Těhotná zdravotní sestra ve zkušební době
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
tehotna zdravotni sestra ve zkusebni dobe
Ahoj holky. Jsem v 6tt a 1.10 jsem nastoupila do nove prace jsem zdravotni sestra na interni jipce. Do toho jsem se, v den kdy jsem priteli oznámila ze jsem tehotna, s nim rozesla. Zjistila jsem ze ma milenku. Coz me netrapi tolik jako ta prace. Nemuzu rict ze jsem tehotna. Ale nemuzu tahat lezici pacienty. Penize budu potrebovat jako sul, ale mam strach o miminko. A ted prosim zkusenejsi o radu.
Příspěvek upraven 20.10.14 v 06:52
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
U nás když zdr. sestra řekla, že je těhotná, tak okamžitě přestala pacienty tahat a dělala třeba papíry nebo šla na ambulanci atd. Určitě bych to řekla. Pokud jsou rozumní, dají ti lehčí práci. Nevím, jak je to ve zkušebce
- Citovat
- Upravit
Obavam se, ze me vyhodi. Delam na jipce tady tehotna byt ani nesmi. Jen na vlastni riziko.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A co chceš poradit? Vyhýbat se pacientům ještě dva měsíce nemůžeš, takže buď můžeš jít s pravdou ven nebo na neschopenku…u nás teda, pokud sestra otěhotní, je bohužel nátlakem „odejita“ na neschopenku, a to, že by se někdo obtěžoval s hledáním práce vhodné pro těhotné, bohužel nefunguje
a vzhledem ke zkušebce je víc než jasné, že si tě tam nenechají, protože jim tam budeš k ničemu
Ale beru to podle toho, jak to funguje u nás…
- Citovat
- Upravit
@Sailah urcite bys to mela rict, aby Te neposilali k infekcnim pacientum! Tahani pacientu je druha vec, to bys taky delat nemela. Dva mesice to nevydrzis tutlat - nemela bys, kvuli miminku. O praci ale nejspise prijdes, no.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ale i kdyz pujdes na neschopenku ve zkusebce, muzou Te po 14 dnech neschopenky i jako tehotnou vyhodit, byla tady na to diskuze.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Co rychle nekam na pokladnu. Tam muzes sedet i jako tehotna.
Gratuluju k miminou a hodne stesti, bez prace, penez i chlapa. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Sailah musis zvazit vsechna pro a proti.
Za sebe, ja bych zkusila vydrzet, s tim ze kdyz se ukaze ze proste nezvladam nebo bude nejaky zdravotni problem tak pujdu na PN. Jinak bych to zkusila doklepat. Je mi jasne ze na internim jipu to je narocne co se tech pacientu tyka…nemate sanitare? ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jako tehotnou te nevyhodi, ja teda delala ve fabrice ale taky jsem otehotnela ve zkusebce i sla jeste v ni na neschopenku, smlouvu jsem mela na pul roku, tu uz pak neprodlouzili, ale ja marodila dal az do konce sestinedeli (byla to moje prvni prace, tudiz jsem mela oddelano malo a nemela jsem narok na materskou) rovnou jsem brala rodicak
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lemonkas i jako tehotnou ji ale ve zkusebce vyhodit muzou ![]()
@quinny v nemocnici jde predevsim o riziko infekci, proto se ma tehotenstvi hlasit hned, ja musela taky, aby me nevolali k infekcnim pacientum… Proto ych to zeovna v tomto pripade a na JIP oznamila.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Stalo se mi uplne totez…doufala jsem ze preklepu zkusebku ale ohlasily se silne nevolnosti a skloubit to neslo, takze jsem na neschopence a budu az do konce sestinedeli…z prace me samozrejme vyhodili, ale s tim jsem pocitala no, nebyla bych jim tam k nicemu ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Holky dekuji za nazory. Dneska jsem v praci a nejak to celkove asi nedavam. Boli me bricho a kazdou chvili litam na zachod. Zitra zajdu na gyndu a domluvim se s Dr. @pimpera dekuji moc za nazor taky jsem chtela pockat, ale miminko je dulezitejsi. Rypalky si trhnete nohou
taky jsem si veci planovala jinak.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jsi na začátku těhotenství. Ma tuhle práci bych se vykašlala a zkusila co nejdřív najít jinou. Nejlépe sestru na ambulanci, to bys mohla dělat klidně další 4-5 měsíců. Nebo jak už tady padlo, někam do menšího obchodu (oblečení, drogerie ap.. Odkud jsi?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To je těžké něco poradit. Kvůli miminku bys to určitě v práci říct měla - zrovna interní JIPka mi přijde jako celkem rizikové místo. Nejen kvůli tahání pacientů, ale i kvůli infekcím.
Jenže jakmile to řekneš, tak můžeš podle mě na 100% počítat s tím, že s Tebou rozvážou pracovní poměr ve zkušební době. Takže ![]()
- Citovat
- Upravit