Meningokok

386
18.11.06 23:35

Meningokok

Ahoj MAMINY,
mám očkovat syna proti meningokoku? Někde jsem četla, že meningokok, který ohrožuje malé děti, je skupiny B, ale očkuje se jen skupina C. Tak nevím. Nechaly jste svoje děti očkovat? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.11.06 09:19

Nic ve zlem, ale nejdriv si ujasni Janskeho krevni skupiny a potom jednej.

• Nahlásit
  • Citovat
2857
19.11.06 10:02

Ahoj

nic ve zlém anonyme - ale tvůj příspěvek jsem vůbec nepochopila… asi proto píšeš jako anonym… lidi většinou chtějí poradit, ne uštěpačné poznámky od tématu:o)

EvoH - mám pocit že jsou A,B, C .Meningokok má různé skupiny, u nás je nejčastější skupina C a B. Proti bakterii typu C existuje očkování, proti typu B ne.
Upřímně řečeno o naočkování syna stále uvažuju… takže si na odpovědi počkám… ale pokud vyhledáš tak už se o tomto hodně diskutovalo.

Je fakt že nejohroženější skupinou jsou děti do 4 let a pak puberťáci 15-20:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
19.11.06 10:19

Tak nevím ANONYME o čem tady píšeš. Mysím, že nevíš, že existuje meningokoková skupina A, B a C. Tím B a C nemyslím krevní skupiny. Takže si na to neměla vůbec odpovídat, když nevíš, o čem je řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
19.11.06 10:52

Tak já jsem pevně rozhodnuta. My jdeme do očkování. Doktorka mi to schválila, už proto, že mám doma dvě rizikové skupiny - batole a puberťáka. Takže my jsme určo pro očkování, když existuje tak myslím, že to není zbytečná investice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
19.11.06 11:29

j

Ahojky, nad tímto rozmýšlím už asi 14 dnů…a asi do toho půjdeme. Sice jsme odpůrce očkovaní navíc atd. Ale tohle není chřipka 8O Ale taky si počkám na reakce - přece jen nejsem ještě rozhodnutá na 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
19.11.06 11:38

ockovani

ahojky, my Terezku naočkovat nechaly, dr. řikala, že malé děti jsou rizikovou skupinou a že většinou je pozdě když už se na to přijde, neni nad čím přemýšlet. Byly jsme v září a platitily 700,– je to dlouhodobé, OZP na to přispívá VZP ne kdo by se zajímal ještě o pojišťovny. Reakce nebyla žádná

Zlatka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
19.11.06 13:49

Ahojky,
taky jsme nechali před cca 6 měsíci očkovat. Vůbec jsem neřešila, taky nejsem zastáncem zbytečně zatěžovat organismus, ale tahle nemoc je až moc záludná. Žádnou reakci po očkování jsme neměli, dle dr. je to očkování min. na 20 let.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
19.11.06 18:18

Ahoj, já jsem tohle řešila někdy když malé byl rok (květen). Doktor mi říkal, ať počkám na podzim, že by právě k nám snad měla už dorazit i vakcína proti B. Teda doufám, že myslel tenhle podzim. V úterý jdeme na 1,5 roční prohlídku, tak se optám, taky do toho chci jít.

Orpet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
20.11.06 00:37

My jsme byli na očkování před 4-mi měsíci. Jsem pro jakékoliv očkování, které může ochránit moje zlatíčko :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.06 11:56

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, od jakého věku se může očkovat proti meningokoku i jiným nemocem (žloutenka, klíště)? Ptala jsem se u mojí doktorky a sestra mi řekla, že další očkování až po ukončení povinného (základního) očkování, tedy někdy po 21 měsíci věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
20.11.06 15:55

Ahoj ZdeniCZko,
meningokoka můžeš očkovat od roku. Dále můžeš očkovat žloutenku, klíšťovku, ale to většinou stačí, až když jde prcek do školky - cca 3 roky.
Doktorka Ti asi řekla až od 21 měsícíců, protože se bála, že bude dítko třeba nemocné a pak abyste se vešli do těch přeočkování. Ale jestli Adulu nechám naočkovat tím meningokokem (což asi 99% jo), tak do 21 m. čekat nebudu.
Pa Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
20.11.06 16:45

Ahoj,
tak ja jsem nechala nikolku naockovat,uz ma jednu davku za sebou, na druhou jdeme v prosinci a treti je za rok. Radsi budu mit klid, kdyz se v lete pohybujeme po cechach a prcek smejdi v lese,trave.
P.S. dostala to do raminka a ani neplakala,

ahoj monca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
20.11.06 17:17

Ahoj Moniko, ale to mluvíš o klíšťovce, že jo? Meningokok je jen 1 vakcína. A v těch 2,5 letech to je taky asi dobrý. 3 roky vychází na jaro a to se neočkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
25.12.06 22:31

Maminka a prosím to je jen jeden druh vakcíny na menigokoka nebo jich je více druhů?!! Malá bude mít 3 roky na jaře a chtěla jsem jí naočkovat ale tady jsem se dočetla že se na jaře neočkuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama