Mentálně postižený muž a děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GregoryViolet 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 07:48
Mentálně postižený muž a děti

Ahoj mamky, připadám si trochu nepatřičně, že to sem píšu, ale nedá mi to. V blízkosti našeho domu a přilehlého hřiště se často objevuje mentálně postižený muž (psychicky cca na úrovni 8letého dítěte) a chce si hrát s dětmi. Většinou je tam i mužův nějaký poručník a prý je ten muž neškodný a opravdu si chce jen hrát, ale nezdá se mi to. Na jednu stranu je mi ho líto ale na tu druhou se bojím, jestli nemůže být nebezpečný. Má skoro dva metry a je dost tlustý, jde z něj trochu strach… Dovolily byste, aby si někdo takový hrál s vašimi dětmi? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 01.02.18 07:50

Ne, protože to že je na úrovní 8letého neznamená, že se chová jako 8letý a má schopnosti jako 8letý.

jankajj
Závislačka 2781 příspěvků 01.02.18 07:53

A co děti, jak na něj reagují?
ony by si s ním dobrovolně hrály? řekla bych dětem, že pán je nemocný. pochopí to, politují ale pochybuji, že si s ním budou chtít hrát, jako by byl jeden z nich. a určitě bych je k tomu „nenutila“.

GregoryViolet 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 07:55

@AlphaOmega No on se právě jako to osmileté dítě chová, chce si hrát, zajímají ho věci jako děti v tom věku…
@jankajj Jeden syn si s ním občas povídá, ale ten je takový citlivý a srdečný, ale jinak se ho děti bojí, no…

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 01.02.18 07:57
@GregoryViolet píše:
@AlphaOmega No on se právě jako to osmileté dítě chová, chce si hrát, zajímají ho věci jako děti v tom věku…
@jankajj Jeden syn si s ním občas povídá, ale ten je takový citlivý a srdečný, ale jinak se ho děti bojí, no…

No to chápu, ale 8letý se taky umí naštvat jako 8letý a se silou chlapa. Záleží na případu, ale defaultně ne.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 01.02.18 08:00

Já nechala, mám mentálně postiženého švagra, ale jeho teda nebaví dětská hřiště. Dětskou společnost vyhledává, děti ho přijímají hezky (přes společný zájem). Je teda fakt, že ten věk 8 let je hraniční, protože starším už „nestačí“, bylo to vidět i na dětech z rodiny.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 01.02.18 08:01

@GregoryViolet Být to člen rodiny, u kterého vím, jak reaguje a kdy atd., tak v pohodě. U „cizího“ člověka bych asi byla velmi ostražitá: pokud by na něj dítě viditelně pozitivně reagovalo (samo řeklo „pojď si hrát“) a poručník dohlížel, pak možná. Pokud by ale dítě mělo odstup a on se „vnucoval“, tak bych se bála, že to nemusí dopadnout dobře.

Emimin7
Kelišová 7147 příspěvků 01.02.18 08:02

Takovy clovek musi dochazet pravidelne k psychiatrovi a je tedy pod kontrolou a zalecen. Jako nebezpecny by musel byt v lecebne. Chapu tvuj spatny pocit, ale neni treba se bat.

xjuklickova
Kelišová 5068 příspěvků 2 inzeráty 01.02.18 08:14

Nevim, no, na doktory bych si je hrat nenechala, ale na piskovisti si hraju taky, jsem nevetsi stavitel babovek na celem hřišti. Tlusts jsem taky a myslim, ze me nikdo nepovazuje za nebezpecnou. Asi bych se tomu nebranila, pokud by se ho deti nebaly

jankajj
Závislačka 2781 příspěvků 01.02.18 08:22

Já bych ještě dodala, že pokud je pán na dohled dozorován opatrovníkem, brala bych to tak nějak víc v pohodě.

pijavice
Kecalka 227 příspěvků 01.02.18 08:26

@GregoryViolet Nenechala. Co dělají osmileté děti? pošťuchují se, kolikrát se kvůli maličkosti nepohodnou a teď si představ, že ten pán „poštouchne“ nějaké dítě to špatně spadne a je průser.

astoret
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.02.18 08:29
@Emimin7 píše:
Takovy clovek musi dochazet pravidelne k psychiatrovi a je tedy pod kontrolou a zalecen. Jako nebezpecny by musel byt v lecebne. Chapu tvuj spatny pocit, ale neni treba se bat.

no on muze byt zaleceny a v klidu, protoze ma primerene reakce, ale na hristi plnych deti, co se obcas skadli..ja byla svedkem cca 14 leteho mentalne postizeneho kluka na hristi, byla tam s nim maminka a deti se tam oraly o balon a on se u toho nachomitl a zareagoval, ze jedno cca 8 lete dite odstrcil fakt silou, ale protoze byl starsi a silnejsi, tak to byla rana, vyrazil chlapeckovi dech, strcil do nej zezadu a jeste u puskoviste, takze hoch spadl na nej a jeste si rozsekl ret, natoz dospely chlap, sic na urovni 8 leteho, ale se siliu chlapa. taky casto reaguji neprimerene, nekdo mu neco rekne, vezme mu neco, on se nastve..byla bych obezretna

smurfka
Nadpozemská drbna 28987 příspěvků 01.02.18 08:30

U nas na hřiště chodí taky taková " postižená paní " nevím teda na jaké věkové úrovni je, ale ty starší děti z ní mají spíše srandu no..jakože ukaž prsa a ona ukáže :roll: :nevim:, takže hrát bych nechala ale za dozoru, jinak ne. Ona je i taková dost vlezlá, takže když ji vidím na hřišti, tak když to jde, jdeme raději na jiné..
je fakt že s 8mi letým už asi na hřiště chodit nebudu, ale pokud tam má muž poručníka, určitě na něho dává pozor, tak bych se asi nebála :think:
Ale dítě bych rozhodně nenutila..kdyby si nechtělo hrát tak se prostě sebere a jde s kamarády jinam ne?
Pokud by sám projevil zájem, potom ano

Příspěvek upraven 01.02.18 v 08:33

astoret
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.02.18 08:32
@xjuklickova píše:
Nevim, no, na doktory bych si je hrat nenechala, ale na piskovisti si hraju taky, jsem nevetsi stavitel babovek na celem hřišti. Tlusts jsem taky a myslim, ze me nikdo nepovazuje za nebezpecnou. Asi bych se tomu nebranila, pokud by se ho deti nebaly

ale do deti nestrkas a nebijes je, kdyz ti vezmou babovicku, ze ne :D to bude asi ten rozdil :)) on by mohl, ale se svou vahou a silou

mne napada promluvit si s tim opatrovnikem, on ho zna a umi predpokladat jeho reakce, co ho muze popudit a tak..

Elen8
Extra třída :D 12977 příspěvků 01.02.18 08:33

Nenechala, bala bych se. Neznam diagnozu, nedokazu odhadnout jeho reakce…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama