Reklama

Měsíc do konce zkušebky - těhotná co dál?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katynka88
Kecalka 126 příspěvků 15.01.18 15:16
Měsíc do konce zkušebky - těhu...co dál?

Ahoj holky, dámy, děvčata!
Dnes jsem si udelala 2 testy a vypada to, ze jsem tehu :-) zitra jdu teprve na prohlidku k doktorce, tak prosim bez gratulaci, dokud to nemam cerne na bilem, uz jsem si jednim tehu prosla a neskoncilo to zrovna dobre.
Nicmene k memu dotazu. Momentalne jsem 2. mesic ve zkusebce. Smlouvu mam do 31.10.2018. A jedna se mi o to, zda jeste 3 tydny vydrzet (do konce zkusebky) a jit na neschopenku (s jistotou, ze me nemuzou vyrazit) nebo na rizikove nastoupit rovnou a skoncit na pracaku. Materske od soucasneho zamestnavatele se stejne uz asi nedockam. Ale chci premyslet aspon trochu dopredu. Vim ze konecne rozhodnuti je na me. Nemam nikterak fyzicky narocnou praci a psychicky tak asi jako kazdy. Ovsem po potratu v 6.tem mesici s leidenskou mutaci v sedavem zamestnani…
Poradte :-/ treba tim poradime i dalsim… :srdce: :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.01.18 15:37

@Katynka88 Měli by ti ředit krev a měl by tě sledovat hematolog. Měla to švagrová. Důvod k rizikáči tam není, tak bych se moc divila, že by ti to doktor napsal.

Peruz
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 15.01.18 15:50

@Katynka88 myslím že tě vyhodit nemůžou pokud máš smlouvu. Těhotná se nemůže vyhodit. Ale záleží jak to bude podané.

hehehe
Extra třída :D 11537 příspěvků 15.01.18 15:51

@Katynka88
Pokud vím, tak těhotné s leidenskou mutací do práce normálně chodí, to by muselo být těhotenství zhodnoceno jako rizikové a to zatím nevíš. :nevim:

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 15.01.18 15:53

@Katynka88 Po zkušebce už tě nevyhodí, neměli by zákonný důvod. A ten nárok na PPM by ti mohl vyjít a nevyplácí ji zaměstnavatel, ale stát..pro nárok záleží odkdy přesně trvá ten pracovní poměr a kdy bys měla termín porodu.

A jako práce neschopná bys nemohla jít na pracák, nicméně zdravotní by ti bylo hrazeno státem z důvodu nemocenské, pokud by tě na ni doktor nechal. Ale pokud není důvod, tak je zbytečné se omezovat vycházkami a být doma za málo peněz, ne?

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 15.01.18 16:14

@Peruz
Ve zkušební době můžou, tam těhotná ochranu nemá.

@Katynka88
S mateřskou záleží na předchozím zaměstnání… Já končila PP 31.7.2017, od 21.6. 2017 jsem na rizikovém těhotenství a mateřskou mám - měla jsem odpracováno a vešla sjem se do ochranné lhůty. Musíš mít za poslední dva roky alespoň 270 dnů nemocenského pojištění a ochranná lhůta je 180 dnů, pokud jsi šla z jednoho zaměstnání do druhého bez registrace na ÚP. Jinak trvá jen tak dlouho jako poslední zaměstnání.

Jiank mě mrzí, jak to dopadlo minule, držím palce  :hug:

@EmmaAnna @hehehe
Záleží na více faktorech… Pokud ti jen najdou leidena a nemáš problémy, tak na rizikáč nemusíš. Já jsem tři roky po trombóze a embolii, takže jsme musela nastoupit okamžitě i přes ředění na neschopenku (vyšlo to fakt super, dala jsem výpověď, podepsala smlouvu v nové práci a týden na to jsem zjistila těhotenství. V nové práci by mě vzali i tak, ale doktorka mě zneschopnila). Potrat v 6. měsíci těhotenství se zjištěnou leidenskou mutaíc už také může být indikací pro rizikové těhotenství…

Příspěvek upraven 15.01.18 v 16:15

andelka83
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 15.01.18 16:14

Počkala bych do konce zkušebky. Pak můžeš jít na nemocenskou a mateřskou. Pokud ti smlouva konci 30.10. tak se vejdeš do 180 denní lhůty mezi koncem poměru a nástupem na md. V práci bych nekončila a na ÚP nechodila.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 15.01.18 16:17

@Katynka88 @andelka83
Andělka má pravdu, kdybys počkala do konce zkušebky, tak by ti poměr trval až do 30.10. a pokud jinak splňuješ podmínku účasti na nemocenském pojištění 270 dnů za poslední 2 roky, tak ti ochranná lhůta hravě vyjde…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 15.01.18 16:19

@Lara Farseer a to by splnila, protože 270 dní je nějakých 9 měsíců a počítá se tam i ta nemocenská.

TeSudička
Kecalka 235 příspěvků 15.01.18 16:23

Necetla sem prispevky, ale nikomu nic nerikej a pockej do konce zkusebky, muzou te vyhodit. Ja otehotnela hned prvni mesic v praci a tajila sem to. Pak sem to znamila a za 2mes sla na neschopenku. Narok na materskou sem mela, byla sem vsehovsudy nezamestnana jen 4 mesice, co sem vylezla ze skoly.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 15.01.18 16:25

@andelka83
No jo vlastně. Tak bych v tom případě taky radila zkusit to zvládnout do konce zkušebky. Záleží samozřejmě na platu, ale i tak je škoda o mateřskou přijít…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 15.01.18 16:27

@Lara Farseer já mám nízký plat, ale u předchozích dětí jsem na PPM nárok neměla a jsem ráda že teď je to jinak. Jsem čerstvě na nemocenské a na md půjdu. V práci jsem před těhotenstvím byla 1 rok, celkem rok a čtvrt.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 15.01.18 16:29

@andelka83
Ono i když je nízký plat, tak se to vyplatí - je to prostě 28 týdnů peněz navíc, než začneš čerpat RP… Já jsem moc ráda, že mi ochranná lhůta vyšla, protože mám dobrý plat, pracuju docela dlouho a rozhodla jsem se změnit práci zrovna když jsem otěhotněla (chodili jsme do CAR, prý to bude na rok dva a po dvou měsících dvě čárky :srdce: ). Tak by mě mrzelo o to přijít, ale naštěstí to vyšlo…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 15.01.18 16:32

@Lara Farseer no právě. Rp od porodu je dost blbá varianta.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 15.01.18 16:53

@andelka83
No to jo, bohužel mě to čeká na druhé, tím, že jsem podala výpověď sama. Budu sice mít asi nějakou práci během RP na částečný, ale z té to nebudu moct čerpat, protože v ní budu chtít pokračovat… co naděláš… kdbych to těhotenství zjistila o týden dřív, tak výpověď nepodám a jsem v klidu… krásný plat, smlouva na dobu neurčitou a pískala bych si

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >