Mikulov - znáte to tam některá?

204
25.1.06 12:34

Mikulov

Ahoj holky,
jelikoz se asi budem stehovat do Mikulova, zajimalo by me, znate to tam nektera? Jsou tam panelaky? Koukala jsem jen na jejich stranky a mesto je to pekny…misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2284
25.1.06 12:40

Myslíš Mikulov na Moravě?

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
25.1.06 12:56

je tam jedno sídliště, takové střední - 4 patrové paneláky+na některých půdní nádstavby. pokud si pamatuju, tak jsou na spoustě z nich střechy. jinak je Mikulov krásné město, s bohatou historií. je to takové trošku ospalé městečko - je tam zdravotní středisko, 2 základky, 1 ZŠ do páté třídy, 1 klasické gymnázium, SOU s několika učebními obory, ZUŠ-ka s výtvarným oborem, asi 3 mateřské školy (já pamatuju 3, jestli nějakou nezrušili), jesle jsou tuším zrušeny-nevím jistě.za prací se mnohdy dojíždí do brna - po dálnici slušným autem za 30 minut, popř do rakouska. ve městě je hromada hospod a hospůdek, vináren - je kam zajít. nějaká ta kultura (kino, plesy) se taky najde.

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
25.1.06 13:12

Jééé než jsem stihla nakojit a přebalit, tak mě Elda předběhla. Je to tak jak píše. Moc hezký městečko..

Misan: A můžu se zeptat, proč se stěhuješ do Mikulova? Je to zvláštní, když to tam neznáš…

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
25.1.06 14:54

Ahoj, manzel dostal zajimavou pracovni nabidku, tak zvazujem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
25.1.06 14:58

A zazila ste nektera stehovat se do uplna neznama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
25.1.06 15:43

Ahoj Miso,
ja z Mikulova pochazim, takze ti muzu dat informace z prvni ruky.
Je to fakt krasne mesto, zvlast kdyz ho po padu komunistu zacali opravovat - je porad hezci a hezci. Jsem moc rada, ze odtud pochazim a samozrejme tam porad rada jezdim, protoze tam mam rodice.
Sidliste je v jizni casti mesta a je to teda zrovna oblast, kterou moc rada nemam, bydlela jsem tam asi jen rok v pronajatem byte, my jsme vzdycky bydleli ve stredu mesta a potom v horni casti, kde je to mnohem hezci.
No ja holt mam k panelakum dost velkou averzi, s tim uz nic nenadelam, ale chapu, ze nekdy je clovek rad, ze ma vubec kde bydlet.
Takze v Mikulove je nadherna hlavne historicka cast + zamek + Svaty kopecek + okoli.
Ja osobne jsem rada, ze ziju s manzelem v Brne, protoze je tady mnohem vic prilezitosti a moznosti, nez v Mikulove. Tam rada jezdim ve volnem case, je to fakt krasne misto.
Pokud te zajima neco konkretniho, muzes se me zeptat.. :)
A kde dostal manzel prac. nabidku, jestli se muzu zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
25.1.06 16:02

Misan: já to zažila - nejdřív do Mikulova a pak do středních Čech. Pokaždé za partnerem. Výhodou bylo, že partneři pocházeli vždycky odtud, takže jsem to asi neměla tak těžké. A po Mikulově se mi stýská, je tam moc krásně. Jen málo pracovních příležitostí. Tak mě docela překvapilo, že manžel dostal pracovní nabídku. Taky mě zajímá kde :D

ty pocházíš z daleka?

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
25.1.06 16:07

Ahoj Janco, jeste nic neni jisteho, jen sonduju :wink: . Zajimal by me sport, plavani s malou, cyklotrasy, detska hriste, MC. atd. Nevim jake a kde bydleni nam nabinou, ale jsem pesimista a pocitam s tema panelakama. Taky je nemusim, vdzy jsem bydlela v RD. Ted honem jeste nevim na co se ptat. Jeste popremyslim. a dekuju, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
25.1.06 16:35

Holky, a nevite, zda se tam nekde stavi RD, nebo jestli sjou tam k dispizici stavebni parcely?dekuju.misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
26.1.06 09:41

Miso,
co se tyce sportu, tak tam ted pry zrekonstruovali velkou sportovni halu (chodila jsem do ni jako dite), jeste jsem ji novou nevidela, ale je to ted jako nejake sport. centrum.
Cyklistika - stezky tu jsou, daji se delat hezke vylety do okoli.
Plavani - nejblizsi bazen je v Breclavi, coz je ale jen pulhodinka (20 min.) autem z Mikulova (dalsi je v Hustopecich). Jinak v Brne jste autem za pul hodiny.
Hriste pro deti - tak to v soucasnosti opravdu nevim, neco tam urcite je, ja jsem si vzdycky spis uzivala vychazky na Svaty kopecek, na Turold apod., kde jsme se jako decka fakt vyradili.. :D

Ja mam hlavne rada pesi turistiku, a pro tu je tady uzasne prostredi - Pálava, dále Lednicko-Valticky areal (vyborne i na kole) atd..

Stavební parcely- to si musis zjistit sama, to fakt nevim, ja jen vim, ze se obcas da koupit nejaky domek - ale je o ne velky zajem (rekonstruuji se), takze to chce zjistit.
Jinak - protoze to je kouzelne misto s neopakovatelnou atmosferou, tak tady zacinaji kupovat domy lide odjinud - kdybych mohla, tak si taky nejaky koupim!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
26.1.06 09:47

janca - svět je malý… chodila jsem do mikulova do školy a na gympl. jsem ročník 1979.

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
26.1.06 10:36

Elda - tak to je sila.. :D
Ja jsem rocnik 1975 - chodila jsem na ZS Komenska.
Na stredni uz jsem byla v Brne.
Tak to musis byt odnekud zblizka, ne? Nekde breclavsko? Mne se prave libilo tve nareci, protoze nektere vyrazy taky pouzivam - „ja su“ atd… :)
A jak se ti u nas libilo? Dobry, ne? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
26.1.06 10:40

na komendu jsem chodila 4 roky, pak 1 rok valtická a pak už víceletý gympl a stavárna v brně. mí rodiče bydlí v Bavorech. já jsem momentálně v Lipově na Hodonínsku - tak odtud budou ty výrazy :-) už tam skoro nejezdím, v mikulově kamarády nemám, všichni se rozprchli.

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
26.1.06 10:59

Tož ahojte děvčice :lol:

Zdravím Eldu a jsem ráda, že konečně narážím na krajanku, taky su od Hodonína :lol: a Mikulov je super, jezdívala jsem tam ke kamarádce, bydlí kousek od něj. Ale tehdy tak ňák moc živo nebývalo :wink: , jo fachčilo letní kino :lol: , je to přece jen 12let zpět, vím, že si místní kultůru nijak extra nechválila, ovšem to nám bylo -náct, jak de čas máme jiné priority,že.

Tož se mějte

sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama