Máte bezdětné kamarádky?

Anonymní
26.10.19 12:36

Máte bezdetne kamarádky?

Předem prosím o zachování anonymu. Má otázka zní, máte bezdetne kamarádky? Jak s nimi vycházíte? Mám dvě známé, přítelkyně od kamarádů manžela. Byla jsem s nimi na víno, poprvé sama bez partnerů. Těšila jsem se, ale domu jsem odcházela plná rozpiruplnych pocitu. Bohužel jsem zjistila, že si s nimi nemám co říct, ač jsem velmi komunikativní člověk, seděla jsem jak zarezana. Vůbec mě nikdo nepustil ke slovu a když, spíše jsem byla litovana 8o Dle nich dětmi mizí živit, člověk přestane žít, děti ho omezí a já mám přeci 3. Moje reakce byla ta, že naopak s dětmi jsem teprve začala žít a plně mě to naplňuje. Podotýkám 1 z nich je těhotná a dost mě zaskočila. Nejsem ten typ, co se baví pouze o dětech. Naopak mám myslím rozlet a umím se bavit o všem. Ale v jejich očích jsem byla matka od tří dětí, bez názoru. Tak mě to zamrzelo. Jsem šťastná, že mám své kamarádky, které mají rodiny. Jen mě reakce bezdetnych překvapila. Jak to vnímáte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1433
26.10.19 12:40

Ze ti asi neco zavidi. Vyprdni se na to, nejake pipky… Normalni clovek, te nebude pro zabavu ve svem volnem case ponizovat :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.19 12:44
@KaroliS píše:
Ze ti asi neco zavidi. Vyprdni se na to, nejake pipky… Normalni clovek, te nebude pro zabavu ve svem volnem case ponizovat :srdce:

Právě mi nepřišlo, že zavidi. Spíše naopak, byla jsem před nimi Nicka. Mě to hrozně zamrzelo, naopak si myslím, že už toho prožila tolik, že bych jim i v mnoha tématech mohla dost povypravet. Ale to je fakt jen můj výkřik do tmy, spíš mě to zamrzelo.

• Citovat
  • Nahlásit
20131
26.10.19 12:45

Já jako bezdětná jsem taky na ty dětné koukala trochu jinak. Ony si připadaly v pohodě, ale mě přišly úplně mimo a neměla jsem si s nimi co říct. S mámou, co má tři děti bych na to víno ani nešla. Bezdětné kamarádky mám, ale je jich opravdu málo a ten vztah prostě není tak blízký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15312
26.10.19 12:50

Mám dítko, mám bezdětné kamarádky i mamky od dětí a v pohodě. Na kafe zajdu se všema a super se bavíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
26.10.19 12:53

Ne, už nemám. Bezdětní a dětní jdou dle mé zkušenosti špatně dohromady. A ještě jde špatně dohromady, když je mezi dětmi přátel velký věkový rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.19 12:57
@Anonymní píše:
Předem prosím o zachování anonymu. Má otázka zní, máte bezdetne kamarádky? Jak s nimi vycházíte? Mám dvě známé, přítelkyně od kamarádů manžela. Byla jsem s nimi na víno, poprvé sama bez partnerů. Těšila jsem se, ale domu jsem odcházela plná rozpiruplnych pocitu. Bohužel jsem zjistila, že si s nimi nemám co říct, ač jsem velmi komunikativní člověk, seděla jsem jak zarezana. Vůbec mě nikdo nepustil ke slovu a když, spíše jsem byla litovana 8o Dle nich dětmi mizí živit, člověk přestane žít, děti ho omezí a já mám přeci 3. Moje reakce byla ta, že naopak s dětmi jsem teprve začala žít a plně mě to naplňuje. Podotýkám 1 z nich je těhotná a dost mě zaskočila. Nejsem ten typ, co se baví pouze o dětech. Naopak mám myslím rozlet a umím se bavit o všem. Ale v jejich očích jsem byla matka od tří dětí, bez názoru. Tak mě to zamrzelo. Jsem šťastná, že mám své kamarádky, které mají rodiny. Jen mě reakce bezdetnych překvapila. Jak to vnímáte vy?
  • Citovat
  • Nahlásit
4045
26.10.19 12:59

Ja jsem jako bezdetna asi byla dost nesnesitelna. Ale mela jsem kamaradek-matek dost a nikomu jsem nevykladala, ze a detmi konci zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5821
26.10.19 12:59

Ano mam a nemam s nima tedy zadny problem. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4050
26.10.19 13:00

Moje nejlepší kamarádka je bezdětná. Když se vidíme, resime syna velice sporadicky a většinou jsem rada, ze hovor je svěží a bez debaty o dětech. Mám i kamarádky s dětmi a tam probereme decka… ale na svou bezdetnou nedám dopustit, moc rada se s ni schazim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
26.10.19 13:04

Ja mám 2 děti a bezdětnou nejlepší kamarádku. Spíš jsi narazila na nějaký pipiny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.19 13:07

Zrovna padlo téma, zda je normální, aby matka jela bez dětí někam na dovolenou, víkend. Já na to, že bych jela bez problémů, nedělá mi problém si zajet na víkend bez dětí. Odrelaxovat se, odpočinout si a navíc, že si myslím, že i děti musí být bez rodičů. Taky si od nich odfrknout. No byla jsem označena za bezcitnou 8o 8o 8o protože přeci, dítě potřebuje matku. Na což jsem jim řekla, ať mi to řeknou za pár let. Víc nic, nechci být matka poucitelka, naopak já fakt raději mlčím. :nevim: Ale doteď když se šlo na pivo, pouze s partnery, tak ta debata byla vždycky tak nějak normální. Ale od matek se očekává, že nebudou poučovat a od svobodných bych očekávala to samé :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.19 13:08
@dickys píše:
Ja mám 2 děti a bezdětnou nejlepší kamarádku. Spíš jsi narazila na nějaký pipiny :lol:

To je bohužel víc než pravděpodobne. Počítám ale, že se ty jejich názory změní příchodem děti :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
114
26.10.19 13:09

Mám 2 bezdětné kamaradky a o detech se moc nebavime, protože oni ví jak nejlépe děti vychovávat :mrgreen: Mám je ráda, ale už se třeba nevídáme tak často. Někdy jim ke i divný, že třeba na to víno nemůžu, nechápou to, kde je jako problém 😁a ta jedna bere dítě jako hodně velkou překážku v životě. Ale je to její věc a zbytečně to nerozebírame. Je ale pravda, že je ze 4 dětí a ani jeden nemá rodinu. Je jim vsem už pres 30 a nechtějí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5726
26.10.19 13:15

Mám i bezdětné kamarády/kamarádky, i s větším věkovým odstupem dětí. Problém nemáme. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat