Menstruace a váš postoj k ní

Anonymní
9.2.21 14:48

Menstruace a váš postoj k ní

Ahoj holky, i muži, pokud to nějaký čte, byla bych ráda kdyby jste se k tomuto tématu vyjádřili i vy?

Zajímalo by mě jak menstruaci vnímáte? Je to pro vás jen něco co prostě pár dnů musíte přetrpět?

Posledních pár měsíců neřeším nic jiného než menstruace, v jakém jsem cyklu, ovulace, folikuly, těhotenské testy, ivf atd atd..

Já menstruaci dostala ve 13 letech. Patřila jsem mezi poslední holky, které ji ještě nemají a tak moc jsem ji chtěla. Po prvním krvácení jsem se cítila už jako opravdová ženská a byla jsem za ni ráda. Během roku se přidaly menstruační bolesti, naštěstí u mě jsou bolesti jen jeden den, ale jsou dost silné, trvají doposud. V nedávné době mi byla zjištěna endometrióza. Co mě začaly provázet menstruační bolesti+silné krvácení, začala jsem ji nenávidět. Pořád jsem si říkala proč? Proč vlastně mi žensky musíme mít takové trable, s tou menstruací je to tak náročný žít..sotva skončí za chvilku je tu zase.
Od těch 13 let do zhruba 19-20 jsem ji měla pravidelnou jak hodinky zhruba 29-30dní.

Ve 24 letech jsem se seznamila se svým současným partnerem. To mi už menstruace začala hodně blbnout. Cyklus 26-53dní. Po 2 letech vztahu jsme zatoužili po miminku a tak začalo snažení. Každé zpoždění mi dávalo velkou naději že se povedlo, ale pak ta mrcha vždy dorazila. Po roce jsme podstoupili vyšetření. Diagnóza : endometrioza, neprůchozí vejcovod a partner : velmi malé množství spermii, nekvalitní spermie. Šance na přirozené početí asi 5% takže nyní podstupujeme IVF a věríme že se nám jednou miminko povede. :srdce:

I přesto že se stále přirozeně snažíme a zatím vždy negativni testy a následně menstruace, už ji nevnímám jako mrchu, která mi komplikuje život.
Naopak. Začala jsem si ji nesmírně vážit. Vždyť bez ní by nemohl vzniknout další život. Začínám pomalu věřit svému tělu, věřím že jsem schopná donosit a porodit děťátko a třeba ne jen jedno. Jen je tomu potřeba pomoci. Děkuji že jste dočetli až sem :lol: trochu jsem se vypovídala. U nás se totiž teď neřeší nic jiného než podobné téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10598
9.2.21 14:53

Beru to jako nutnost, aby žena mohla otěhotnět a porodit miminko. Ale nechápu, proč to ženskou musí otravovat skoro 2/3 života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 14:55

@Aduš8 já už to teď taky vsechno vnímám jinak. V 15ti jsem si neuvědomovala jak moc je důležitá. Možná kdybych neměla tak silné bolesti, že bych ji třeba i v té době nevnímala tak negativně.

• Citovat
  • Nahlásit
5740
9.2.21 15:00

V poslední době je to už několikáté menstruační téma. Jdu je najít a zeptám se adminů, jestli to nezakládá ten samý člov :mrgreen: ěk. Přijde mi to podivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2888
9.2.21 15:04

Ja k ni mam postoj zcela neutralni, cykly mam dlouhe, trva 3 dny a temer o ni nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
9.2.21 15:11

Nemám k menstruaci žádný zvláštní vztah, prostě ji jednou za měsíc dostanu a jsem ráda, když skončí. Jednou jsme měli ve škole přednášku o posvátnosti a kráse ženského cyklu, a pak nám pouštěli domácí porod a říkali, jak je to strašně krásné, přišlo mi to úchylné. Nějak tyhle přírodní procesy beru, že musí být, ale kdyby miminka nosil čáp a menzes nebyl, nestěžovala bych si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 15:13

@Pruhovaný_mýval to asi ani já bych si nestěžovala :) obzvlášť když je nějaká překážka k početí :)

• Citovat
  • Nahlásit
9682
9.2.21 15:16
@Uslava píše:
V poslední době je to už několikáté menstruační téma. Jdu je najít a zeptám se adminů, jestli to nezakládá ten samý člov :mrgreen: ěk. Přijde mi to podivné.

Přesně, sama menstruace, vložky, protečeni. Trochu divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3784
9.2.21 15:32

Nemám k ní žádnej postoj, holt to tak je. Beru HA, takže mám za dva dny klid a vím, kdy přijde. Tož tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
9.2.21 15:33

Uz nekdy v 16 jsem vnimala a uvedomovala jsem si, proc ji mam. Jasne, ze ve 13 me otravovala, ale to jsem z toho nemela rozum.
Kdyz jsem videla v okoli kamaradky, jak mely rozhozene cykly, menstruovaly velmi nepravidelne, jednou za tri mesice, nebo naopak krvaceni vickrat v jednom mesici, tak jsem byla rada, ze menstruuji pravidelne a tak nejak “normalne”. Bolesti samozrejme byly, nejvic v puberte.
Potom jsem zacala brat HA, asi na sest let. Po vysazeni HA se menstruace zase hezky nastartovala, zadne vykyvy, ze bych musela brat neco na srovnani a podobne.
Jen asi 3-4 za zivot se mi stalo, ze se ms opozdila a sla jsem na vyvolavaci injekci, po ktere se cyklus zase srovnal. Jinak jsem nikdy zadny problem nemela.
Potom prisly problemy s otehotnenim s byvalym partnerem, dva roky to neslo, ja zdrava, problem byl u nej.

Se soucasnym partnerem jsem otehotnela hned, jakmile jsme si rekli, ze uz je cas.
A hned cekame dvojcata.
Takze nikdy jsem menstruaci nevnimala jako neco otravnyho, vzdycky jsem byla rada, ze ji mam pravidelnou a ze je to dobry predpoklad k tomu, ze jsem zdrava zenska 🙏🏼.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 15:37

@janikema90 hezky napsané a k dvojčátkům gratuluji :)

• Citovat
  • Nahlásit
604
9.2.21 15:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky, i muži, pokud to nějaký čte, byla bych ráda kdyby jste se k tomuto tématu vyjádřili i vy?

Zajímalo by mě jak menstruaci vnímáte? Je to pro vás jen něco co prostě pár dnů musíte přetrpět?

Posledních pár měsíců neřeším nic jiného než menstruace, v jakém jsem cyklu, ovulace, folikuly, těhotenské testy, ivf atd atd..

Já menstruaci dostala ve 13 letech. Patřila jsem mezi poslední holky, které ji ještě nemají a tak moc jsem ji chtěla. Po prvním krvácení jsem se cítila už jako opravdová ženská a byla jsem za ni ráda. Během roku se přidaly menstruační bolesti, naštěstí u mě jsou bolesti jen jeden den, ale jsou dost silné, trvají doposud. V nedávné době mi byla zjištěna endometrióza. Co mě začaly provázet menstruační bolesti+silné krvácení, začala jsem ji nenávidět. Pořád jsem si říkala proč? Proč vlastně mi žensky musíme mít takové trable, s tou menstruací je to tak náročný žít..sotva skončí za chvilku je tu zase.
Od těch 13 let do zhruba 19-20 jsem ji měla pravidelnou jak hodinky zhruba 29-30dní.

Ve 24 letech jsem se seznamila se svým současným partnerem. To mi už menstruace začala hodně blbnout. Cyklus 26-53dní. Po 2 letech vztahu jsme zatoužili po miminku a tak začalo snažení. Každé zpoždění mi dávalo velkou naději že se povedlo, ale pak ta mrcha vždy dorazila. Po roce jsme podstoupili vyšetření. Diagnóza : endometrioza, neprůchozí vejcovod a partner : velmi malé množství spermii, nekvalitní spermie. Šance na přirozené početí asi 5% takže nyní podstupujeme IVF a věríme že se nám jednou miminko povede. :srdce:

I přesto že se stále přirozeně snažíme a zatím vždy negativni testy a následně menstruace, už ji nevnímám jako mrchu, která mi komplikuje život.
Naopak. Začala jsem si ji nesmírně vážit. Vždyť bez ní by nemohl vzniknout další život. Začínám pomalu věřit svému tělu, věřím že jsem schopná donosit a porodit děťátko a třeba ne jen jedno. Jen je tomu potřeba pomoci. Děkuji že jste dočetli až sem :lol: trochu jsem se vypovídala. U nás se totiž teď neřeší nic jiného než podobné téma.

Vůbec mi nevadí, mám ji 4 dny každých cca. 30 dní a skoro o ní nevím, nic mě nebolí, dělám při ní všechno. Používám kalíšek takže jsem stále čistá a stačí mi se o sebe postarat dvakrát denně ve sprše. Prostě to musí být a kdyby nebyla něco je špatně. Mám ji už 20 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
9.2.21 15:48
@Azeretereza píše:
Nemám k ní žádnej postoj, holt to tak je. Beru HA, takže mám za dva dny klid a vím, kdy přijde. Tož tak.

Dva dny? Závidím. Jakou HA bereš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
9.2.21 15:50

Díky Mireně menstruaci už několik let nemám a jsem za to ráda. Nikdy jsem nepochopila k čemu je dobrá (myšleno s nadsázkou, biologicky vím) a proč zrovna my, ženy, to máme tak hloupě zařízené. Samice drtivé většiny živočišných druhů totiž menses nemají a přesto se rozmnožují :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16404
9.2.21 16:32

Mam kratší cykly, max 25dnu, endometriozu mam cca 15let, k tomu silné bolesti a krvácení, ale beru ji jako součást života, rozhodně ne negativně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat