Metody uspávání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
76
1.1.22 20:34

Metody uspávání

Zlatíčka, jak se praktikuje taková ta metoda uspávání, kdy se sítě nechává „vyřvat“ a chodí se tam po určitém intervalu? Jak se to dělá v noci po jídle? To se zase nechává vyřvat, ale vzbudí celej barák? Já už nevím co s ním, uspávám hodinu, v náručí na balónu, v posteli, ale jakmile ho položím do postýlky, nebo se zvednu z postele do 30 vteřin začne šermovat rukova, šmudlit se, vztekat… Do zavinovačky se nevejde a ani v ní nikdy nechtěl být. Jsou mu tři měsíce. Neříkám, že tuto metodu budu praktikovat, jen chci znát možnosti a limity a také prosím o zkušenosti s touto metodou… Nebo klidně i jinej nápad, zkušenost jak uspávat. Od dcery tohle neznám, ta spala líp. On kdyby nezačal šermovat rukama, bylo by to v klidu si myslím… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
sao
1717
1.1.22 20:41

Ahoj, tvoje miminko je ještě maličké a potřebuje tvoji blízkost. Proto nechce spát sám v postýlce a budí se chvíli po tom, co ho položíš. Reaguj na jeho potřeby, nesnaž se zavádět žádný režim spánku, nech ho usínat kdy on potřebuje, a nenuť ho spinkat samotného, když evidentně sám být nechce. Pořiď si šátek na nošení nebo vhodné ergonomické nosítko. Maličký tak bude spokojeně spinkat u tebe a ty budeš mít volné ruce na práci nebo na starší dítko. Nenechávej prosím takhle maličké miminko „vyřvat“ :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12540
1.1.22 20:49

V životě bych nenechala dítě vyřvat. Zvlášť takto malý miminko. Ve 3 měsících se spánek meni často k horsimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
1.1.22 20:49

Já ti řeknu jasnej limit u tříměsíčního mimina - žádný vyřvávání. Nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27397
1.1.22 20:52

Nenechávala sem vyrvat, prostě sem vzala dítě k sobě do postele, lehla si s ním a dělala že spím a pokaždé uslo taky. Někdy uslo rovnou u prsa. Bud spalo u mě v posteli se mnou, nebo sem měla postýlku přiraženou u svoji a aspoň ho držela za ruku. Samotné dítě v postýlce mi nespalo nikdy, jak mě necítilo v blízkosti, bylo hned vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
1.1.22 20:57

Tak tuhle metodu vyřváváni ani sami autoři nedoporučují dřív než od 6 m… a tedy i později jsou jiné, méně drastické metody. 3m prostě ještě potřebuje mámu a nic s tím nenaděláš. Když ti nechce zaspat ani když ho uspáváš a nic ho nebolí, tak nejspíš bude chyba v tom, že ho uspáváš moc brzy nebo moc pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
1.1.22 20:59

Jak jenom někdo napíše že nad nějakým „vyrvavanim“ dítěte jen přemýšlel, tak bych mu jebl s hlavou o zeď! Jako fakt je to projev absolutní neschopnosti a lenosti. Tuplem od matky.

Existují šátky/nosítka. Kde ty děti pěkně spí a tebe tak „neobtezuji“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
1.1.22 21:00

A jo a některé takhle malé miminka se při přenosu z náruče do postýlky vzbudí na chlad. Já tohle řešila zavinovačkou, ale třeba sousedka termoforem v postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
1.1.22 21:03

@Capelucia no vida, to jsem vůbec nevěděla, že se to doporučuje od 6.měsíců. Jednou jsem to někde četla a pod tím normálně hromada pozitivních komentářů, jak to do pár dní zabralo. Já na to taky hleděla jak puk, už ani nevím jak se tahle metoda jmenuje, já na to ve finále nemám ani srdce, ale někdy když je člověk zoufalej zjišťuje co může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
1.1.22 21:04

@Capelucia termofor, to je nápad 👍on je malej velikej a do zavinovačky se nevešel už po 14 dnech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38253
1.1.22 21:05

Syn mi spal na peřince, ze zavinovačky se vykopával. Nikdy jsem ho nenechala vyřvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12540
1.1.22 21:09
@Sarus21 píše:
@Capelucia no vida, to jsem vůbec nevěděla, že se to doporučuje od 6.měsíců. Jednou jsem to někde četla a pod tím normálně hromada pozitivních komentářů, jak to do pár dní zabralo. Já na to taky hleděla jak puk, už ani nevím jak se tahle metoda jmenuje, já na to ve finále nemám ani srdce, ale někdy když je člověk zoufalej zjišťuje co může…

Estevillova metoda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
1.1.22 21:09

@Cenarius to je někdy spíš zoufalství :( myslím večer, přes den to řeším kočárkem. Nosítko mám, ale moc se mu v něm nelíbí, tlačí mu to na bříško a blinká. Já neříkám, že bych to udělala nechala ho plakat, to radši budu plakat s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
1.1.22 21:15

@Dobrej_tym a víš co, já na to stejně to srdce nemám, ale někdy to na mě doma zkouší, prej nech ho vyřvat… Stejně tam jdu že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38253
1.1.22 21:17
@Sarus21 píše:
@Dobrej_tym a víš co, já na to stejně to srdce nemám, ale někdy to na mě doma zkouší, prej nech ho vyřvat… Stejně tam jdu že jo.

To radí tvoje máma a tchýně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat