Mažoretky - jak točit tím klackem?

1837
4.7.11 19:19

mažoretky - jak točit tím klackem????

Ahoj holky,
prosímvás, dcera začala na jaře chodit na mažoretky, ale je předškolák, takže prošla průpravou - pochod, rytmika - ale „s klackem“ (no… baton no… hůlka) ještě nezačaly a měli jsme ho mezitím pořídit, že začnou po prázdninách.

Dcera s tím trošičku nějak „náznakem“ kroutí, ale já jsem to zkoušela hledat na netu - NEZVLÁDAM.

Mě to prostě zajímá - vim, že se to naučí po prázdninách -ale od dětství mi to nikdy nikdo neukázal :-) a do září daleko!!!!!

pomůžete??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6926
4.7.11 19:38

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nevím, ale u názvu diskuze jsem se zasmála. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
4.7.11 19:42

Sice nejsem mažoretka ale snad poradím správně.
Já tu hůl držím jako tužku při psaní jen s tím rozdílem že si ji neopírám o prostředníček ale o prsteníček.A celý pohyb pak tkví v pohybu zápěstí kterým se otáčí proti směru hodinových ručiček.Líp to bohužel vysvětlit neumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
4.7.11 19:44

Hele co na youtube najít to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
4.7.11 19:48

myslím, že má chocholka pravdu! neotáčí se hůlka v ruce jak to vypadá ale točí se celým zápěstím! :palec: a i držení ti popsala pěkně…
nejsem mažoretka, ale učila jsem holky co chodily.. a ty nás to učily.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
4.7.11 19:49

Souhlas s chocholkou.. :palec:
kdysi jsem také chodila na mažoretky a přesně takto jak popisuješ se s hůlkou točí :pankac: jde opravdu o kroužení zápěstím.. :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
4.7.11 19:50
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
4.7.11 19:51

Jo jo, toci se jen zapestim, poloha ruky na tycce jako u psani, ale palec je posunuty vyse, aby stabilizoval tu tycku pri toceni. Linda (ex mazoretka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
4.7.11 20:11
Zlatuska píše:
Ahoj holky,
prosímvás, dcera začala na jaře chodit na mažoretky, ale je předškolák, takže prošla průpravou - pochod, rytmika - ale „s klackem“ (no… baton no… hůlka) ještě nezačaly a měli jsme ho mezitím pořídit, že začnou po prázdninách.

Dcera s tím trošičku nějak „náznakem“ kroutí, ale já jsem to zkoušela hledat na netu - NEZVLÁDAM.

Mě to prostě zajímá - vim, že se to naučí po prázdninách -ale od dětství mi to nikdy nikdo neukázal :-) a do září daleko!!!!!

pomůžete??

zápěstím nahoru dolů..jako když procvičuješ bolavé zápěstí proti směru hodinových ručiček. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
4.7.11 20:38

Přesně tak, celé kouzlo je v točení zápěstí. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
4.7.11 20:56

Naše holka se to učila tak jako když míchá něco v kastrolu,nejdřív celým zápěstím aby to dokázala a postupně ubýrat prsty aby točila jen -palec-ukazovák a prostředníček…prsteníček a malíček tu hůlku musí popostrkovat-nejdřív malý kolečka a zvětšovat až to prostě jedoho dne půjde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
4.7.11 21:27

kdysi mi moje dobrá kámoška mažoretka popisovala ten pohyb „jako vařečkou v hrnci“ :lol: víc bohužel nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8707
4.7.11 22:27
chaarleene píše:
kdysi mi moje dobrá kámoška mažoretka popisovala ten pohyb „jako vařečkou v hrnci“ :lol: víc bohužel nevím :nevim:

jojo to mi říká moje holka mažoretí taky a já už se točit naučila si pořád dělám srandu že s nimi budu příští rok vystupovat… je to popsané výše…akorát já točím po směru tak nevím kde je chyba :lol: ale jde mi to tak líp…hlavně dcerku to naučí a tremńovat dopředu smysl nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
5.7.11 11:59
marketm píše:
chaarleene píše:
kdysi mi moje dobrá kámoška mažoretka popisovala ten pohyb „jako vařečkou v hrnci“ :lol: víc bohužel nevím :nevim:
jojo to mi říká moje holka mažoretí taky a já už se točit naučila si pořád dělám srandu že s nimi budu příští rok vystupovat… je to popsané výše…akorát já točím po směru tak nevím kde je chyba :lol: ale jde mi to tak líp…hlavně dcerku to naučí a tremńovat dopředu smysl nemá

Já to nechci dceru trénovat dopředu! JÁ SI CHCI TOČIT!! :-D :-D :-D
Poprvé v životě mám ruce TU OPRAVDOVOU… mažoretkovou hůlku… ááááá :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

takže vám díky - jdu to teda zkusit… třeba mě to pak naučí dcera, jenže ona je prtě a nevim :mrgreen: ale jááá to chci! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
5.7.11 12:01

UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

JÁÁÁ TOČÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM!!!!!!!!!!!!!!!!
fakt strašně dík!!!!!

sorry ale jdu si pustit pochod a budu pochodovat. doufam že mě nikdo z rodiny neuvidí a vám to tady říct můžu - když si budete o mně myslet vy, že jsem blázen - tak to neni nic proti ničemu :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama