Migrény v 2. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HayLin
Stálice 60 příspěvků 20.01.18 16:22
Migrény v 2. trimestru

Jsem na konci 15 tt a tento týden trpím na silné migrény. Skoro každý den jsem si musela dát jeden brufen aby se to aspoň trošku zmírnilo a já mohla normálně fungovat. Stále to pokračuje a vím, že brufen se nemá v těhotenství často užívat. Nevíte co by mi pomohlo? S migrénou se ráno budím a chodím tak i spát. Už jsem zoufalá :(

Přečtěte si článek: Migréna v těhotenství - co pomáhá?

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 20.01.18 16:32

Hodně větrat, citrusy, hořčík, přiměřené pít. Můžeš být citlivější i na různé potraviny, které ti dřív nevadily, třeba kávu, kakao, aromatické sýry…

Sashie
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 20.01.18 16:41

Jo, tohle počasí je na prd=/ Já jsem byla celé těhotenství v pohodě a poslední tři týdny to mám s migrénou na hraně=/ Zkus najít i to, co by ti pomohlo bez prášků. Já jsem zjistila, že v těhotenství mi na migrénu pomáhá studené na hlavu (před to bude teplé). A zavolej a objednej se ke svému neurologovi. Osobně bych si Brufen nebrala, stejnak jenom potlačuje bolest, ale neřeší konkrétní problém.
Taky se mi osvědčilo „tahat“ se za kořínky vlasů - resp. chytit hrst vlasů a hýbat si pokožkou hlavy dokola. Takhle si projdu celou hlavu. A ve 2. trimestru už je možná i lymfomasáž, ta taky pomáhá!

KristynaTita
Kecalka 369 příspěvků 20.01.18 16:43

@HayLin Cutrusy migrenu zesiluji, pozor na to!! Tygri mas na celo, Tymianovou mast na zatylek, pit, a hlavne si zajdete na masaz sije! Mne migrenu vždy uvolnila v tehu

lachtanice86
Kelišová 5413 příspěvků 20.01.18 17:03

Citrusy mi ji zhoršují. Pit, vzduch, třeba procházka a mne pomohlo vysazení nebo omezení cukrů.

mattule
Závislačka 3182 příspěvků 20.01.18 17:03

Masž. dobrej fyzioterapeut. já to měl od bloklý krční páteře

KristynaTita
Kecalka 369 příspěvků 20.01.18 17:09

@HayLin Cutrusy migrenu zesiluji, pozor na to!! Tygri mas na celo, Tymianovou mast na zatylek, pit, a hlavne si zajdete na masaz sije! Mne migrenu vždy uvolnila v tehu

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 20.01.18 17:13

Mně osobně třeba citrusy pomáhaly, takže to je asi i na osobních preferencích. :nevim: Spíš tedy mandarinky, pomelo nez citrony.

pelikan21
Generální žvanilka 20384 příspěvků 20.01.18 17:25

Doktorka mi rekla, ze porad lepsi brufen nez bolesti, ze bolesti ublizuji diteti vic nez jeden nebo dva brufeny (trpim na migreny celkem bezne, v tehotenstvi se jeste prohloubily).

jana2381
Kecalka 252 příspěvků 20.01.18 17:31

@HayLin
Mě hodně pomohlo pravidelné užívání rozpustného magnesia (přímo: magnesium citrát complex) - měla jsem ho od sestřičky z gynekologie. Je přímo pro těhotné a nezpůsobuje průjmy. Když jsem cítila, že se rozjíždí, tak paralen, obklad na čelo a jít spát. Ještě jsem se čelo a zátylek mazala konopnou mastí pro děti od Carunu. Držím pěstičky, ať migréna brzy zmizí.

HayLin
Stálice 60 příspěvků 20.01.18 21:45

@jana2381 díky, magnesium určitě vyzkouším, jinak jdu příští týden zase na kontrolu tak se poptám doktora co s tím :)

jana2381
Kecalka 252 příspěvků 20.01.18 22:14

@HayLin
jeste jsem zapomnela na colu (zero). Ikdyz se to nema prehanet, tak ja se ji doslova prolila ( jen pri migrene).Lepsi nez si brat brufen anebo nekolik dni trpet. Na mimcu to nasledky nezanechalo :)

Uživatel je onlineAnnne
Závislačka 2550 příspěvků 20.01.18 22:36

Bola som silna migrenicka. Moj neurolog mi poradil uplne vysadit cokoladu, plesnive syry, nejme Camembert, nepit excesy kavy, to znamena, ze denne si davam iba jednu slabu kavu a tiez nepit vino. A stal sa zazrak, migreny prestali, myslim, ze asi naviac pomohlo vyhodienie cokolady, predtym som bola zavislak na cokolade. A tiez som omezila cukry, sladim iba steviou.

Tak mozno niekomu podobna dieta zaberie, zakladatelka, drzim palce, nech sa ti podari najst spustace a nech ti migreny prestanu, viem co je migrena za svinstvo a ako dokaze nicit zivot.

HayLin
Stálice 60 příspěvků 22.01.18 15:58

@Annne já čokolády teď vůbec nejím, ale začala jsem pít různé slazené minerálky. Zkusím pít zase jen vodu, snad to pomůže. Já jsem mívala migrény už před těhotenstvím, ale ne tak často. Na to mi pomohla tabletka a hodně horká voda za krk. Teď nepomáhá vůbec nic :/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama