Migréna v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sabinka098
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 10.11.12 15:41
migréna v těhotenství

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli tu některá netrpíte migrénami jsem v devátém týdnu už trpim druhý den nic mi nezabírá mám uplně stuhlou krční páteř na pravý straně, masáže, klid, teplo, všechno sem zkusila a nic mi nepomáhá budu muset šáhnout po lékách co mám na migrénu ale nesmí se v těhotenství co byste mi poradily. děkuji.

Přečtěte si článek: Migréna v těhotenství - co pomáhá?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Elin29
Kecalka 224 příspěvků 10.11.12 15:56

Ahoj, taky jsem si užila svoje s migrénou v těhotenství..léky mi doktor zatrhnul, tak jediné co mi pomohlo bylo-teda jen v případě že jsem to podchytila hned v začátku-jinak už ne..že jsem se narvala brufenem či ibalginem a k tomu jsem si dala ledovou sladkou coca colu a kafe-já vim taky hnus tohle do sebe rvát v těhu ale bylo to lepší než vyskočit z okna.. :zed:..držím palečky ať se ti uleví.. :kytka: :mavam:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 10.11.12 16:00

No mě zatrhli všechny léky, takže jsem trpěla dokud jsem něco nepřibrala, protože pro mě spouštěčem migrén hubnutí :(

meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 10.11.12 16:00

Já jí měla taky jenom v těhotenství (do tý doby jsem nevěděla, co to je :? ). Pomohla mi naštěstí půlka ibalginu a zapít asi litrem studený vody, pak jsem si lehla do postele a deku si natáhla až přes hlavu a většinou se mi to podařilo zaspat. Ale byl to děs :zed: :zed: :zed:. Vůbec nezávidím :hug:

mabi
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 10.11.12 16:07

@sabinka098 zkus paralen ten se v těhu smí, napít se kafe, po douškách kolu, teplý nebo studený obklad na hlavu, mě pomáhá „tygří mast“a zkus spát, spíš si vem prášek než aby tě migréna takhle postihla je to menší zlo než ta bolest ;)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 10.11.12 16:07

Zažila jsem poprvé, pomáhalo mi tehdy lehnout do postele, otevřít okno (už bylo chladno a mlha) a spát. Tenzi v krku mívám až od bolesti hlavy, ne naopak. Potřebuju taky dost specifickou polohu a spát bez polštáře.
Z prášků mi pomáhá brufen, ale ten se v prvním a třetím trimestru nesmí, malinko mi pomáhá paralen, ale musím si vzít dva naráz, bolest (hlavy, zubů…) sice neodejde, ale jakoby povolí a nechá mě to aspoň usnout.

Cassi
Echt Kelišová 9018 příspěvků 10.11.12 16:12

@sabinka098 na migrény trpím řadu let. V 1.trimestru u obou dětí to bylo maso.
Daleko horší průběh. Pokud jsem to chytla v počátku, což poznám, tak kombinace Paralenu a Ibalginu a eventuelně Torecan čípek, proti blití. Jinak to samé, ale nezabere mi to dobře. A spát a ticho a teplo a nemluvit atd.
Třeba jsem tu kombinaci brala po 6-ti hodinách.
Další trimestry už byly o hodně klidnější a v 6N jsem měl klid.
Rok mám zavedenou Mirenu a konečně jsem bez migrén. Tedy sem tam nějaká, ale to už je pohodička.
A léky mým dětem neublížily. Mám krásné, zdravé donošené andílky. :andel:

Janik123
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 10.11.12 16:13

Ahoj, pomohl mi paralen a k tomu mokrý studený ručník zezadu na krk a studený kapesník na čelo, zavřít oči a spát. Po porodu dělám to samé, je si místo paralenu beru jiný prášek, většinou do pul hodiny mám klid. :)

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 10.11.12 16:20

Vzdy mi pomohl paralen, chlad a klid… ABSOLUTNI klid. A to jen, kdyz jsem to podchytila v zacatcich, kdyz jsem to propasla, myslela jsem, ze umru! :(

sabinka098
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 10.11.12 16:31

Ahoj děkuji za rady už ležim od včera a ještě sem si žádnej lék nevzala a ted mě k tomu chytlo zvracení né s těhu ale od migrény mám to sto pro od tý krční páteře je to strašný takhle trpět bez léku. mám dobrý lék co by mi zabral ale nechci tomu malinkýmu ublížit.

jarmilusche 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 16:56

Ahoj „kolegyně migréničko“. Mám s Tebou naprostý soucit - jsem teď těsně před porodem, ale téměř prvního půl roku těhotenství bylo strašné :nevim: - neuvěřitelně silné migrény, každý týden a trvaly tak 3-4 dny. Byla jsem migrénik už před otěhotněním, zachraňovaly mě jen léky a neurolog mě chlácholil, že jakmile otěhotním, tak s největší pravděpodobností mi vlivem hormonů bude dobře. Jenže to bylo přesně naopak - horší stavy jsem ještě nezažila… Byla jsem kvůli tomu na neschopence, protože to bylo spojené navíc se zvracením, a to téměř nonstop a fakt se nedalo běžně fungovat. Navíc byly hrozná vedra, takže masakr. Hledala jsem tenkrát taky nějaké rady na netu a nic jsem nenašla. Přetrpěla jsem to (ale byly to stavy těsně před sebevraždou, ze které mě dostala jen myšlenka na to malé v bříšku) a vydržela jsem to bez léků a dost mě udivuje, že jsou tu rady na paraleny a brufeny… Jako já vím, že to schvalují i gynekologové, ale víme všichni jaké jsou to sr**** Ale jak kdo chce… Do nikoho nešťourám. Takže já praktikovala studené obklady (na čelo a za krk), pít hodně vody, pomáhala s citrónem (ten by měl být dobrý na ty cévy v hlavě), preventivně rozpustný hořčík, když jsem měla pocit nízkého tlaku, tak colu (ten kofein s cukrem neni vůbec špatný), no a velkým a pro mě naprosto nelogickým náhodným objevem byl pro mě banánový koktejl. A to jsem nikdy nepila mlíko - ale čím je tučnější, tím lepší a banán v sobě musí mít taky něco senza, co mě několikrát zabralo stejně jako před těhotenstvím rosemig. Nechápu, ale bylo (a je) mi to fuk - snědla bych v těhle stavech i psí hovínko :oops:, kdyby to ulevilo… Takže jsem mixovala a mixovala a lemtala to, jak divá :lol: Kolem šestého měsíce se začal snižovat ten interval četnosti migrén, po čtrnácti dnech a více… a pak to vymizelo docela. Občas mě trochu pobolívá hlava do teď, ale to se nedá vůbec srovnávat. Teď jen trnu, aby mě to nechytlo kolem porodu, ale snad ne… Posílám morální podporu, jediný lék je vydržet, zatnout zuby a čas, čas… Držím moc palce, aby to přešlo co nejdřív, což je možné, až se Ti ty hladinky hormonů ustálí apod. Nejsi na to sama a říkej si třeba, že je to nácvik na porod nebo tak, i když je to hrozně nespravedlivý a nesnesitelný, moc dobře vím, o čem mluvím… Zalez si do postele, klidně buď i protivná a skuč si.. Co já se nabrečela.. Ale vždy to nakonec přejde (i když je to boj). Prostě se drž, máš mou podporu!!! :mavam:

jarmilusche 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 16:59

Ps: Jestli jde ale o krční páteř, tak to Ti asi moje rady moc nezaberou - zkus někam na neurologii/ ortopedii, ať Tě odblokujou a třeba Tě pošlou na rehabilitace a preventivně Ti to bude pomáhat; anebo akupunktura či podobný masáže (existují indické masáže hlavy a krku) a to by mohlo být to pravé pro Tebe… Uvidíš!

sabinka098
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 10.11.12 17:20

Ahoj tak si brala to samý co já jedinej rosemig mi pomoch určitě je to od krční páteře bolí mě celá pravá strana mám tam uplně stuhlej sval ale na migrény trpim od puberty ale tak nijak normální asi před třema rokama jsem ležela na zádech na levej straně zapípal budík tak sem se tam rychle otočila a na pravej syn a už sem u toho syna zustala vysela mi hlava na pravej straně na ramenou no šílený a ty bolesti při tom zablokování nepřeju nikomu a od tý doby mě tam strašně bolí je to nesnesitelný ale vždycky sem si vzala ten rosemig a přešlo to akorát že ted nemužu asi se zbláznim :zed: :zed: :zed:.

jarmilusche 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 17:31

Jo jo, rosemig můj hlavní přítel a pomocník… Je to k nevydržení, je mi to jasný, hlavou o zeď.. Ale vydrž. Jestli to zvládneš počkat do pondělí, tak běž určitě ke svýmu neorologovi (jestli teda neni nějakej nanicovatej), případně teď o víkendu jestli by Ti pomohli někde na pohotovosti… Oni přeci jen ty odborníci to umí zmáčknout a odblokovat. Jak je to od té páteře, tak se mi to zdá v té lékařské pomoci bez farmak docela nadějné…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34160 příspěvků 11.11.12 06:19

Triptany se mohou (ackoli v letaku je ze ne) - neni to idealni, ale je nelidske chtit po zenskejch, aby migrenu jen tak prekonaly, kdyz NSA nestaci. Primarka davala tehotnym Rosemig sprintab.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >