Marie Terezie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
863
5.1.22 18:43

Marie Terezie

Servus ženský,
já su z posledního dílu docela zklamaná, bylo to jak z učebnice, a co vy? Ženský pište!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1412
5.1.22 18:57

Mě se to libilo moc, celkově se tahle série povedla :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3557
5.1.22 19:17

Moc se nedrželi historie - mohli víc prostoru věnovat Mariiným reformám, třeba co jí vedlo k zavedení povinné školní docházky a dalším reformám s Josefem. U Josefa 2. zase přeskočili, že první dcera žila skoro do 8 let a že jeho milovaná žena umřela až po porodu druhé dcery. Myslím, že ta éra mohla být klidně na další tři díly. Zbytečně to zkrátili. Tento díl mě celkem zklamal (až na Vojtu Kotka, ten byl dobrý).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
5.1.22 19:23

Celkem zklamání… Po tech prvních dílech jsem s e opravdu těšila :(
Ale… Jaksi jim to už ani historicky moc nesedělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
5.1.22 19:24

@Veveří oni toho bohužel přeskočil daleko víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18257
5.1.22 19:25

Já jsem tak zklamaná z veškeré tvorby České Televize v posledních letech, že už ČT ani nezapínám… :roll:
Max. občas něco štrachám z archívu ivysílání. To je asi vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25696
5.1.22 19:30
@JohanaRottova píše:
Servus ženský,
já su z posledního dílu docela zklamaná, bylo to jak z učebnice, a co vy? Ženský pište!

Mě se to líbilo. Krásně, důstojně ukončený. Na konci jsem měla i knedlík v krku a to je u mě znamení dobře odvedeného filmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
5.1.22 19:31

Líbilo se mi to, i když tam byla spousta historických nepřesností, které podle mého vůbec nebyly nutné. Kotek byl skvělý! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
5.1.22 19:36

Mně se to líbilo, zkrácení a nepřesnosti ( že manželství Josefa a Isabelly trvalo 3 roky, ona v té době stihla 2× porodit a 3× potratit, že František Štěpán nezemřel hned při příjezdu do Insbrucku natož venku na nádvoří atd) odpouštím no. Co mě ale iritovalo bylo to, že některé postavy ( dvorní dáma, doktor..) zapomněly stárnout. Jinak výprava byla povedená, scénář taky fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26591
5.1.22 19:37

Mě ty historické nepřesnosti štvou. To samé i u Victorie.😶

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
5.1.22 19:38
@lleennttiillkkaa píše:
Mě se to líbilo. Krásně, důstojně ukončený. Na konci jsem měla i knedlík v krku a to je u mě znamení dobře odvedeného filmu

Jako fakt? Snénáristka to udělala jak z učebnice! To nikdo nevěděl, že měl Josef syfilitidu, a že navštěvoval vykřičené domy!? Vůbec tam nebyla popsána jeho společná vláda s matkou! Plno nepřesností, Ten vztah mezi Josefova žena vůbec se švagrovou nesouložila, jen si to vymyslili, aby to šlo k dnešní moderní době! Leopolda ve čtrnácti copak strčili nějaké nevěstce jako náuka o manžeských povinnostech? Všecko zmatené a navíc nevim co tam pořád dělal hrabě Tarouca, jehož Marie přežila o devět let!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
5.1.22 19:42

V té době, kdy se šířil syfilis a neštovice a kdy císařská rodina byla ráda, že měla vůbec jedno dítě, tak je ve filmu klidně strčí jako manželskou náuku k nevěstkám, aby od nich ještě tu nemoc chytily!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
5.1.22 19:43

Nejlepší na tom bylo, že Tarouca byl Mariin dětský vychoval a byl o šestadvacet let starší, ale ještě jí stihl udělat pohřební průvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
5.1.22 19:44

@JohanaRottova tak hygienické dámy byly u dvora běžné. O století později rozhodně.
Ten lesbický vztah se přetřásá pořád, jak to teda bylo. Někdo tvrdí, že tehdy takové exaltované přehánějíci výrazy byly běžné, někdo to bere jako jistou věc, že nezůstalo jen u citových písemných výlevů. Holky si psaly každý den, někdy i víckrát ( jo, čilou korespondenci měl kde kdo, byla taková doba a zvyklosti, ale že až takhle..) Je to jedna z věcí, která se všeobecně ví, a každopádně to je vděčné a kontroverzní téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
5.1.22 19:45
@JohanaRottova píše:
V té době, kdy se šířil syfilis a neštovice a kdy císařská rodina byla ráda, že měla vůbec jedno dítě, tak je ve filmu klidně strčí jako manželskou náuku k nevěstkám, aby od nich ještě tu nemoc chytily!

Syfilis měl kde kdo. Kde myslíš, že to o století později chytil arcivévoda Rudolf? O mnoha nemocech a jejich prevenci a léčbě věděli kulové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat