Mateřská - nárok či ne?

22.8.21 18:59

Mateřská - nárok či ne?

Dobrý večer přeji, chtěla jsem se zeptat jak je to s mateřskou a nárok na ní? Četla jsem že nárok na mateřskou musí být žena 270 dní tedy 9 měsíců plátcem pojištění za poslední dva roky. Já v ČR pracovala před 7 lety pak jsem žila 7 let v Řecku a tedka pracuji 3 měsíce opět v ČR a s přítelem se chceme snažit o miminko ale nejsem si jistá zda bych měla nárok na mateřskou. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2596
22.8.21 19:02

@Vašek1988 tak pracuješ tři měsíce, než otehotnis a půjdeš na mateřskou, tak ti nárok vznikne, ne? Na mateřskou se chodí 6-8 týdnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24324
22.8.21 19:03

No musíš mít odpracováno těch 270 dní, tak si to spočítej, kdyby se teď zadařilo, kolik ti zbývá abys měla nárok. Ale to už by ti vyjít mělo, pokud o tu práci nepřijdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
22.8.21 19:05

Pocita se ti az soucasne zamestnani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
22.8.21 19:06

Přesně, jak říkají holky… A taky si dávej pozor, nechci strašit, ale cokoliv se může stát a můžeš skončit na rizikovém a neschopence.
Takže na tvém místě bych si odpracovala to, abych měla nárok a až pak se začala snažit. Navíc budeš mít i lepší návrat do práce než kdyby tě zaměstnali a ty hned na začátku otěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.21 19:12

@alena1995 dělám servirku a to nejspíš nebudu moct vykonávat až do nástupu mateřské, takže nejlepší bude si radši počkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24324
22.8.21 19:14

@Vašek1988 tak počkej ještě aspoň 4 měsíce, pak už by ti to vyšlo, kdybys jako těhotná dělala aspoň 2-3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
22.8.21 19:15
@Vašek1988 píše:
@alena1995 dělám servirku a to nejspíš nebudu moct vykonávat až do nástupu mateřské, takže nejlepší bude si radši počkat

i dny pracovni nechopnosti v dobe trvani pracovniho pomeru se pocitaji do tech 270 dni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
22.8.21 19:49

Pokud jsi v Řecku pracovala oficiálně a odváděla obdobu nemocenského pojištění, tak se ti ta doba započítává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.21 19:55

@mag ano ofiko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 12:39

Dobrý den chci se zeptat. 2018 jsem nastupovala mateřskou a pak na rodicak rodicak mi koncil v květnu 2021 a fabrika mi oznámila že Končí že mě propuštej k 30.6 tak jsem byla doma na překážce duben.,kveten, ceven s tím že mě platily. Od 1.7 jsem vedená na úřadě práce. Pak jsem zjistila že jsem těhotná taky mě jenom zajímalo jestli mám nárok na mateřskou? Volala jsem na Okresní správu sociálního zabezpečení a ta mi řekla že mám nárok na mateřskou mám že mám vyplnit papír a odnes ho do bývalé práce. Nevíte náhodou jak to do opraví je.? Já si furt myslím že nárok na mateřskou nemám

• Citovat
  • Nahlásit
24324
9.9.21 12:41
@Anonymní píše:
Dobrý den chci se zeptat. 2018 jsem nastupovala mateřskou a pak na rodicak rodicak mi koncil v květnu 2021 a fabrika mi oznámila že Končí že mě propuštej k 30.6 tak jsem byla doma na překážce duben.,kveten, ceven s tím že mě platily. Od 1.7 jsem vedená na úřadě práce. Pak jsem zjistila že jsem těhotná taky mě jenom zajímalo jestli mám nárok na mateřskou? Volala jsem na Okresní správu sociálního zabezpečení a ta mi řekla že mám nárok na mateřskou mám že mám vyplnit papír a odnes ho do bývalé práce. Nevíte náhodou jak to do opraví je.? Já si furt myslím že nárok na mateřskou nemám

Kdy jsi otěhotněla? Splnis těch 180 dní? Jestli jsi otěhotněla až po skončení pracovního poměru, tak nárok nemáš. Jestli už někdy v červnu, tak by to mohlo ještě vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 12:59

@Kriss Tina já otěhotněla v únoru

• Citovat
  • Nahlásit
24324
9.9.21 13:02
@Anonymní píše:
@Kriss Tina já otěhotněla v únoru

Tak to nárok máš, to bys měla teď někdy nastupovar na mateřskou ne? Musíš na ni nastoupit nejpozdeji 180 dní od ukončení toho pracovního poměru, když ti skončil ke 30.6., tak máš skoro ještě 2 měsíce čas, abys na mateřskou nastoupila a měla nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 13:05

@Kriss Tina za 14 dní jdu pro papír k DR

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie