Mateřská dovolená

ED
64
31.8.04 18:16

mateřská dovolená

Ahojky,

zajímalo by mě, kdy mohu nastoupit na mateřskou dovolenou.
Respektive, kdy mi to potvrdí moje lékařka.
Myslíte, že je možné se s ní domluvit třeba abych mohla jít o trošku dřív??? Nebo je to nějak předepsané???
díky za odpovědi

Evík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

980
31.8.04 18:43

Ahoj Ed, já myslím, že nastoupit na mateřskou dovolenou dřív než 8 týdnů před porodem ( termínem) nelze. Ale můžeš nastoupit na nemocenskou a ta ti pak může plynule přejít do mateřské. Aspoň tak jsem to pochopila já.
Desty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
31.8.04 19:22

Odchod na mateřskou dovolenou je ve 32. týdnu. Doktorka ti vydá prohlášení. Jestli maš rizikové, tak samodřejmě dostaneš nemocenskou. Určitě se zeptej doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.8.04 20:50

mateřská dovolená

Ahojky,
včera jsem byla v poradně a doktor mě sdělil že na mateřskou dovolenou je možné odejít dle zákona nejpozději 42 dní před termínem porodu, přičemž datum porodu se nepočítá. (za datum porodu se bere datum dle PM).
Lída

• Nahlásit
  • Citovat
409
1.9.04 10:21

Kamarádka se domluvila s doktorkou, že má v práci moc stresu a že by chtěla už být doma a doktorka jí napsala nemocenskou. Takže byla od listopadu doma a malá se jí narodila v březnu. Po nemocenské plynule přešla na mateřskou. Myslím si, že žádnou doktorku nemusíš moc přemlouvat, aby ti nemocenskou napsala:-))
pa Evitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.9.04 10:41

Já byla na nemocenské od konce března a TP dle MS mám 31.10. Včera jsem byla v poradně a Dr. mi ukončil neschopenku k 7.9. a to taky nastupuju MD. Na MD se může jít nejdřív 8 týdnů před TP.Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.9.04 13:07

Nazdárek, na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před očekávaným porodem. Pokud chceš nastoupit dříve, jdeš na nemocenskou.Někteří lékaři v této době předepisují vycházky!!! protože jsi ve stavu nemocných. Moje kamarádky neměly předepsané omezení vycházek, já měla 2 hod dopoledne a 2 odpoledne.Ale protože jsem stejně musela ležet, tak mi to bylo jedno… Byla jsem na nemocenské 2 měsíce. Lékař mi vystavil potvrzení, k jakému dni předpokládá porod. Na formuláři už si sama vyplníš datum, od kdy nastupuješ na mateřskou. Já jsem se pak dohodla s účetní, že chci nastoupit mateřskou až v nejzašším datu, 6 týdnů před porodem (abych taky měla delší mateřskou potom).
Pety

• Nahlásit
  • Citovat
2
9.12.14 19:53

Ahoj. Prosím Vás, od doktora dostanu vyplněný papír, že 1.2.2015 nastupuju na mateřskou a donesu to zaměstnavateli, ale já vím, že mám smlouvu do 31.1.2015. Co teď?
(P. S.pracuji u jedné firmy 8 let, jen se měnilo vedení)
Děkuji. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40464
9.12.14 19:56

Nic, pracovní poměr skončí, nebudete na dovolené, ale budete pobírat peněžitou pomoc v mateřství, následně rodičovský příspěvek. @radkazzz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
17.3.15 10:38

Co dělat?

Momentalne jsem na rodicovske ktera mi konci k listopadu, kdybych byla tehotna tak me nikam do prace nevezmou, co se tedy dela kdyz jedna rodicovka skoncila a tudiz bych byla bez prijmu a cekala az mi zacne druha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40464
17.3.15 10:42

@Jana.49 Asi ti končí rodičovský příspěvek, že. Po jeho vyčerpání budeš mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. asi 3800-2500 po dobu 5 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
17.3.15 10:43

I když jsem před mateřskou neměla odděláno 270 dní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40464
17.3.15 10:50

@Jana.49 mateřskou jsi v tom případě neměla. A ano, péče o dítě s pobíráním rodičovského příspěvku je chápána jako náhradní doba zaměstnání, nárok na podporu proto je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
17.3.15 10:53

Děkuji, ještě se zeptám malá půjde do školky a budu v té době ještě na rodicovské, na jak dlouho mohu nechat dceru ve školce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
17.3.15 10:56

Jo a pak musím rovnou zas začít rodičovskám příspěvkem že? Na mateřskou nemám nárok že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama