Maturita - dobrá práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 12:25
Maturita - Dobrá práce

Nechci aby někdo zjistil že jde o mě.
Ale mám dotaz jsem nezaměstnana, už delší dobu po škole. Mám zahradnickou školu s maturitou, ze zdr. důvodu nemohu v zahradnictví dělat ( ale to je jedno).
Mám možnost (možna) vzít prac. nabídku prodavačky ve větším supermarketu, makačka, víkendy za málo peněz (prý 10 tisíc čistého ). Mamka mi říkala že at to třeba vezmu, ale hledám něco jiného lepšího, at prostě nedělám s maturitou poskoka.
Mě přijde i to zahradnictví - kopaní v hlíně, příprava půdy než se zasadí kvítka tak je to taky makačka a taky mi to přijde jako poskok…( Majtel zahradnictví udělá projekt shrabne dost peněz, lidé mu udělají zahradu nadřou se a to za pár peněz)
A tak by mě zajímalo i díky tomu že už spousta vás má starší dětí, co je adekvatní pro dítě s maturitou jako dobrá práce aby nedělal poskoka? ( Mamka mi na to nedokáže odpovědět) A má jí v oboru zahradnictví - takže se můžete vyjadřít i k mému vystudovanému oboru (jestli je to otročina s maturitou nebo ne) Takže když by jste nebrali že prace je málo, tak na jaké nabídky odepisovat…abych jsem měla šanci na úspěch, samozřejmě že např. na zdr. sestru td odepisovat nemohu když nemám vzdělaní atd..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 12:27

To je ucnak s maturitou nebo SS?
Jinak si myslim, ze jen s maturitou a bez praxe je dobre cokoliv, co umozni byt nezavisly na rodicich ci statu.

edit-tve vyjadrovani o poskocich mi prijde hodne mimo, maturita dnes neni zadne extra vzdelani. Pokud chces necemu velet, mela jsi jit na VS nebo holt jit do rizika, pujcit si finance a zacit podnikat. Nejak moc nechapu, co si ty i tva matka predstavujete, ze by pro tebe byla adekvatni prace se zahradnickou skolou?

Příspěvek upraven 21.10.14 v 12:32

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 21.10.14 12:30

8o
lidé s výškou nemají práci a když chtějí dělat, tak dělají i zakladní funkce…
Spíš jde o to, aby tě práce bavila.

Já se nakonec postavila na vlastní nohy. Zkus to ;-)

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 12:33
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A není lepší dělat poskoka, než sedět doma za nic? Popřípadě za soc. dávky? Vystudovala jsi neperspektivní obor, tak buď pokračuj ve škole dál, nebo dělej to, co momentálně je :-)

Co je adekvátní práce s maturitou? Holka holka :mrgreen: To je pro každého jiné :)

Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16883 příspěvků 21.10.14 12:34

Mam maturitu, sednete si vsichni na pr*el, jen tak neco delat nebudu…devce, s tebou bych chtela pracovat, opravdu :zed: :zed: ber, co je a treba se posunes na lepsi pozici…a nebo sed doma a nadavej na system, kdyz uz mas tu maturitu!!!

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 21.10.14 12:34

Zahradnice s maturitou- to je tedy něco extra :mrgreen: Vemte jakoukoli práci, sbírejte praxi. Nevím, kde žijete, ale maturitu už má v podstatě každý a v použitelnějších oborech.

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 12:34
@Zuziky píše:
Mam maturitu, sednete si vsichni na pr*el, jen tak neco delat nebudu…devce, s tebou bych chtela pracovat, opravdu :zed: :zed: ber, co je a treba se posunes na lepsi pozici…a nebo sed doma a nadavej na system, kdyz uz mas tu maturitu!!!

Asi tak :mrgreen: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

mikky
Závislačka 4092 příspěvků 21.10.14 12:37

Taky záleží ze kterého jsi regionu, jak vysoká nezaměstnanost tam je atd. Mně teda ale přijde, že jenom maturita a k tomu ještě bez praxe zas takové terno není aby sis mohla moc vybírat :think: Asi bych na tvém místě vzala co je, snažila se získat praxi příp. doplňovat vzdělání v oboru, ve kterém bys chtěla v budoucnu dělat (rekvalifikační kurzy atd.)

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 12:37

Jinak ja bych to zkusila minimalne jako sekcni sef na ministerstvu zemedelstvi, kdyz uz mas tu maturu na zahradnici :mrgreen:

Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 21.10.14 12:38

Řeknu ti to asi takhle -jsi nezaměstnaná, maturita je standard, nikde si nepracovala takže výroky o poskocích jsou mimo-pro začátek by si měla vzít co ti nabízí, udělat si praxi a pak pokračovat dál. Já jsem s vysokou školou na prvním místě brala asi o 1000,–Kč víc než v té dobbě bylo životní minimum, dělala jsem i poskoka ale potřebovala jsem praxi!!

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 21.10.14 12:38

Tobě bych doporučila především neřešit co je a co už není poskok, najít si jakoukoliv práci a začít něco dělat. Maturita je dneska základní vzdělání a bez praxe si moc vybírat nemůžeš. A i s tou praxí to s výběrem zaměstnání nebude žádná velká hitparáda, protože dneska, kdy má s prominutím každý blb VŠ s pouhou maturitou velké štěstí neuděláš :nevim:

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 21.10.14 12:39

Mam vystudovanou VS, ale nekomu by se mohlo zdat, ze svym zpusobem ve svem oboru delam taky jen „poskoka“. Mam svoji praci rada a bavi me. Podle me je to hodne o tom, jestli Te ta prace bavi. Kdyz Te nebude bavit, vzdycky po nejakem case najdes nejakou zaminku, proc ji nedelat a proc pro Tebe neni dost na urovni. Jak pise @omites, nevis-li co, zacni podnikat. Nekde jsem videla, ze lidem z UP pomahaji z rozjezdem podnikani. Jinak k tomu, kam ma smysl psat ci nikoliv, hlavne si ujasni, co chces delat. Vubec to nemusi byt z oboru, ale je potreba za tim cilem jit, napr. doplnit si vzdelani, kurzy, atd. Podivej se, jake pozice se u vas nabizi, co pozaduji, zamyzli se, co by Te lakalo a zkus to.

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 12:40

@krtek7489 @Sofierules @Chocoloco Holky, teď jsme jí zkazily veškeré ideály :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ona chtěla slyšet jak je dobrá :mrgreen:

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 21.10.14 12:42

Zahradnice s maturitou ale není žádné prestižní vzdělání, promiň :nevim: A poskoka dělat nebudeš, budeš normálně pracovat.

Jinak, jak řekl klasik, poslední dobou často hovořím s absolventy humanitních vysokých škol. Bohužel většinou naše konverzace skončí mou větou „jedny hranolky a hamburger prosím“.

Holka, buď ráda za práci. Můžeš se vypracovat, dálkově dodělat VŠ, ale hlavně získat PRAXI!!!

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 21.10.14 12:42

Nevím jakou čekáš odpověd, ale tak i člověk se základkou může měsíčně vydělávat sta tisíce a naopak vysokoškolák dělat za pár kaček :nevim:

Moje sestra maturitu má, taky dělá za kasou za necelou desítků a je tam od nevidim do nevidím.
Kamarád vystudoval vysokou, dělá doktoranské studium a jeho výplata je v průměru 14 tis., ale baví ho to a věděl že si v tomhle povolání miliony nevydělá.

Já mám VOŠ v oboru který je dost neperspektivní, dělám něco jiného na živnost a kolikrát v dost hrozných podmínkách, o víkendech, třeba i 14h denně a k tomu podnikám ještě mimo v oboru který mě baví, ale zatím neuživý.

Máš nějakou představu co by jsi chtěla dělat? Zahradničina je prostě práce venku a v hlíně, ale za mě je to zase taková hezká práce i když dřina. Jestli chceš být svým pánem zkus začít podnikat, můžeš dělat třeba návrhy zahrad a podobně jestli to nemůžeš vyloženě realizovat a můžeš to začít při jiné práci. Nic nepřijde okamžitě chce to čas :pankac:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >