem se potrebovala vyspat, ale pres tu bolest a rukav od tlakomeru to moc neslo. Nakonec jsem je pozadala, at mi daji jeste neco na bolest. Moc se jim nechtelo, pry jsem uz maxnuta na opiatech a tak… ale nakonec mi dali nejaky tekuty ibuprofen nebo co to bylo, pry po tom cloveku byva silene horko. A to byl dar z nebes, bolest ustoupila do pozadi, mne se konecne udelalo teplo a upadla jsem do jakehosi polospanku a podrimovala par hodin.

Pod carou. Da se to prezit a to ti rikam jako absolutni hysterka. Prvni vstavani je masakr extra special, s tim pocitej. Pokud ale lezis, tak to zase tak moc neboli a miminko cloveka taky dost motivuje.

Bat se nemusis, ber to jako neco, co proste prezijes a budes mit miminko.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 24.07.19 15:35

Měla jsem spinál, za mě bylo nejhorší cévkování. Napíchnutí pro anestezii dělali v leže na boku. Nebolela, jen byla nepříjemná. Anestezii jsem si mohla vybrat při konzultaci s anesteziologem. Malého mi hned ukázali, pak s ním byl tatínek. Čištění a šití chvilku trvalo, ale byla jsem unavená. Jakmile mě přivezli na JIP, tak mi přinesli malého na přiložení. Pak mi ho nosili podle toho, kdy si zaplakal. Po 24h jsem se mohla postavit, první zvednutí náročné, pak už v pohodě. Po dvou dnech už jsem byla bez všeho na bolest. Za měsíc mám termín u druhého, zatím je kp a císaře se vůbec nebojím ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 15:40

První císař byl akutní na 37tt. Od prasknutí vody to bylo 7h. Vše bylo celkem rychlé. Přišla za mnou anestezioložka a zeptala se jakou chci anestezii. Trochu stydlivě jsem poprosila o celkovou, bála jsem se že se vystresuju. U prvního těhu jsem měla vyšší tlak. Vše proběhlo hodně rychle prostě akutní případ :mrgreen: maska na nos a ústa a pak následné probuzení :D. Po narkóze mi byla zima (byl červen), tak jsem měla na sobě několik peřin :lol: také jsem byla hodně vyčerpaná, ale lékaři mi řekli že to bylo tím že jsem před tím měla kontrakce atd… Po několika hodinách mě rozcházela milá starší sestra. Je fakt, že jsem 3 dny byla hotová, tak mě nechali odpočívat. Pak už to bylo lepší a mohla se pomalu starat i o mrňouse.

Druhý porod byl plánovaný po 3 letech a 9 měsících na 36tt. Den předem byl nástup (měla jsem nadstandardní pokoj) tak jsem měla klid se připravit. Večer za mnou přišel primář a popovídali jsme si (prostě jen tak :) ). Pak za mnou přišla sestra, taková mladá asi o 3 roky starší než jsem já :D začaly jsme si povídat jak se bude mrňous jmenovat atd… A hlavně že mě ráno bude „připravovat“. Ráno budíček v 5h šla jsem s tou milou sestrou do takové „přípravny“ udělala mi šetrně - ano fakt šetrně klystýr a pak mě po tom všem… Nebudu psát detaily :mrgreen: odvedla na JIPku kde mi dali cévku a čekala jsem. Předběhla mě maminka s akutním císařem, tak jsem čekala dlouho. Tak mi dovolili mobil a já tak mohla zavolat muži že máme zpoždění. Potom to malém nestihnul :mrgreen: (doma nám akorát dělali nové podlahy :mrgreen: ). Přišel čas a už jsem se vezla na sál. Těsně před sálem jsem se jim rozbrečela :,( a hned ochotný personál přiskočil a podali mi milion kapesníků a řekli mi ať se nebojím, že vše bude v pohodě a mi řekli ať se řádně vysmrkám. Stejně pak jsem přišla na sál a bylo to najednou jiný než u prvního porodu. Kolem mě spousta lidí, pak přišla maska a už jsem nic nevěděla (opět celková narkóza). Probuzení bylo asi to nejhorší co jsem mohla zažít. Je normální že člověk po narkóze je úplně mimo, já cítila bolest v místě řezu a udělalo se mi dost nevolno. Takže jsem jim tam vyzvrátila narkózu :( :poblion: bylo to opravdu hrozný (to zvracení) ale horší než to byly ty stahy jak jsem zvracela… Ta bolest 8o :zed: takovou jsem vážně nikdy nezažila! Ale pak mi něco dali do kapačky a bylo po bolesti. Po několika hodinách jsem vstala opět s tou milou starší sestřičkou (rodila jsem obě děti ve stejné porodnici) a úplně v pohodě jsem chodila. Byla jsem prý nejčilejší maminka po císaři :lol: hned po převozu z JIPky jsem měla mrňouse u sebe.

Oba porody byly úplně jiný i rekonvalescence byla jiná a děti jsem měla stejně velký 50 cm 3650g. Ale mé obavy a stresy z porodu byly zbytečné! To mi věř! :mavam:

rozand
Závislačka 4547 příspěvků 24.07.19 15:46

Ja jen dodam, ze existuji porodnice, kde dite neseparuji, muze byt s muzem s vami hned od operace. Rakovnik, Krnov…

Trvala bych priste na kolonizaci bakteriemi z pochvy, brala bych probiotika pred porodem a nevynechala bonding, at se personal treba po…

Ornwen
Kelišová 5486 příspěvků 24.07.19 16:01

@Zoe1 myslim, ze rozkojeni zavisi hodne na prckovi. Mela jsem akut cs 36+0, prilozeni az nejaky sesty den a v poho. Plne kojene dítě. Trochu se divili, ze laktace nastoupila normalne, ale odstrikavala jsem, vozili mu na jip co jsem odstrikala (ja byla na aru a pak jipu) a pak krmili cevkou a pak normalne zacal pit.

Druhe dite spinalem. Bez jakychkoliv problemu. Napichnuti trochu neprijemne-to ohnuti. Nastup v den cs. Dopo cs, ukazali mimco, druhy den rano do sprchy a hura za mimcem. Tam teda zatim jen vozili na kojeni a ponuchnani, ale chozeni dobry. Blby sedani/vstavani. Asi jednou se mi zatocila pri vstávání hlava. (Ovsem jizva vertikalni, takze to muze byt tim. Taky pak zlobila cast u lemu kalhotek-hodne namahane misto, ale zase, normalne se dela úplně jina jizva). Cs v pondeli, v patek domu. Za me v pohode.
Ale treba pani, co byla se mnou na jipu po cs, tak ta vypadala, ze trpi jak pes.ze me jen vadilo, ze mi nedali poradne najist :P

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama