měknutí čípku

1837
27.8.04 08:21

měknutí čípku

Ahojky,
chci se zeptat, jak rychle má (nebo jestli vůbec má) během těhotenství měknout děložní čípek. Jsem teď ve 27. týdnu a všimla jsem si, že mi doktorka včera zapsala do průkazky (do CS - cervix skore) hodnotu „1“ ke konzistenci čípku, tedy konzistence polotuhá. Nic k tomu neříkala. Na tohle období je v té průkazce uvedená celková kritická hodnota „2“ - já mám teď celkovou hodnotu „1“. Když to tedy nepřekračuju, je to v pořádku? Jinak se čípek nezkracuje ani neroztahuje, tak nevím.
Nevím, jak rychle se ta kritická hodnota má zvyšovat, nebo jestli má zůstat do poslední chvíle na nule? Příště se jí zeptám, ale to je zadlouho! :)
Díky
Zlatuška 27 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31
27.8.04 09:31

Ahojky, myslím ze nemusía mít vubec obavy a ze je u Tebe vse v naprostém porádku :o)) Ja jsem mela stejne hodnoty,ale asi od tydne se mi k tomu cipek zacal zkracovat takze mi byl doporucen klid na luzku a i pres celkovou hodnotu 4 a hrdlo otevrene na 3 cm jsem prenasela. Takze bud v klidu,kdyby se delo neco spatneho urcite by Ti to doktorka rekla. Pohodovy zbytek tehotenstvi a rychli porod!! Ahoj Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
27.8.04 22:18

cipek

Ahojky,
hlaně se nenervuj, kdyby se něco dělo, určitě by ti doktorka dala klid na lůžku. Já měla cervix skóre od +-27. týdne na 5 a ještě jsem chodila cvičit :D a koukali na mě jak na exota :wink: , ale nakonec vše dobře dopadlo a malý se narodil ve 39.týdnu. Měla jsem nervičky, tak hlavně klídek, užívej si toho že můžeš odpočívat a spinkat, to už pak nebude… :lol: :lol: Taky jsem se nemohla dočkat a co bych teď dala za to abych se mohla celou noc vyspat :lol: hi hi hi
Pa S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.8.04 13:18

Díky vám za rady,
příště až uvidím, že doktorka něco píše, hned se budu dotěrně ptát!
Odteď si taky opravdu asi užiju trochu klidu, pořád jsem totiž lítala, uklízela po bytě a vařila, takže teď se raději rozvalím před televizí, ať mám ty poslední měsíce hezký! :D čau Zlatuš

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama