Matka mě šíleně štve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 13:52
Matka mě šíleně štve

Nadpis diskuze je jasný.
Před pár lety jsme se současným manželem kývli na to, že budeme bydlet v dvougeneračním domě- naši měli argumenty že to sami finančně neutáhnou a podobně, takový malý nátlak( jsem jedináček, neměl kdo jiný by s nimi zůstal).
Tenkrát se to zdálo jakž takž.
Horní patro jsme zrekonstruuovali, dali do toho hromadu peněz.
Po čase se nám narodilo první dítě, matka neustále chodila nahoru, já z toho ve stresu. Teď má dítě skoro 2 roky, sem tam si ho vezme na hodinu- jakože pohlídá, zásadně si ho bere ale v době kdy se to hodí jí, ne když potřebuju já( nezazlívám jí to, jsem ráda že nemám pak vůči ní žádné závazky).
Teď jsem ale těhotná, důrazně jsme ji upozornili že si nepřejeme aby nikomu tuhle informaci vykládala. Po týdnu( ještě nemám po velkém utz, břicho ještě není moc vidět) už žvanila před domem sousedům. Já fakt už nevím co dělat. Vždy když jdeme ven musí dole stepovat a něco vypindávat, štve mě to.
Stěhování je v plánu, ale ne dřív než se vrátím do práce kvůli financím. A to počítám že zase budeme nejhorší na světě protože to finančně neutáhnou a podobně.
Prosím anonym, mám tu známé

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smurfka
Nadpozemská drbna 29974 příspěvků 19.10.18 13:57

Za prvé..proč jste jí to tedy řekli, když to na tobě vidět ještě ani nejde..já to vytroubila ( i rodině ) do světa, až jsem chtěla já a muž, aby se to vědělo..
jinak prostě dvougenerační bydlení no..ušetříte, ale vidíš že vždy za něco..
pokud si hned na začátku nestanovíte pravidla které se budou dodržovat, tak to nejde, nedá se takhle žít..sama to vidíš. Já bych nešla ani zadarmo, pořád se to tu řeší a pořád do toho lidi chodí a pak se diví..matku už hold nepředěláš..no tak se nesvěřuj, nic po ní nechtěj a nebudeš zklamaná
nebo se s ní pohádej do krve a taky bude klid :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 13:58

@smurfka řekli jsme jí to když jsem byla v 15tt a neustále zvracela, tak nějak to vyplynulo…
Jinak bych to neřekla ani omylem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:00

@smurfka hádek už proběhlo několik v průběhu let, ale vždy to je jak házet hrách na stěnu, vždy doleze k nám, třeba s poštou ze schránky, kterou bych si mohla snad vzít sama když s dítětem chodím 3× denně ven…

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 14:00

Tak to vypadá na velmi slušnou ponorku… Já bych dvougenerační bydlení nechtěla a nedala ani za milion (ani za víc) :mrgreen: S máti si každopádně musíte sednout, jasně si určit pravidla - dát hodně vážnou řeč - vážně jí říct, že už se poohlížíte po bytě (i když to není pravda, to nemusí vědět, vystraší ji to jistě dost) kvůli klidu a soukromí a že už to prostě takto dál nejde.. Myslím, že ta info s bytem ji vyděsí dost na to, aby zařadila zpátečku.. a ohledně hlídání dětí bych si rovnou taky stanovila jak to bude, rodiče jste vy…

smurfka
Nadpozemská drbna 29974 příspěvků 19.10.18 14:01
@Anonymní píše:
@smurfka hádek už proběhlo několik v průběhu let, ale vždy to je jak házet hrách na stěnu, vždy doleze k nám, třeba s poštou ze schránky, kterou bych si mohla snad vzít sama když s dítětem chodím 3× denně ven…

to nemáte oddělení? dveře, klíče? :nevim:
tak 15tt - to už je po prvním screnningu který dost odhalí.. :nevim: a jestli si neustále zvracela tak snad doma ne? kdyby ti tam nelezla tak to nemůže vidět? tak vyměnte zámky když tomu nerozumí že nechcete aby vám tam neustále chodila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:03

@Lucy75 o hlídání nestojím, stejně nemám dobrý pocit když je dítě dole

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:04

@smurfka oddělené ano, ale jen dveřma, máme společnou chodbu

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 14:05
@Anonymní píše:
@Lucy75 o hlídání nestojím, stejně nemám dobrý pocit když je dítě dole

můj příspěvek byl ale úplně o něčem jiném.. pokud nepomohlo už několik hádek v minulosti, tak to s tím bytem bych opravdu použila a rovnou se i ze zájmu po pronájmech v nejbližším městě podívala, abyste ji uzemnila i ohledně cen a případné nové adresy.. prostě aby zjistila, že TO TENTOKRÁT OPRAVDU MYSLÍTE VÁŽNĚ.. a propos zvažte, zda by vám samotným fakt nebylo líp, ta svoboda je prostě k NEZAPLACENÍ
PS : Výhledově je jedna věc, ale že je to Reálné je věc druhá..ona prostě spoléhá na to, že je potřebujete, že vás tam má teď „jisté“

Příspěvek upraven 19.10.18 v 14:07

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:06

@Lucy75 ví že to je výhledově v plánu, na chování rozdíl vidět není

AnnaNuvoletta07
Kecalka 440 příspěvků 19.10.18 14:07

Já říkám pořád, že ve valné většině nedělá dobrotu bydlení rozdílných generací pohromadě. Určitě se tu najde výjimka ale já neznám nikoho, kdo by si to pochvaloval a nikdy bych do toho nešla pokud by se nejednalo o případ, že by na tom byla dotyčná osoba zdravotně špatně. Když už tam jste a nezabírá domluva tak je stěhování bohužel jediné řešení. Když už, tak by měli být lidé schopní si domluvit určitá pravidla a dodržovat je, bez toho to nejde. Možná by pomohlo v klidu svůj pohled sdělit a pohrozit, že pokud se něco nezmění tak odejdete někam, kde budete mít klid. :nevim:

smurfka
Nadpozemská drbna 29974 příspěvků 19.10.18 14:08
@Anonymní píše:
@smurfka oddělené ano, ale jen dveřma, máme společnou chodbu

no tak dveře mají zámek že… :nevim:

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 14:09

@AnnaNuvoletta07 přesně tak :potlesk:

ZZloba89
Kecalka 372 příspěvků 19.10.18 14:11

.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:11

@AnnaNuvoletta07 jak píšu, stěhování v plánu je. Bojím se ale citového vydírání, přece jen ani to zdraví není nejlepší a zlepšovat se to věkem nebude. Do 4 let máme v plánu začít stavět

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >