Med a 1roční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.10.02 21:30
MED

Chtěla jsem se zeptat: mám 5měsícního syna a chtěla jsem mu začít sladit čaj medem, ale sousedka mě od toho odrazuje, prý děti med nesmi do 1roka, protože vyvolává alergie. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky Andy

Reklama

Reklama

Reakce:

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 20.10.02 21:37
MED

Tak malé dítě by nemělo dostávat přislazovanou stravu (maximálně lzepřidat trochu glukózy), med by se skutečně neměl dávat dříve než po 1 roce

Stepinka
Povídálka 31 příspěvků 16.11.02 18:45
MED

S medem opravdu opatrně, s alergiemi má sousedka pravdu, s přislazováním také. Jen chci dodat, že také velmi nepříznivě působí na zoubky. Zvláště namáčení dudlíka do medu je velmi nebezpečné pro mléčný chrup malého děťátka

Barou
Povídálka 26 příspěvků 10.03.03 23:59
MED

Med nema vic nez malo kalorii a taky je to risk v prvnim roce.Obsahuje vytrus Clostridium botulinum, ktery v tehle forme je neskodny pro dospele,ale muze zapricinit „botulism“ (zacpu,oslabene sani,snizenou chut,netecnost-lhostejnost) u deti.Taky ve vzacne osudne nemoci zapal plic a dehydrataci.Mnoho doktoru doporucuje zacit od jednoho roku.

Cerpano z knihy;WHAT TO EXPECT THE FIRST YEAR , Workman publishing New York

Halka
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 31.03.15 14:15

Ahoj,
právě jsem s hrůzou zjistila, že otvírám poslední sklenici medu. S hrůzou proto, že jsme loni kupovali na sezonu 25l a už tam nic nezbylo.
Asi se budete ptát, co s ním děláme. Takže jsme 4 a konzumujeme ho rovným dílem: čaj při nemoci, jáhlová kaše, bílý jogurt s ořechy a medem, perník atd.

Myslíte, že to s konzumací přeháníme a měli bychom to omezit. Jinak cukr prakticky nepoužívám, toho máme spotřebu opravdu minimální.

A netušíte, kde by se teď dal med sehnat? Obvolala jsem naše zdroje a nikdo už nemá. Nejlépe Praha, Říčany a okolí.

Díky.

Šarlota4
Kelišová 6738 příspěvků 1 inzerát 31.03.15 14:21

:mrgreen: 25l? Ty jo to je masakr. My tak 1l za rok. V tuhle dobu asi v obchode no :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 31.03.15 14:25

@Halka hele, je to mazec, ale co by ne? my minulý rok dali cca 15 l, taky mám poslední sklenku. Ale kde teď sehnat, toť oříšek, protože minulý rok byl celkově hodně slabý.. já tedy ještě koupila lesní, ale byl jeden z mála posledních. Kupuju ve farmářském obchodu, nebo od známých včelařů.

ugluk
Hvězda diskuse 39200 příspěvků 31.03.15 14:26

Zkusila bych nejaky farmarsky trh (ted zacinaji) nebo prodejnu se zdravou vyzivou, predpokladam, ze „smes medu ze zemi EU a mimo EU“ dostupna v beznem supermarketu te nelaka :) Jinak bych to nevidela tak cerne, my se ted ptali na dovolene mistniho vcelare a pry zkuste to za 10 dni, coz uz jsme tam bohuzel nebyli, ale rozhodne jsme nedostali odpoved - med v breznu? Vy jste se zblaznili!
Jinak vzhledem k tomu, ze nepouzivate normal cukr, mi tech 25 litru pro 4 lidi neprijde nic katastrofalniho, to jsou dve velke sklenice za mesic.

Mikina33
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.03.15 14:32

Ahoj holky - udělejte si med sami! A dejte si do něj to, co chcete vy! :lol:

Mikina33
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.03.15 14:33

Dělám si vlastní med z pampelišek - 400 paprdlic na 1l vody a 1kg cukru + přidávám pomeranč a citron. Spousty receptů určitě najdete na netu. PS: brzy už porostou :lol:

Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 31.03.15 14:37

My už ho taky nemáme a to muž včelaří :D Já myslím, že tchán má kilovku tak na týden a to s medem sladí jen kafe :D

Klementyna
Echt Kelišová 8269 příspěvků 31.03.15 14:49

U nás padne taky tak dvacet litrů ročně, spíš i víc, protože nepočítám ty co ještě pak v nouzi dokupuju v obchodě :)

Halka
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 31.03.15 16:24

Tak jsem se právě vrátila z takového jakoby „farmářského trhu“ u OC Chodov, tam měli medu spoustu, lesní, horský, pohankový atd. - vše český za 160 kg, což je maso, ale levnější už asi nebude. Od včelaře jsme kupovali loni za 120.
V sobotu chci ještě zkusit farmářské trhy u nás v Říčanech.
Tak díky a medu zdar!
 Halka

Halka
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 31.03.15 17:37

Ale právě jsem ho ochutnala a přijde mi spíš jak nějaký cukrový sirup. Co v něm je ale asi nezjistím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný... číst dále >

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Reklama