Mám jít pracovat jako osvč? poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 11:11
mám jít pracovat jako osvč? poraďte

Ahoj holky, potřebuju poradit…jsem nyní od 1.7. na úřadu práce a nedaří se mi najít práci, pobírám podporu, ale ta mi v listopadu skončí..dostala jsem teď nabídku jít dělat na živnosťák, za 87,50 hrubého na hodinu, což prý dělá 11-12 tisíc čistého..práce jako taková by se mi docela i líbila, ale nemám zkušenosti s živnosťákem a moc tomu nerozumim, navíc bysme se na jaře chtěli začít snažit o mimčo, tak taky nevim jestli bych pak měla nárok na PPM..teď jsem totiž za poslední rok oddělala jen 3 měsíce, ale kdybych si teď platila jako osvč to nemocenské, tak by mi to mělo vyjít ne? děkuju moc za rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 18.10.14 11:14

Jen k nároku na PPM- musíte se 270 dní v posledních dvou letech účastnit na ZP, placení ZP je u OSVČ dobrovolné, ostaní pojištění (SP, NP) jsou povinná

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 11:16

Tak záleží jakou máš profesi, já bych do toho nešla, přišlo by mi to málo, za to, co člověk riskuje…

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 18.10.14 11:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju poradit…jsem nyní od 1.7. na úřadu práce a nedaří se mi najít práci, pobírám podporu, ale ta mi v listopadu skončí..dostala jsem teď nabídku jít dělat na živnosťák, za 87,50 hrubého na hodinu, což prý dělá 11-12 tisíc čistého..práce jako taková by se mi docela i líbila, ale nemám zkušenosti s živnosťákem a moc tomu nerozumim, navíc bysme se na jaře chtěli začít snažit o mimčo, tak taky nevim jestli bych pak měla nárok na PPM..teď jsem totiž za poslední rok oddělala jen 3 měsíce, ale kdybych si teď platila jako osvč to nemocenské, tak by mi to mělo vyjít ne? děkuju moc za rady :kytka:

Abys mela narok na PPM, tak musis odpracovat 270dnu behem 2let..a kdyz by to byl zivnostak, nemusela by sis sama platit zdrav. a soc. pojisteni?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 11:16
@blecha72 píše:
Jen k nároku na PPM- musíte se 270 dní v posledních dvou letech účastnit na ZP, placení ZP je u OSVČ dobrovolné, ostaní pojištění (SP, NP) jsou povinná

Obráceně, ZP a SP je povinné, NP je dobrovolné a toho musí být těch 270 dní :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 18.10.14 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju poradit…jsem nyní od 1.7. na úřadu práce a nedaří se mi najít práci, pobírám podporu, ale ta mi v listopadu skončí..dostala jsem teď nabídku jít dělat na živnosťák, za 87,50 hrubého na hodinu, což prý dělá 11-12 tisíc čistého..práce jako taková by se mi docela i líbila, ale nemám zkušenosti s živnosťákem a moc tomu nerozumim, navíc bysme se na jaře chtěli začít snažit o mimčo, tak taky nevim jestli bych pak měla nárok na PPM..teď jsem totiž za poslední rok oddělala jen 3 měsíce, ale kdybych si teď platila jako osvč to nemocenské, tak by mi to mělo vyjít ne? děkuju moc za rady :kytka:

za tyhle peníze bych do toho nešla ani omylem. uvědom si, že si všechny odvody musíš platit sama.. a pracovat pro „někoho“ jako osvč je defakto podvod..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 11:20
zakladatelka

@j.a.n.i1 takže, když bych tu práci vzala a od listopadu si platila to dobrovolný nemocenský, tak když bych měla třeba termín porodu jaro 2016, tak bych těch 270 dní splnila, že jo?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 18.10.14 11:20
@j.a.n.i1 píše:
Obráceně, ZP a SP je povinné, NP je dobrovolné a toho musí být těch 270 dní :-)

jj, zase jsem to popletla :oops:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 11:21

Jojo, to bys splnila, akorát ta mateřská je dost miniaturní, něco lehce přes 4000,–

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 18.10.14 11:21
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 takže, když bych tu práci vzala a od listopadu si platila to dobrovolný nemocenský, tak když bych měla třeba termín porodu jaro 2016, tak bych těch 270 dní splnila, že jo?

Mně by ještě zajímalo, jak vysoké to NP musíte platit, aby se vám ta PPM vyplatila. Snad Jani ví.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 18.10.14 11:21

Ne, protože jen téměř 4000 odvedeš měsíčně na sociálním a zdravotním. Navíc si musíš z toho platit nemocenské, což je řádově stovka, jenže to ti zase nehodí žádnou mateřskou a nemocenskou, řádově 3000-4000 měsíčně, takže tohle se ti prostě oproti zaměstnání se stejným platem vzhledem k plánům do budoucna nijak neoplatí.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 18.10.14 11:22
Hodně vysoké, problém je v tom, že nejde platit jen NP, ale adekvátně k tomu zálohy na sociálku, kdyby šlo jen o PN byla by to brnkačka. Takhle se to absolutně nevyplatí.
@blecha72 píše:
Mně by ještě zajímalo, jak vysoké to NP musíte platit, aby se vám ta PPM vyplatila. Snad Jani ví.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 11:23

@martina.se no furt nad tím přemýšlím, taky jsem si říkala, že to není moc výhodný, navíc mě můžou kdykoliv vyhodit ze dne na den..ale zas práci potřebuju a bejt doma zadarmo, to radši tohle a navíc potřebuju splnit těch 270 dní na tu PPM..tak nevim co dělat :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 11:24
@blecha72 píše:
Mně by ještě zajímalo, jak vysoké to NP musíte platit, aby se vám ta PPM vyplatila. Snad Jani ví.

Tohle je otázkou, jak to člověk vezme… když si vezmu kolik jako zaměstnanec zaplatím na odvodech (jasně, část platí zaměstnavatel, ale jsou to vlastně „moje“ peníze) tak se to nevyplatí nikdy a nikomu :mrgreen:
Když to vezmu tak, že SP člověk stejně platit musí, tak když bude platit to NP, které odpovídá povinnému SP, tak se platit nemocenské vždy vyplatí, protože za cca 150,– měsíčně navíc pak pobírám 4000,– po půl roku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 11:25
@terinka4444 píše:
Hodně vysoké, problém je v tom, že nejde platit jen NP, ale adekvátně k tomu zálohy na sociálku, kdyby šlo jen o PN byla by to brnkačka. Takhle se to absolutně nevyplatí.

Tak pořád je to výhodnější, než sedět doma a nemít nic :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >