Máte někdo dítě podobného ražení?

Anonymní
13.4.17 22:22

Máte někdo dítě podobného ražení?

Milé maminky, jdu si k vám pro radu, zkušenost, pochopení…Synovi je 3,5 roku a má adhd, pravděpodobně i vd, ale zatím ještě nepotvrzenou. e světě se neztratí jak já říkám, neboť je velice spontánní, povídavej, kamarádskej…Zve k nám i úplně cizí lidi na návštěvu, dá e s kýmkoli do řeči a zve ho domů na kafe a nebo se zve k dekomu na návštěvu on. Nemá žádné zábrany, odpoledne se zeptal paní v metru, která jedla housku, jestli si může taky kousnout. Má nauvěřitelnou vyřídilku a všechno si dokáže vyřídit…Už ve dvouletech a kousek si byl shopnej jít si sám koupit zmrzlinu a to podotýkám, že ještě zdaleka neuměl mluvit, ale prostě se domluvil rukama, nohama… :roll: Jdeme na hřiště, syn jede na kole nebo koloběžce a vidí pána jak z auta vykládá a nosí do baráku balíky vod, okamžitě odhodí kolo a letí k pánovi e lovy, že mu pomůže a už se cpe kam nemá :nevim: V necelých 2,5 letech si byl chopnej od starších dětí vyřídit aby mu půjčili sáně a ještě je nějakým způsobem ukecal, aby ho na nich tahali. Já jeho energii nestíhám a tak jen lítám za ním a omlouvám se, vysvětluju…Syn ví jak e má, nebo by se měl chovat, ví co smí a nemá…odkejvá mi to a venku si stejně jede svou :nevim: Maminky, máte taky některá takový dítě? Spraví se to věkem nebo to bude ještě horší? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49241
13.4.17 22:28
@Anonymní píše:
Milé maminky, jdu si k vám pro radu, zkušenost, pochopení…Synovi je 3,5 roku a má adhd, pravděpodobně i vd, ale zatím ještě nepotvrzenou. e světě se neztratí jak já říkám, neboť je velice spontánní, povídavej, kamarádskej…Zve k nám i úplně cizí lidi na návštěvu, dá e s kýmkoli do řeči a zve ho domů na kafe a nebo se zve k dekomu na návštěvu on. Nemá žádné zábrany, odpoledne se zeptal paní v metru, která jedla housku, jestli si může taky kousnout. Má nauvěřitelnou vyřídilku a všechno si dokáže vyřídit…Už ve dvouletech a kousek si byl shopnej jít si sám koupit zmrzlinu a to podotýkám, že ještě zdaleka neuměl mluvit, ale prostě se domluvil rukama, nohama… :roll: Jdeme na hřiště, syn jede na kole nebo koloběžce a vidí pána jak z auta vykládá a nosí do baráku balíky vod, okamžitě odhodí kolo a letí k pánovi e lovy, že mu pomůže a už se cpe kam nemá :nevim: V necelých 2,5 letech si byl chopnej od starších dětí vyřídit aby mu půjčili sáně a ještě je nějakým způsobem ukecal, aby ho na nich tahali. Já jeho energii nestíhám a tak jen lítám za ním a omlouvám se, vysvětluju…Syn ví jak e má, nebo by se měl chovat, ví co smí a nemá…odkejvá mi to a venku si stejně jede svou :nevim: Maminky, máte taky některá takový dítě? Spraví se to věkem nebo to bude ještě horší? :nevim:

jojo to znám… do řeči s každým a ještě s těma nejhoršíma obejdama opilýma nejlíp.. co já - introvert jsem se nastyděla… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22085
13.4.17 22:32

Takovej Vašek Benda z Jak vytrhnout velrybě stoličku. Je to asi náročný, ale snad raději toto, než bojácné nesamostatné dítě ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
13.4.17 22:36

Dcera má taky 3,5 roku, takovou vyřídilku teda nemá, ale nevím, jestli je to výhra. Určitě by si neřekla cizímu člověku, aby jí dal kousnout housky. Na to už je dost chytrá a uvědomuje si, že by to bylo nevhodné. Nedělaly to ani mé dvě starší děti, přestože syn byl taky velmi živý a hyperaktivní. Ale vždycky si uvědomoval vůči cizím, co už je přes čáru.
Vím, že ty jako matka za to nemůžeš, že je to v tom dítěti, ale ono je to milé jen do určitého věku a do určité míry. Než to začne obtěžovat. Do školky chodí? Jak tam na to reagují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 22:39

Mě malej chodí do hospody žebrat pivo :oops: Máme kousek od baráku non stop bar, v létě je tam zahrádka a malej jede vždycky kousek přede mnou a buď vběhne do baru, nebo vopruzuje u lidí co seděj na zahrádce a ptá e kdo mu dá napít :oops: :roll: ěs, se divím že na mě ještě někdo nezavolal sociálku. Tuhle venku udělal přednášku nějakýmu chlapovi v montérkách, že takhle špinavej chodit nemůže apod. a ve finále ho k nám pozval na kafe. Nějakej pán si zaparkoval auto ke vchodu baráku aby do něj nanosil nějaký krabice a yn mu šel vynadat, že jak si tohle představuje, že na něj zavolá policajty a dostane pokutu, že auta na chodník nesměj a at jede hned pryč :nevim: Naštěstí jak je ještě malej, tak ho lidi berou s úsměvem, ale mě se nelíbí že takhle každýho obtěžuje a opruzuje jak já říkám. Co tím? Přejde ho to? Já se bojím že to bude ještěhorší :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
574
13.4.17 22:41

Mam a neuklidnim te… ani ve skole to neni lepsi, stydim se stale, jen za trochu jine veci… a obcas toho i zneuzivam. :-) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
13.4.17 22:44

No a když mu řekneš, že je to neslušné, že se to nedělá a že mu přece cizí člověk nebude dávat pít ze svého a už vůbec ne pivo, tak on to příště udělá zas?
Mně připadá, že přece pokud to tomu dítěti vysvětlíš, že to tomu druhému může vadit, tak to dítě by to mělo pobrat a příště už to nedělat, pokud má IQ v normě :nevim:

Příspěvek upraven 13.04.17 v 22:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22085
13.4.17 22:44

Myslím, že je ještě malý a bezprostřední. Až ho párkrát někdo setře, bude dělat chytrého, trochu ho to zabrzdí. Znám jednu holčičku jen velmi povrchně a klidně si mi na hřišti sedne na klín, zpovídá mě, kde bydlím apod. Já bych synovi vysvětlovala furt dokola, že ne všichni lidi to s ním mohou myslet dobře a někomu jeho aktivita může vadit. Snad mu to časem doteče, kam má :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
13.4.17 22:50
@bigl píše:
No a když mu řekneš, že je to neslušné, že se to nedělá a že mu přece cizí člověk nebude dávat pít ze svého a už vůbec ne pivo, tak on to příště udělá zas?
Mně připadá, že přece pokud to tomu dítěti vysvětlíš, že to tomu druhému m
ůže vadit, tak to dítě by to mělo pobrat a příště už to nedělat, pokud má IQ v normě :nevim:Příspěvek upraven 13.04.17 v 22:44

Ale některé děti udělají nežádoucí věc dnes a znova, opakovaně třeba po sto páté a můžeš jim 104× vysvětlovat, že se to nedělá a je to nevhodné. :nevim: Ony to prostě cítí jinak a přestanou to dělat, až to tvé vysvětlování přijmou za své. A jestli to budeš muset říct sto šetkrát nebo dvěstěkrát, nikdo neví. Ono ví, že se budeš zlobit nebo s tím nesouhlasit, i Ti odmeldují, proč se něco nedělá, ale stejně to udělají, protože je to asi silnější než ony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 22:52

Ano do školky chodí měsíc, s asistentem a zatím si nikdo na nic nestěžoval, naopak ho chválí jak je šikovnej. Ale třeba jsem byla svědkem toho, jak do třídy přišla ta druhá paní učitelka co jí má syn rád a on k ní běžel, objal jí a dal jí pusu :* Je hodně spontánní a citlivej.IQ má snad v pořádku, hloupej neni, obča mě i dost překvapí. Mylím, že je mu jedno když mu něco říkám, vysvětluju, asi mu to jde jedním uchem tam a druhým ven, protože příště to udělá zase a nebo něco jinýho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
13.4.17 22:52

A dala mu ta paní kousnout? :mrgreen: promiň, nechci to zlehčovat, určitě ti to nebylo v té chvíli příjemné, ale mě ta houska strašně rozesmála :D ale třeba to, že chodí nabízet pomoc se mi třeba líbí i když určitě záleží na situaci. Za cizíma lidma by chodit neměl. Jinak ne, moje dítě takový není, ale já se zase stydím jinak. V autobuse řve na cizí chlapy, takže to vypadá, že maminka je zoufalec a opuštěná. Když vidí ožralí, vytrhne se mi, letí k němu, kouká na něj a pak na celý kolo řve blééé mudííí a donedávna když k nám přišla návštěva nebo jsme někde byly hodila to na čtyři a čuchala jim nohy, pak se na danou osobu podivala, protáhla nos a pěkně nahlas pronesla fuuuuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3605
13.4.17 22:56

@bigl tak třeba můj syn je nepoučitelný, můžu mu vysvětlovat do nekonečna, on se stokrát omluví, 100× řekne, že to už neudělá a co udělá další den? To samé a zase dokola domlouvání, omluvy. On je chytrej jak opice, hodně věcí ho baví, trénujeme pozornost, ale stejně si pak udělá, co chce. Není to tak hrozný, jak je v úvodním příspěvku, ale je celkem náročný a hodně času domlouváme a probíráme, jak se v dané situaci zachovat a co dělat a co ne, ale tím, že má problém udržet pozornost, tak v půlce mého monologu je myšlenkama jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 22:56

@glitterball :mrgreen: To znám, malej dělá něcco podobnýho. olikrát k námdo výtahu přistoupí někdo, kdo opravdu smrdí potem a yn jim hned na plnou hubu řekne, že smrděj at se jdou navonět(párkrát slyšel mě, když přišel tatínek z práce) :oops: To pak člověk neví co říct. Jinak ta paní mu opravdu chtěla dát kousnout, bylo to před obědem a malej měl už asi hlad. Já to zakázala, pani se omluvila a ona že se nic neděje a že mu klidně dá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1857
13.4.17 22:57

@Svistice Ano, to chápu. Jak píšu, syn byl taky hodně živý a byly věci, co jsem mu musela opakovat x krát. Ale ne v tom sociálním chování. Tam teda mé děti vždycky věděly, co si můžou vůči cizím dovolit.
Jasně, beru to, že každé dítě je jiné. Jen mi připadá už moc, když si třeba dítě řekne cizímu, že chce kousnout rohlíku, nebo napít piva. To už mi připadá fakt jako výraznější porucha sociálního chování.
Ještě chápu, že jsou děti, co se dávají s cizím do řeči, povídají jim o sobě a své rodině, ale toto už mi připadá moc, asi je to dítě v té sociální oblasti výrazně nezralé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
13.4.17 22:59
@Anonymní píše:
Ano do školky chodí měsíc, s asistentem a zatím si nikdo na nic nestěžoval, naopak ho chválí jak je šikovnej. Ale třeba jsem byla svědkem toho, jak do třídy přišla ta druhá paní učitelka co jí má syn rád a on k ní běžel, objal jí a dal jí pusu :* Je hodně spontánní a citlivej.IQ má snad v pořádku, hloupej neni, obča mě i dost překvapí. Mylím, že je mu jedno když mu něco říkám, vysvětluju, asi mu to jde jedním uchem tam a druhým ven, protože příště to udělá zase a nebo něco jinýho :nevim:

Aha, tak pokud je ve školce s asistentem, tak je tam nějaký jiný problém a v tom případě už se tomu chování nedivím. Každopádně v normě to není, to asi víš sama. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama