Problémy se spánkem po porodu

27.11.19 01:59

Problemy se spankem po porodu

Ahoj holky, chci se zeptat jak to máte se spankem po porodu. Já v dobe tehu trpěla nespavostí, hlavne v noci. Po porodu to pokračovalo, pač mimčo nejdříve jedlo 2× a pak 1× v noci. Ted od 4tého měsíce ale začala malá spávat od 21 do cca 6:30 v kuse, takže krásně bych se mohla vyspat. Bohužel po skoro roce, kdy jsem v noci dobrě nespala mi to prostě nejde :zed: I ted jsem sla unavená spat kolem 22hod, o pulnoci jsem se zobudila a ne a ne zabrat - a tak už par hodin jen sedím v obýváku, abych nebudila manžela a nevím jak zaspat :? Cez den se snažím unavit, i když malá spí i cez den hezky a vždy par hodin doobeda i poobede, tak já ne a ne v noci pak zaspat. Zkoušela jsem už i různě celý den být venku, nebo dělat cez den velký úklid abych se unavila a pak spala a v noci nic, prostě se po hodine dvou vzbudím, pak pár hodin koukám do zdi a až nad ránem na dve, tři hodiny zaspím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

110
27.11.19 02:11

@katintheBOx63 Ahoj, to mi teda nepřijde už moc normální. Ještě bych brala, kdyby jsi spala odpolko s miminkem. Co zkusit zajít k doktorovi pro radu? říct mu, jak to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 02:18

@Anet 123
Dneska jsem zkusila spat poobede, kolem 15hod jsem se citila po dopoledním velkém úklidu unavena, tak jsem lehla do postele. Mala vedle mne, se hrala a pak vytuhla. Ja lezela tak v polospanku cca do 17hod, pak jsem to uz nevydrzela a vstala :zed: proste hruza, malou jsem zobudila a sli jsme se hrat na deku, ona by klidne i spala dele, je fakt super klidne a pohodove dite co by mne nechalo vyspat, ale mne to nejde :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
27.11.19 02:27

@katintheBOx63 Opravdu, zkus to řešit s doktorem, určitě ti poradí. S ditetem to máme stejně, moje dcera je taky suprová, nechá mě spát, leží vedle mě, akorát teď to nejde, protože mám druhou 3měsíční a ta mě potřebuje i v noci :lol: jak říkám, vyhledej doktora, začala bych u praktického a kdyby nic tak bych klidně zkusila i psychologa, třeba máš nějaký blok aniž by sis to uvědomovala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 07:47

Mně se to stalo po porodu taky, bylo to úplně šílené, prostě se mi rozhodil spankovy cyklus a čím víc jsem byla unavená, tím víc nesmyslů jsem dělala. Problém byl i v tom že jsem se bála spát, měla jsem potřebu neustále střežit dítě (předčasně narozené) Do normálu se to vrátilo až cca rok po porodu. Nevím co přesně pomohlo, asi se uklidnily hormony a taky jsem se přestala snažit mít doma všechno zvládnuté jako předtím. Prostě některé věci přestat řešit, protože už jsem se trasla jako ratlik, šíleně hubnula a myslela, že bude po mně.

• Nahlásit
  • Citovat
214
27.11.19 08:20

Taky jsem to tak nekolik mesicu mela, ale me se mimco budilo co tri hodiny, takze kdyz jdes spat s tim, ze za dve hodiny znovu vstavas, tak to noc nejde. :roll: Ted usinam hned. :mrgreen: Zkus vypit pred spanim hrnek medunkoveho caje s medem, odpoledne a vecer uz nejez cokoladu, nepij kafe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
27.11.19 08:33

Moje žena s tím začala mít taky problémy po porodu. Někdo mi doporučil, aby pila Maté, že to sice obsahuje hodně kofeinu, ale výborně to pomáhá upevnit cyklus spánku a bdění. Pije ho denně už asi 1,5 měsíce a fakt to funguje. Každé ráno si udělá 1,5l konvičku a přes den to popíjí. Má mnohem hlubší spánek a usíná rychleji. Dřív jsem od ní utíkal do pracovny, protože byla schopná se půl noci převalovat a mě brali ďasi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 10:25

V prvnim tehotenstvi jsem od druheho mesice spala 3-4 hodiny v noci a neslo mi to ani pres den, ackoli jsem byla dost unavena. Doporucili mi medunku. Ale stejne nepomohla. Kluk se hodne budil do roka, ted mu bude 20 mesicu a vzbudi se v noci jednou. Jenze jsem zase uz ve 35.tt, takze i kdyz je u babicky pres noc, tak stejne nespim. Za prve jsem uz nablbla a za druhy je to zase tim tehotenstvim. Nicmene jsem zkousela teply mliko s medem, caj z medunky, unavit se (fyzicky, koukanim do noci na tv, knizkou…) a fuuuru dalsich veci a prd. Nechtela jsem do sebe cpat zadnou chemii, protoze jsem rok kojila. Obcas se mi povede dat si s klukem hodinku az dve po obede. Jinak jsem si asi uz zvykla. :zed: Jestli nekojis (odhaduju podle toho, jak hezky spi), tak co se treba dohodnout s partnerem, ze bude spat u prcka on treba jednou, dvakrat tydne? Ze by sis treba za nejakou dobu privodila vnitrni pocit klidu, ze je o ni postarano? (Jestli treba nemas nejaky podvedomy blok, ze ji musis hlidat ve dne v noci.) Jinak bych zkousela chodit s ni spat i behem dne. Minimalne si odpocines aspon trosku lenosenim.
Drzim palce. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama