Zánět močových cest v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

myina
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 19.01.18 16:22
Zánět močových cest v těhotenství

Ahoj holky, dnes mi doktor oznámil, že má podezření na zánět močových cest (leukocyty v moči 574, norma 0-15). Jsem 38+1, bolí mě všechno celé těhotenství, takže že bych si všimla nějakého zánětu se říct nedá. Nechci to podcenit, může zánět ohrozit miminko? Kontrola až v pondělí, mám prostě jen hodně pít :) Když člověk neví, že by mu mohlo něco být, přisuzuje to zkrátka tomu těžkému břichu a blížícímu se porodu, ale co když mé bolesti podbřišku, kříže a zad ukazují opravdu na zánět?
Prošla jste si tím některá?

Reakce:

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 19.01.18 17:07

Zánět nemůže ohrozit dítě, ale tebe. Nějak nerozumím tomu, proč tě neposlal ihned na vyšetření a nechává to na pondělí. V posledním měsíci je to zvlášť nebezpečné, velmi rychle se rozjíždí zánět ledvin. Měla jsem ho ve 36tt a při podezření mě okamžitě hospitalizovali. Pokud by jsi měla nějaké pochybnosti nebo měla pocit, že se zánět rozjíždí, jeď okamžitě do porodnice.

myina
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 19.01.18 18:01

@Janli možná je to tím, ze nemám teploty, pálení, nic… ano, všechno me bolí, podbřišek, v kříži, kyčle, zkrátka všechno, ale taky jsem otevrena na dva cm, takže to může být blížící se porod ☺
Jde mi hlavně o miminko, ja na sobě nepocituji nic navíc než celé těhotenství a to vím, ze jsem měla všechny výsledky v pořádku ☺

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 21:25
ATB po tydnu bez priznaku

Omlouvam se za delku ale jsem zoufala. Jsem 32.tyden tehu. 29.1. vecer me zaclo palit pri moceni, druhy den uz jsem litala jak veverka vzdycky jen par kapek a bolest silena. Hned 31.1. jsem valila do poradny se vzorkem moci kde nebyla krev ani bilkoviny. Doktorka mi naridila druhy den donest moc ve zkumavce co mi dali, coz jsem udelala. Behem dalsich 4 dnu jsem se prolivala cajijama, brusinky apod az potize vymizely. Dnes 12.2. mi doktorka volala ze ve vzorku byla coli bakterie a ze si mam prijit pro ATB. Rekla jsem ze se mi to nezda kdyz uz 8 dni nemam sebemensi problem. Pak na me vyjela ze bud si do 3 dnu vyzvednu recept nebo podepisu negativni reverz :-( bojim se abych neco nezanedbala ale zbytecne maleho travit taky nechci. Jsem precitlivela na leky a byva mi spatne i z aspirinu :-( Novy test doktorka odmita. Nema nekdo zkusenost jestli i tak jsou ATB nutna nebo to mohlo odeznit samo

Kimiska1
Kecalka 170 příspěvků 13.02.18 21:29

Na vejsce jsem trpela na opakovane zanety mocaku, bylo to silene. Bohuzel, pokud se spravne nepreleci, tak byť ted jsi bez priznaku, je velka sance, ze se to znovu vrati. S ATB bych souhlasila, doktorka ti da nejake co muzes a infekce je myslim vetsi ohrozeni pro dite ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 21:43

Kdyz ja prave na zanety netrpim vubec. Kdybych zanet porad mela tak ani nepipnu ale nechapu jak muzu mit vic nez tyden zanet bez priznaku :nevim: ATB jsem mela za mych 28 let zivota dvakrat a to na anginu a vzdycky mi trvalo tak mesic nez jsem dala do poradku zazivani a mohla normalnr jist. I kdyz jsou atb pro tehotne tak to neznamena ze to s organismem nezamava. A ted nevim co je mensi zlo. :,(

Gita17
Kecalka 184 příspěvků 13.02.18 22:00

Vyziadaj CRP test, ak vyjde negativny, je to jasne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:11
@Anonymní píše:
Omlouvam se za delku ale jsem zoufala. Jsem 32.tyden tehu. 29.1. vecer me zaclo palit pri moceni, druhy den uz jsem litala jak veverka vzdycky jen par kapek a bolest silena. Hned 31.1. jsem valila do poradny se vzorkem moci kde nebyla krev ani bilkoviny. Doktorka mi naridila druhy den donest moc ve zkumavce co mi dali, coz jsem udelala. Behem dalsich 4 dnu jsem se prolivala cajijama, brusinky apod az potize vymizely. Dnes 12.2. mi doktorka volala ze ve vzorku byla coli bakterie a ze si mam prijit pro ATB. Rekla jsem ze se mi to nezda kdyz uz 8 dni nemam sebemensi problem. Pak na me vyjela ze bud si do 3 dnu vyzvednu recept nebo podepisu negativni reverz :-( bojim se abych neco nezanedbala ale zbytecne maleho travit taky nechci. Jsem precitlivela na leky a byva mi spatne i z aspirinu :-( Novy test doktorka odmita. Nema nekdo zkusenost jestli i tak jsou ATB nutna nebo to mohlo odeznit samo

takže raději ohrozíš dítě než antibitoika? E coli v moči nemá co dělat (doporučuji se mýt po velké, je to totiž střevní bakterie) a je možné jí mít v moči i bezpříznakově, v době mimo těhotenství není třeba bezpříznakové infekce léčit, ale v těhotenství je to nutné. Nezahrávej si a neohrožuj dítě. Vím o tom své, antibiotika jsou menší zlo, než si nechat zánět a to i bezpříznakový.

misa.859
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 13.02.18 22:14

Neléčená asymptomatická bakteriurie (čili e coli v moči bez příznaku) v graviditě vede až ve 40 % ke vzniku akutní pyelonefritidy se všemi navazujícími negativními důsledky, nejen pro ženu samotnou, ale zejména pro její plod. Bakteriurie v těhotenství je zodpovědná za signifikantně vyšší počet novorozenců s nízkou porodní váhou, s nízkým porodním věkem a vyšší neonatální mortalitou. Zvaž si sama, co je pro tebe lepší.

marfra
Generální žvanilka 23228 příspěvků 22 inzerátů 13.02.18 22:20

Zanet mocaku opravdu neni sranda, preleze vam to na ledviny a pak si teprve uzijete. Bakterie se jen tak nezbavite, s nejvetsi pravdepodobnosti se vam to vrati, klidne treba hned po porodu. Ja mela zanet mocaku u prvniho syna v 37tt a u druheho 14 dni po porodu. Jinak nikdy v zivote. Vzdy s ATB. Pokud jste hodne citliva na leky, tak to proberte s lekarem a snad najdete co nejsetrnejsi reseni. Ale urcite to reste, zanet mocaku v tehotenstvi zvysuje i riziko potratu nebo predcasneho porodu.
Jeste me napadlo, existuje i domaci test, koupite v lekarne.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 13.02.18 22:45

To si piš, že jsou. Riskuješ zánět ledvin a ten nejspíš přijde i s ledvinovou kolikou. Pak kromě antibiotik budeš potřebovat i analgetika jako mezokain a podobné. A pokud se ti to rozjede budeš potřebovat atb do konce těhotenství. Neblbni a zajdi si pro ně.

Kimiska1
Kecalka 170 příspěvků 13.02.18 23:36
@Anonymní píše:
Kdyz ja prave na zanety netrpim vubec. Kdybych zanet porad mela tak ani nepipnu ale nechapu jak muzu mit vic nez tyden zanet bez priznaku :nevim: ATB jsem mela za mych 28 let zivota dvakrat a to na anginu a vzdycky mi trvalo tak mesic nez jsem dala do poradku zazivani a mohla normalnr jist. I kdyz jsou atb pro tehotne tak to neznamena ze to s organismem nezamava. A ted nevim co je mensi zlo. :,(

Ale ja mela opakovane taky az po case :). Nikdy predtim jsem je nemela, ani v detstvi a ve 25 letech to nahle prislo a nebylo snadne se toho zbavit. A to prave proto, ze vymizeni priznaku nerovna se vyleceni ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 19:35
Vysledek

Dekuji vsem za nazory. Jen pro informaci kdyby mel nekdo podobny problem: nakonec jsem se obratila jeste na obvodni lekarku, ktere se taky nezdalo uzivani antibiotik na zaklade 14 dni stareho testu a poslala mi dalsi vzorek na kultivaci a po dvou dnech si vyzadala predbezne vysledky. Zaver je, ze za tech 14 dni nez se v poradne uracili mi sdelit vysledky si moje telo poradilo samo a vzorek je cisty. Antibiotika by tedy byla uz naprosto zbytecna. Na druhou stranu, pro priste je budu o vysledky vytrvale bombardovat, protoze kdyby nezabraly moje bylinky tak uz jsem zanet ledvin davno mohla mit. :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >