Metro Londýn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martanek123
Kecalka 243 příspěvků 13.04.19 22:22
Metro londyn

Dobrý večer, prosím ty, kteří už byli v Londýně, kolik stojí jízdenky na metro. Pojedeme jen jednu cestu z liverpool street k Wembley a zpět. A ještě jeden dotaz. Mám na platební kartě příjmení ještě před rozvodem a v obcance už své původní, nebude s tím problém platit? Děkuji

Reakce:
Maminanamatersky
Kecalka 455 příspěvků 13.04.19 22:52

https://mapa-metra.cz/londyn/ staci pouzit google, cca pet vterin hledani..

Jmena na platebnich kartach nikdo nekontroluje. Prokazuje se opravneni k platbe pinem..

hospodki
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.04.19 23:11

@Martanek123y byli loni v únoru. Dá se platit bezkontaktní kartou, přímo na turniketu je čtečka. Při výstupu kartu zas pipnes a ona načte tarif. Cesty se sčítají a samo to zastropuje tj. Jedná cesta např 2,5 GBP. Pojedete 4×, ale celodenní lístek stojí 8, takže to strhne max těch 8 GBP. Obdobně je to za vícero dní… Každý potřebuje svoji vlastní kartu, nedá se na jednu jet víc lidí. Za mě super. Člověk tak má nejvhodnější tarif a nemusí furt lovit cash a hledat automaty na jízdenky

Martanek123
Kecalka 243 příspěvků 14.04.19 08:54
@hospodki píše: @Martanek123y byli loni v únoru. Dá se platit bezkontaktní kartou, přímo na turniketu je čtečka. Při výstupu kartu zas pipnes a ona načte tarif. Cesty se sčítají a samo to zastropuje tj. Jedná cesta např 2,5 GBP. Pojedete 4×, ale celodenní lístek stojí 8, takže to strhne max těch 8 GBP. Obdobně je to za vícero dní… Každý potřebuje svoji vlastní kartu, nedá se na jednu jet víc lidí. Za mě super. Člověk tak má nejvhodnější tarif a nemusí furt lovit cash a hledat automaty na jízdenky

Takže jestli to dobře chápu, musím si pipnout před vstupem a při výstupu a max nám to sebere za den těch 8 i když projezdim více?

Martanek123
Kecalka 243 příspěvků 14.04.19 08:55
@Maminanamatersky píše:
https://mapa-metra.cz/londyn/ staci pouzit google, cca pet vterin hledani..Jmena na platebnich kartach nikdo nekontroluje. Prokazuje se opravneni k platbe pinem..

To jsem našla, jen mi to už pár lidí řeklo pokaždé jinak

hospodki
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 14.04.19 14:15

@Martanek123 ano přesne tak. Přesnou cenu maxima si zjistěte na stránkách londýnského MHD. Myslím, že je o nějak tfl.gov.co.uk a mám Dojem, že to platí jen na metro, protože autobusy se platí za každou cestu.

Váš příspěvek
Reklama