Reklama

Mateřská dovolená 2018

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 12:42
Mateřská dovolená 2018

Dobrý den chci se zeptat kolik tak budu pobírat mateřskou dovolenou když mám měsíční hrubý příjem v průměru 24000 kč. A od 1.2 jsem na neschopence. Děkuji za odpověď.

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 09.05.18 12:46

Kalkulačky najdeš na netu, nemocenská nemá vliv, zadáváš hrubou mzdu.

Např. tady.
https://www.finance.cz/…ce/materska/

10 sekund zadat do googlu „kalkualcka materske 2018“

Makito
Kecalka 488 příspěvků 09.05.18 12:50

Budeš brát 70% z 24 000, to by mělo být 16 800 Kč.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 12:55

Děkuji a to i když si dám na 3 roky?

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 5744 příspěvků 09.05.18 12:59
@Anonymní píše:

Jak na 3 roky?

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 09.05.18 13:00
@Anonymní píše:

Ptala ses na mateřskou = PPM a ta je 28 týdnů u jednoho dítěte. Pak se čerpá rodičovský příspěvek a ten je 220 tis. rozvržených do max. 4 let. Volíš si měsíční částku, kterou chceš čerpat. Tu můžeš volit do výše PPM nebo pokud otec dítěte vydělává víc, tak podle jeho vyměřovacího základu.

Elishka1
Závislačka 2585 příspěvků 09.05.18 13:01

Nejdřív je mateřská (PPM) podle výše platu
a pak rodičovský příspěvek, ten dostane každý a záleží na něm, jak si tu pevnou částku rozvrhne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 13:10

A jak dlouho se pobírá PPM? ????Děkuji za odpovědi

Makito
Kecalka 488 příspěvků 09.05.18 13:22
@Anonymní píše:
A jak dlouho se pobírá PPM? ????Děkuji za odpovědi

Psala ti to @Lendeš.

Pap949
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 22:28
Poradí mi prosím někdo?

Předem se omlouvám za dotaz u jiného příspěvku.

Od 1.11.2016 jsem pracovala v mateřské škole na HPP na dobu určitou. Po roce mi smlouvu opět prodloužili na rok. V únoru 2018 jsem dala výpověď dohodou do 30.4., jelikož jsem od 1.5. nastoupila do nového zaměstnání. Přesněji jsem založila spolek (jsem předsedou spolku) a zřídila jsem si vlastní dětskou skupinu (která pobírat dotace z evropských fondu - spadá to pod ministerstvo práce a sociálních věcí). V dětské skupině jsem klasicky zaměstnaná jako učitelka. Otázka tedy zní - pokud bude v plánu miminko, povede se - mám nějakou šanci na pobírání PPM? Nebo zda někdo víte, jak si to mám zařídit, abych něco brala. Děkuji za odpovědi

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 15.05.18 22:37

@Pap949 Ano, budeš mít nárok na PPM, když jsi zaměstnaná. Pokud by zaměstnání skončilo, záleželo by, jestli by ses vešla do ochranné lhůty, ale pokud bude trvat, tak není problém.

Pap949
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 22:44

@Lendeš děkuji za odpověď. A platí to i když jsem jakože předseda spolu, takže jsem zaměstnavatel i zaměstnanec dohromady? Živnostenský list nemám. Ty spolky se berou jinak.

Pap949
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 22:47

@Lendeš
Já jsem četla, že maminky jako OSVČ si platí nemocenské pojištění. Tak jestli se mě to netýká taky, i když živnostenský list nemám.

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 15.05.18 22:58

@Pap949 Pokud jsi zároveň i zaměstnanec spolku, tak je za tebe odváděno nemocenské jako za zaměstnance.

Pap949
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 23:00

@Lendeš

Super, moc děkuji a přeji hezký večer :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama