Mašinka Tomáš vláčkodráha

570
29.1.10 13:21

Mašinka Tomáš

Prohledala jsem diskusi a buď jsem slepá anebo tu tohle téma není, každopádně bych vás chtěla poprosit o radu.
Usoudila jsem, že nadešel čas pořídit nějakou vláčkodráhu. V hračkářstvích se příliš nepohybuju a jejich návštěva je pro mě trochu utrpením (i samotné…), nicméně uzmula jsem v Bambuli katalogy dřevěných a kovových mašinek + katalog trackmaster a jsem teď z toho totálně zmatená.
1. Představuju si, že dřevěné mašinky jezdí po dřevěných kolejích, točí se jim kolečka a prostě s nimi šoupu, jak se mi chce.
2. Kovové mašinky - točí se jim také kolečka, také si s nimi můžu šoupat po plastových kolejích? Proč jsou kovové mašinky výrazně levnější než dřevěné? Protože „šoupání“ neumožňují?
3. Pochopila jsem, že koleje dřevo / kov nejsou kompatibilní, znamená to tedy, že ani mašinky kov nejdou na dřevěné koleje?
4. Na dřevěné koleje jdou zakoupit i mašinky, co jezdí na baterie - utahnou pak vagonky?
5. Dřevěné koleje jsou kompatibilní s jakýmikoli jinými zmiňovanými dřevěnými vláčkodráhami (woody, ikea, tesco)?
6. Sadu trackmaster jsem nepochopila vůbec :-)

Můžete mi někdo, kdo máte mašinky doma, poradit, jak to je, proč to tak je, proč jste se rozhodli pořídit zrovna to a to? Jestli je praktické pořídit nějaký startovací set apod.? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3781
29.1.10 13:28

ahoj,
tak my začali sadami dřevěných kolejí + dřevěných mašinek z IKEI. S nimi jsou kompatibilní všechny dřevěné koleje jiných značek /WOOdy, Eichhorn, Tesco, Tchibo/, jen někdy jdou ty spoje malinko ztuha, než se to ochodí.
Později jsme koupili v Tchibu velkou sadu koleje, mosty, tunel, trajekt atd., k čemuž byla i mašinka na baterie, to je velký hit. Nedoporučila bych ale zcela malému dítěti, které nechápe, že když sama jezdí, NESMí se tlačit!! (ztrhl by se převod). Maty ji dostal v necelých 3 letech a byl nadšen. Vagónky uveze, po rovině spoustu, někdy do kopečka už ne, to uvidíš, ale cca 3 stoprocentně i do kopce. Nejen jezdí, ale i houká a cinká a svítí.
S kovovými zkušenost nemám, ty dřevěné mi přijdou hodně nezničitelné, nám vyhovují, lze dokupovat mraky doplňků.
Na začátek se určitě hodí nějaká sada, v té IKEI to je cenově dobré, to bych určitě koupila jako první. V tom Tchibu to byla super akce, ale to teď neseženeš, ledaže by se znovu objevila, ale byla dva roky po sobě před Vánoci a letos už ne. :-( Lituju, že jsem nekoupila druhou třeba jako dárek.
Tak tolik naše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
29.1.10 13:29

Ahoj,

asi moc nepomůžu, ale aspoň něco:

ad 1) představuješ si správně :wink:

ad 2) netuším, nemáme :nevim:

ad 3) nevím, máme jen dřevěné koleje

ad 4) ano, jdou koupit, utáhnou, ale hrozně rychle se vybíjejí (což mi připomnělo, že jsem OPĚT NEKOUPILA BATERKY, ačkoliv jsem to ráno synovi slibovala :roll: :lol: )

ad 5) ano, jsou kompatibilní (my máme doma většinou woody, ale Vojta dostal od dědy i koleje jiné značky a jde to dohromady)

ad 6) to slyším poprvé :oops:

A otázky proč jsme pořídili to, co pořídili? Vojta je zatížený na auta, já ani manžel je moc nemusíme, tak mu nabízíme přijatelnou alternativu :wink: (i když těch autíček máme doma taky asi 50 :roll: - jojo, nejhorší jsou škodolibé babičky :twisted: )
A pak jsme dost zatížení na dřevo, takže se nám to prostě líbí :wink: No v neposlední řadě je to hračka, která se dá stále „rozmnožovat“. Takže když příbuzní nevědí, co Vojtovi koupit, tak máme tip - nějakou mašinku (takhle dostal třeba od dědy posledně mašinku Tomáše) nebo koleje, tunel apod.

Přeji dobrý výběr 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
29.1.10 13:33

Jé, tak já jsem řešila něco podobného a v pondělí konečně dořešila.

My jsme s mašinkami začali tak, že JÁ :oops: jsem chtěla dřevěné, co jsem viděla v IKEA. Anežka byla ještě malá, ale když jsme byli malí, tak brácha měl vláčky a mně se to hrozně líbilo. A já jsem už delší dobu ulítlá na dřevěné hračky. Takže jsem JÁ dostala první sadu dřevěných kolejí a čtyř vagonků (takovou tu základní z IKEA). Když Anežka trochu povyrostla a mašinky objevila, tak si je oblíbila a tak dostávala postupně další sady (všechny s IKEA, tam mají asi tři různé varianty, tak už máme všechny a některé i víckrát) - nejen od nás, samozřejmě. Anežka si s nimi ráda hraje, umí už sama postavit koleje a jezdí si s vláčkama (vagonků už máme asi deset). Před Vánocemi mě napadlo, že nastal čas na to pořídit mašinku, která bude jezdit sama (na baterie). To Anežka myslím nikde neviděla, ale určitě by se jí to líbilo. Tak jsem obcházela různé obchody s vláčkami a sháněla a sháněla. A sháněla jsem především něco od Tomáše, protože to u nás taky jede. Jenže většina těch mašinek je buď na ty divné plastové koleje nebo jen tak a skoro na všech je napsané není kompatibilní s dřevěnou vláčkodráhou. Takže můj závěr - pokud chceš dřevěné, určitě vláčky lokomotivy Tomáše pasují na dřevěné koleje z Ikey. Ostatní nemám osobně vyzkoušené, ale tohle jo a zkoušela jsem zapojit další dva vagonky a lokomotiva normálně utáhla (je to na jednu tužkovou baterii). Pokud chceš mašinku, která jezdí na baterii, musí na krabičce být napsáno JEZDÍ SAMO a vzadu KOMPATIBILNÍ S DŘEVĚNOU VLÁČKODRÁHOU. Co jsem slyšela od známých, tak Tesco by mělo být kompatibilní s IKEA taky, ovšem liší se návazností kolejí - IKEA má spojky umělohmotné, některé jiné značky mají spojky dřevěné. Ale pasuje to dohromady, ovšem nevím, jak moc dobře to sedí pro ty samojezdící mašinky (toho bych se trochu bála). Snad někdo poradí víc, taky jsem zvědavá, protože věřím, že s nákupem dílů vláčkodráhy jsme ještě neskončili ;) a ty z IKEA už máme všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
29.1.10 14:56

Jako vláčkodráhu bych určitě koupila WOODY, určitě ne BINO nebo EICHHORN, ty nejsou moc kvalitní co do barev. Woody jsou absolutně nezávadné! Jukni se na www.learningtoys.cz. , to jsou výhr. dovozci Maš. Tomáš. Manžel se v hračkách pohybuje, takže o těch barvách toho víme opravdu hodně. Ikea jsou taky prý dobré, ale manžel je nedoporučuje. (konkurence) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
LEM
660
6.2.10 11:24

Tak znovu otvírám dotaz. Koupili jsme dráhu Mašinky Tomáše Take Along. Zjistili jsme že se dá taky dokoupit mašinka která sama jezdí. Ale nikde jsme na ní zatím nenarazili. Viděla jsem i video kde měl kluk tuhle dráhu ale samojezdící mašinku. Tak jsem z toho zmatená. Prosím pokud ji někdo máte jaké to jsou či na co při koupi koukat. viděla jsem asi za 200,– které vidávají nějaké zvuky ale nikde tam toho o nich moc nepíšou tak nevím jestli i jezdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
6.2.10 13:05

Lem, pokud sháníš originál, koukni se na www.learningtoys.cz
To jsou výhradní dovozci Tomáše, Bořka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
6.2.10 13:07

Lem, určitě jim tan kdyžtak napiš dotaz nebo mě na SZ, co přesně chceš a manžel ti poradí. Pracuje u nich

• Nahlásit
  • Citovat
12.9.11 21:34

Mašinky

Dobrý den,Můj 6ti letý syn má Mašinky Tomáše už od dvou let a stále dokupujeme nové a nové…máme kovové-s těmi jsme začínali,potom plastové-na baterie a spoustu dalšího příslušenství-tunely,mosty,výhybky,nádraží,depa,poutˇ,silo,žel.přejezd atd…ty kovové mašinky jsou trvalé,neničí se…na ty plastové je třeba dávat pozor-jsou už pro ty větší děti..dřevěné hračky jsou všechny dražší,protože všechno dřevěné je drahé včetně nábytku atd..protože je to přírodní materiál..Mašinky a koleje se dají různě kombinovat,když to můj syn všechno postaví,sotva projdu do pokoje-je tam plno :-D Existuje startovací sada mašinek s kolejemi,potom zjistíte,jestli to vaše dítko bude bavit a můžete dokupovat dál ..hodně štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
21.12.11 18:27

Dobrý den,měla bych dotaz pro Lem.
taky sháním na koleje take along mašinku která bude jezdit sama.Nemůžu ji sehnat, mohla by jste mi dat tip kde se dá sehnat, pokud ji teda máte?
Děkuji Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LEM
660
21.12.11 19:40

K draze Take Along jsme ji nesehnali tak jsme koupili nakonec jeste drahu TrackMaster kde jsou jezdici masinky. Ale stejne se mu asi vic libila ta co s ni musel jezdit sam protoze si delal co chtel a nemusel na to jen koukat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janatrej
22.4.12 18:39

Na internetu zadejte nabíjecí tomáš s vodní věží.
Mě zájímá jestli jdou spojit k sobě kovové Take along a plastové Tomy.Jana

• Nahlásit
  • Citovat
13.11.13 19:14

track master

Potřebovala bych jednu malinkou věc ohledně dráhy track master…a to je rozměr kolejí nebo vzdálenost kol naproti sobě (šířku)…máme vláčkodráhu, ale plastovou konkrétně metropole junior tak by mě zajímalo jestli to tam pasuje..syn miluje MAšinku Tomáše tak uvažujeme o pořízení..děkuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6465
17.11.13 12:54

Upresnete mi prosim nekdo pro jistotu - kovove masinky Take Along na klasicke drevene koleje jo nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
29.9.14 08:39

@majdula1 Ahoj prosím tě, zjistila jsi, jestli ty Take Along mašinky jdou na dřevěné koleje? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama