Katastr nemovitostí a zapsání černé stavby

Anonymní
26.10.19 06:58

KN-zapsání černé stavby

Ahoj, koupila jsem dum a na pozemku byla „kůlna“, která ale dle odhadce banky splňuje parametry garáže- jo, je to hnusná garáž :cert: :cert: a banka si dala jako podmínku zapsání do KN. Našla jsem geodeta a tem mi včera předal papíry a říkal, že musím mít i kolaudaci. Ale kůlny se nekolaudují, na katastru o tom nemluvili, říkali, že to zaměření. Musím mít i kolaudaci? To znamená zpětně žádat o stavební ohlášení a kolaudovat? :roll: :,( Co když to srovnám se zemí, lze to? Nebude co zapisovat, když tam nic nebude stát. :nevim: Já už fakt nechci a nebudu nikde nic obíhat, mám. toho už plné zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3168
26.10.19 08:26

Pokud je to stavba do 25 metrů kolaudovat se nemusí. Pokud ji tam ne h ete tak ji zborte a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.10.19 08:39
@BaMaK píše:
Pokud je to stavba do 25 metrů kolaudovat se nemusí. Pokud ji tam ne h ete tak ji zborte a hotovo.

I když je to zděná garáž? Proč mi teda ten geodet včera říkal, že musím mít kolaudaci? Jsem si myslela, že se vyznají :zed: Fakt mě tím dostal

• Nahlásit
  • Citovat
69004
26.10.19 09:27
@BaMaK píše:

Ale pokud je to garaz, tak musi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
26.10.19 09:29

Taky mame kolaudaci na zdenou garaz, ktera je zapsana v KN, blby obihacky no :zed: jestli ji tam nechces tak jj strhni a mas hotovo, na to povoleni nepotrebujes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
26.10.19 09:46

Máme čerstvé zkušenosti, hospodářská budova cca 16m2, nebyla zapsaná v KN. Normálně jsme zašli na stavební úřad, chlap po nás chtěl akorát zaměření a žádost o dodatečné povolení stavby, žádnou kolaudaci, probůh. Jinak pokud není v KN a nechcete ji, tak ji zbořte a je klid, budova papírově neexistuje, tak Vám nikdo nic nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
26.10.19 10:00

@Zabatko Hospodářská budova není garáž, co na tom nechápeš? A jinak pokud už to mají zanesené ve smlouvě s bankou, tak to jen tak strhnout nemohou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
26.10.19 12:03
@j.a.n.i1 píše:
@Zabatko Hospodářská budova není garáž, co na tom nechápeš? A jinak pokud už to mají zanesené ve smlouvě s bankou, tak to jen tak strhnout nemohou…

Nikde jsem nenašla že by garáž byla něco extra. Ale tak já bych obecně neviděla problém v tom, skočit na stavební úřad a požádat o odstranění stavby, je to jednoduché jak facka a pokud ten krám chtějí zbourat, bude to nejjednodušší řešení, zároveň bych o tom samozřejmě informovala banku, ale tam také nebude problém, řešili jsme to. Jako kolaudovat nějakou barabiznu a vyhodit za to hafo peněz je kontraproduktivní. Ještě by pak museli platit za zapsání do katastru a ty peníze jen lítaj, vím to, dodatečně jsme povolovali černou kanalizaci, kterou na našem pozemku vystavěl předchozí majitel a my o černotě nevěděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
26.10.19 12:05

Možná byla už chyba to nechat zaměřovat, pokud je stav budovy tristní, byly to zbytečně vynaložené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3168
26.10.19 16:25

@j.a.n.i1 proč garáž ano?

Které stavby u rodinných domů a staveb pro rodinnou rekreaci nevyžadují žádné povolení.
o) stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o úložiště radioaktivních odpadů obsahující výlučně přírodní radionuklidy nebo jaderné zařízen, nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
26.10.19 17:08

@BaMaK Třeba protože v autě skladuješ hořlavé látky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3168
26.10.19 17:16

@j.a.n.i1 tak to možná ano :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.10.19 07:04
@Zabatko píše:
Možná byla už chyba to nechat zaměřovat, pokud je stav budovy tristní, byly to zbytečně vynaložené peníze.

Ale já nepíšu, že by stav byl špatný. Jenom mě štve, že je to černá stavba. stav garáže je lepší, jak stav celého domu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama