Měl někdo hezké šestinedělí?

304
27.11.19 16:40

Měl někdo hezké šestinedělí?

Hledám nějaké pozitivní příběhy nebo aspoň zážitky z šestinedělí a krapet nenacházím :mrgreen: tak zkusím tady. Existuje někdo, kdo mi dá aspoň kapičku naděje, že to nemusí být období totál na hlavu? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3693
27.11.19 16:42

@Monulie ja mela sestinedeli uplne v pohode, naopak jsem mela spoustu energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
27.11.19 16:43

Samozřejmě že nemusí… Ja jsem všem řekla ať se přijdou podívat na přírůstek do porodnice, že doma chci mít klid. Manžel byl doma 2 týdny, se vším mi pomáhal… Nikdo doma neotravoval, ja nemusela nikoho obsluhovat :mrgreen: takže super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11609
27.11.19 16:46

@Monulie já zažívala hnusné šestinedělí kvůli problémům s kojením, byly to velké nervy a stres a chtěla jsem vyskočit z okna s dítětem na rukou :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
27.11.19 16:48
@Monulie píše:
Hledám nějaké pozitivní příběhy nebo aspoň zážitky z šestinedělí a krapet nenacházím :mrgreen: tak zkusím tady. Existuje někdo, kdo mi dá aspoň kapičku naděje, že to nemusí být období totál na hlavu? 8)

Kdyz se po tydnu vyprdla na snahu kojit, tak uz bylo vse OK.-) A co se deje? Nespi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
27.11.19 16:48

@stinga to je mi opravdu moc lito a bojim se toho taky 8o akorat jsem asi mela dopsat do prispevku, ze pred porodem se snazim takovym informacim vyhybat, proto diskuze s timto tematem

Příspěvek upraven 27.11.19 v 16:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13769
27.11.19 16:49

Já měla šestinedělí jako kterýkoliv jiný den :D lehké krvácení, žádné bolesti (ty sem měla akorát v porodnici), normálně sem fungovala, asi i líp než před porodem :lol: malej hodně kontaktní, ale s tím mi pomohl šátek. Normálně sem přijímala návštěvy, vařila, i sme byli na pár akcích ve městě (festivaly).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
27.11.19 16:50
@KaroliS píše:
Kdyz se po tydnu vyprdla na snahu kojit, tak uz bylo vse OK.-) A co se deje? Nespi?

Mám pár dní do porodu a všichni kolem jen sypou bezva rady typu “jooo to už se nevyspíš” apod, tak právě uvítám aspoň malou vyhlídku, že to u někoho může být v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
27.11.19 16:52
@stinga píše:
@Monulie já zažívala hnusné šestinedělí kvůli problémům s kojením, byly to velké nervy a stres a chtěla jsem vyskočit z okna s dítětem na rukou :oops:

Takhle jsem to měla u prvního dítka, ale u druhého a třetího už to byla pohodička :). A dokonce jsem i byla doma „hájená“, tzn. že manžel obstarával starší děti a já se soustředila jen na mimino. Což je stav, který se u nás od té doby vyskytuje jen sporadicky :mrgreen:.
Napoprvé to bylo na hlavu i proto, že mě nikdo nepřipravil na to, že to může být na hlavu. Ale když člověk zná i hororové story, tak už pak může být jen pozitivně překvapen :).
Jako šestinedělí obecně není procházka růžovou zahradou, žena je po porodu, potřebuje řešit sama sebe a do toho řeší mimčo, hlavně u prvního kolikrát neví, co dělat, musí se vše učit a je bezradná. Ale i tak to může být v pohodě, když rodina vypomůže s věcmi kolem domácnosti a vaření a ženská se soustředí opravdu jen na sebe a miminko, užívá si i takové to obdivné čučení na vlastní ratolest, tak to fakt nutně nemusí být jen zlo :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39775
27.11.19 16:53

Já měla šestinedělí naprosto bezproblémově. Hned od propuštěni z porodnice jsme na víkendy jezdili pravidelně cca hodinku k našim/tchyni. Co jsem v šestinedělí a i později dělala a vyplatilo se: chodit spát přes den s dítětem. Domácí práce, vaření, úklid, nákupy, sprcha, to jsou věci, co neutečou. Ale při nedostatku spánku člověk rychle začne padat na ústa a začnou se nabalovat problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
27.11.19 16:54

@PenelopaW děkuju :kytka: snad se špatné scènáře nenaplní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11609
27.11.19 16:54

@Monulie jinak návštěvy mi nevadily, bylo to příjemné rozptýlení od kojení, odsávání a přebalování, návštěvy v porodnici byly taky fajn, každý něco donesl, všichni pozitivně naladění
a doma jsem byly hned fyzicky aktivní, ale pozor, zjistila jsem, že to nebylo dobré, mám mírnou inkontinenci, a když jsem později četla a hloubala, tak jsem přišla na to, že to bylo tím, že jsem se nešetřila po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
27.11.19 16:55

@stinga 8o ok, dám si na to pozor. mám tendenci zvládat víc věcí najednou a pak padat na hubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
27.11.19 16:58

Já měla krásná šestinedělí u obou dětí. U obou jsem tedy vyhlásila zákaz návštěv u nás doma - za prarodičemi i přáteli jsme jezdili, ale doma jsem si mohla chodit v noční košili beze strachu z přepadovky nebo že nemám uklizeno.
První šestinedělí jsem přečetla spoustu knih, spala jsem i 3× denně s miminem, manžel byl se mnou doma jen 1 den po návratu z porodnice a pak už jsme normálně fungovali.
Druhé šestinedělí jsem měla doma 20m batole a novorozence k tomu, a bylo to naprosto v pohodě (nebyla jsem šitá), takže jsme dokonce ke konci šestinedělí vyrazili na chalupu na dovolenou. Klid, mír a pohoda.
Fičák pro mě začal až když druhé dítě začalo vystrkovat růžky (někdy kolem 10. měsíce) a začaly sourozenecké spory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 16:58

.

Příspěvek upraven 28.11.19 v 13:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu