Velikost plodu 8-9. týden těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evakoudy
Nováček 2 příspěvky 19.01.18 13:35
velikost plodu 8-9tt

Holky, chtěla bych se zeptat na velikost mimča v 8-9tt. dnes mi řekli, že se asi jedná o ZT. Zřetelně nebylo nic vidět, něco se tam hýbalo, ale bez konkrétního tvaru. Dr. měřil nějakou bílou šmouhu a ta měla 5.33mm. Chce počkat do příštího týdne. Ale podle všeho to můžu už obrečet. Před 14 dny bylo jakžtakž vidět srdíčko a tento týden se všechno těžko hledalo. má s tím některá zkušenost?

Přečtěte si článek: Jak probíhá 9. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 19.01.18 13:38

@evakoudy To me moc mrzi :hug: nicmene pockej jeste ten tyden :srdce:

Kristyna.Vechtova
Kelišová 7144 příspěvků 19.01.18 13:39

@evakoudy dle encyklopedie tady na emiminu má mít plod zhruba 2-4cm v 8tt. Utz obrázek prcka z 8tt mám v pokoji a tam spí abych se mrkla kolik měl náš raubíř. Každopádně bych asi počkala, záleží i na kvalitě přístroje :)

sabinka098
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 19.01.18 13:56

Presne takhle jsem to mela ja nejdriv srdicko bylo a pak ne taky sem cekala a stejne jsem musela na revizi.

susanie
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 19.01.18 14:29

Ahojky, já byla minulý týden na prvním ultrazvuku v 7 tt a mimi mělo 6,7 mm..Ale určitě počkej, třeba to bude ještě ok.. :srdce:

ivašot.
Kelišová 6003 příspěvků 19.01.18 14:47

Chtěla jsem napsat, že třeba nemá kvalitní ultrazvuk, ale pokud minule srdíčko viděl a dnes ne, tak bych počítala s tou špatnou variantou.

saphire
Kelišová 6510 příspěvků 19.01.18 14:52

:( zažila jsem a pokud už srdíčko bylo a nyní ne tak to bude ZT. Samozřejmě držím pěsti pokud se to v dobré obrátí :hug:

iwanaNO
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 19.01.18 14:56

Moje „mimi“ melo 2,2 cm na konci 9.tydne…uvidis, jak to dopadne :kytka:

lachtanice86
Kelišová 5476 příspěvků 19.01.18 14:59

Měla jsem to tak. Na návštěvě před tím srdce bylo a potom ne. Byl to zt a revize

Petule030
Kelišová 5696 příspěvků 19.01.18 15:03

Jak máme chápat to „něco se tam hýbalo“? Možná má lékař méně kvalitní ultrazvuk. Pokud se „něco hýbalo“, ještě bych měla malinkou naději do příště. Pokud tam jen něco bylo, ale bez srdeční akce a bez pohybu, tak bych si moc velké naděje nedělala :(

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 19.01.18 15:20
@Kristyna.Vechto­va píše:
@evakoudy dle encyklopedie tady na emiminu má mít plod zhruba 2-4cm v 8tt. Utz obrázek prcka z 8tt mám v pokoji a tam spí abych se mrkla kolik měl náš raubíř. Každopádně bych asi počkala, záleží i na kvalitě přístroje :)

Já vyčetla, že průměrná velikost plodu v 8 tt je 1,6 cm /zdroj maminkam.cz/.

abdis
Povídálka 25 příspěvků 19.01.18 15:27

Já zažila to samé o 1tt dříve než ty a nakonec bylo vše ok :srdce: na druhou stranu můj gynekolog má dost zastaralý utz. Nevzdávej se :kytka: :hug:

evakoudy
Nováček 2 příspěvky 19.01.18 19:18

Holky všem vám děkuju za příspěvky a podporu. budu věřit, že se vše v dobré obrátí.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18977 příspěvků 19.01.18 19:24

Ještě počkej. Můj flek měl na začátku 8 tt 0,97 cm. něco schopného bylo vidět až v 10 tt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 00:35
První těhotenství

Dobrý večer, bohužel jsou vyčerpány pro dnešek dotazy na gynekologa, tak zkouším tuto část. Chtěla bych se Vás zeptat na pár věcí, pokusím se Vám chronologicky popsat celou situaci. Dne 29.10. jsem měla nechráněný pohlavní styk. Dne 30.10. jsem si zakoupila na doporučení lékárníka Escapelle, pilulku jsem hned užila. Ve dnech 8. - 11.11. jsem měla menstruaci, která přišla cca o týden dříve, než měla. Pravidelný cyklus jsem jinak do té doby měla. Dne 18.11. jsem měla nechráněný pohlavní styk, při kterém jsem otěhotněla. Těhotenství mi bylo gynekologem potvrzeno dne 19.12., podle menstruace mi gynekolog sdělil, že se jedná o 5+6 tt (CRL 3,5 mm). Dne 18.1. mě objednal na další kontrolu s tím, že mi bude vystavena těhotenská průkazka. Udělali mi první krevní odběry, zkontrolovali moč, poté následoval zevní UTZ, kde jsem už krásně viděla hlavičku, páteř a poté mi řekl, že nevidí srdíčko (podle poslední menstruace 10+1 tt, přesněji dle početí si myslím 8+5 tt, CRL 21 mm, hcg 21000). Vyšetření pokračovalo vnitřním UTZ, kdy mi řekl, že to bohužel nevyšlo a objednal mě na revizi. Myslíte si, že srdíčko nebylo vidět (nevím, jestli tím bylo myšleno srdíčko a nebo srdeční činnost) a kontrola nedopadla dobře z důvodu užití Escapelle 19 dní před mým otěhotněním? Když bych šla ještě den před lékařem navrženou revizí na UTZ, výsledek by byl stejný nebo je nějaká šance? A můj poslední dotaz - je pro mě vhodnější revize nebo se mám rozhodnout jinak, tj. čekat na samovolný potrat? Prozatím nemám žádné potíže ani známky toho, že by se mému těhotenství nedařilo. Je to mé první těhotenství, 36 let, za které se snažím bojovat, co je v mých silách. Děkuji Vám za brzkou odpověď, vzhledem k tomu, že již nemám mnoho času z důvodu naplánovaného termínu chirurgického zákroku :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama