Máte někdo adenom jater?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

70200
Nováček 7 příspěvků 08.03.18 22:33
Mate nekdo adenom jater?

Zdravim, chtela bych si psat s lidma, kteri maji nejake lozisko na jatrech napr. adenom a podelit se o zkusenosti s timto nalezem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kintly
Závislačka 4035 příspěvků 09.03.18 05:16

Ahoj já mám 25cm2 jediné co chodím tak na pravidelné kontrol zda se to nezvyšuje nebo nedělá. Jinou neplechu

Ornwen
Závislačka 3884 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 06:56

@70200 ahoj, ja mela. Nikdo to nevedel a shodou blbych nahod ci ceho z toho byl pruser.

kintly
Závislačka 4035 příspěvků 09.03.18 07:19

@Ornwen to mě zajímá co se stalo?? Klidně sz. Mě ho taky našli náhodou při utz bricha

Ornwen
Závislačka 3884 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 09:51

@kintly ja uz to tu nekde psala, byla to fokalnu nodularni hyperplasie. A v tehotenstvi to ruplo. Doktori rikali, ze to nikdy nevideli, ze se to normalne jen sleduje. Ani operace, nic. I ta tehotenstvi to zvlada. :nevim: jen u me se to po*alo.

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 09.03.18 11:02

@Ornwen Taky mám Fokální nodulární hyperplazii, tak doufám, že se něco taky nepo…Těhotenství to ustálo, ale občas mám takový divný pocit tlaku v podžebří.

Ornwen
Závislačka 3884 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 11:23

@Mišutinka říkám, nikdy to neviděli. Chodili se na mě koukat :P
Byla to bolest v pravém podžebří, trochu jako píchání když běžíš, ale intenzivnější a nepolevujcí.

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 09.03.18 12:40

@Ornwen No to je teda mazec! Mně právě taky říkali, stačí občas sledovat. Tak hlavně ze to s tebou i prckem dobře dopadlo!!! To ti teda museli v těhotenství operovat. V kolikátém jsi byla, jestli se můžu zeptat?
Edit: překlep

Příspěvek upraven 09.03.18 v 14:06

Ornwen
Závislačka 3884 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 12:56

@Mišutinka v tomhle směru naštěstí dobrý, 36tt. Nikdo nic netušil, bylo mi blbě, hledali problém. Třeba trombozu nebo tak. Měli pocit, že teče krev do břicha, tak vyndali dítě, našli krvácející játra, odřízli (z jater teče jak blázen, že). No dobrý, kluk v pohodě a já měla štěstí jako prase. Bylo to prý tak v hodině dvanácté. Být v jiné nemocnici nebo tak, tak tu nejsem.
až pak z biopsie se zjištovalo, co to je, ještě to taky mohl být nádor

shagga
Ukecaná baba ;) 2377 příspěvků 09.03.18 14:10

Ahoj, taky mi před rokem a půl našli ložisko. Během 1 měsíce bylo z pár centimetrů ložisko velikosti mužské pěsti. Ale od té doby dobrý. Chodím jen na kontrolní odběry a ultrazvuky. Když mám náročný den, tak cítím tlak pod žebry a vzadu pod lopatkou. Nesmím sportovat. Holky můžu se zeptat, jestli máte třeba nějakou dietu nebo dodržujete nějaký speciální režim? Doktorka říkala, že nemusím, ale tak aspoň neujíždím na smaženém a tučném :)

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 09.03.18 14:10

@Ornwen Uf! Tak to při Vás stáli všichni svatí, že se to zvládlo všechno včas!! Radši ani nedomýšlet 8o To jsi pro ně opravdu musela být unikát.

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 09.03.18 14:16

@shagga Já sice nemám adenom, ale fokální nodulární hyperplazii, ale omezení mně nedali taky žádné. Občas cítím tlak pod žebry, ale prý si z toho nemám dělat hlavu. Občas mám přijít na sono, jinak nic.

70200
Nováček 7 příspěvků 09.03.18 16:43

Me nasli lozisko velikosti asi 3 cm. Zjistilo se to nahodne kdyz mi bylo spatne, mela jsem spatne jaterni testy.Pry to ale s tim vubec souvislost nemelo, byl to nahodny nalez ktery by zjistili pry treba az za 30 let. Provedla se 2 krat MR s odstupem mesicu a nalez porad stejny. Uzavreli to jako adenom. Nedokazete si predstavit ty nervy kdyz vam reknou ze to muze byt zhoubne nebo metastaza. Musela jsem i na kolonoskopii a gastroskopii, aby se vyloucil nejaky nador nekde jinde…Nikde nic, nadtesti, ale stale jsem z toho docela nervozni, aby se to jednou nezvrhlo ve zhoubny nador :(…Je to uz 17 mesicu, chodim na sono kontroly a na odbery a nalez se zatim nemeni. Bojim se ale ze treba zacne rust…Navic chci otehotnet, delsi dobu to nejde a budu asi muset na IVF, akorat nevim jak by to bylo s tou hormonalni stimulaci.Neni lozisko jater kontraindikace hormonslnialni lecby? Mate nekdo zkusenost?

70200
Nováček 7 příspěvků 09.03.18 16:44

@kintly Jak se na to prislo?

70200
Nováček 7 příspěvků 09.03.18 16:48

@shagga Behem mesice to tak vyrostlo? Mela jste pri tom nejake potize? To je mazec!!!A nejake vysetreni nebo biopsie byla krome sona? Odkud jste?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Máma se vdává! Fotky malých svatebčanů vás dojmou

Princeznovské šaty velikosti panenky, fraky jako na tučňáka... a k tomu kopa... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro a proti: jedináčků přibývá. Je lepší mít jedno, nebo víc dětí?

Svět se mění a zavedený standard „rodina rovná se máma, táta a dvě děti“ už... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama