Miminko a vytí psa

Jitka a Hugo
23.2.10 22:08

mimčo a vytí psa

Ahojte,
potřebovali bychom poradit. Máme 2,5 měsíčního synka, který brečí a křičí asi jako každé zdravé dítě - problém je v tom, že v okamžiku, kdy spustí, spustí taky náš pes - vyje, kňučí, štěká - začíná to být psychicky dost vyčerpávající. Upozorňuju, že pes byl dříve asi týraný, našla jsem ho a ujala se ho, dokud jsme byli sami dva, bylo pro něj vše ok, byla jsem jenom jeho, jenže teď se samozřejmě nejvíc věnuju malému, na psa nemáme tolik času - samozřejmě chodíme s ním ven, všechno; představovala jsem si, jaké to bude bezva, když vezmu ven prťouse v kočáře, pes bude lítat kolem nás, ale výprava na vycházku se stává peklem - pes je úplně bez sebe, randál na celý barák, dřív poslouchal příkazy - čekej, místo apod., ale teď to pokulhává, nevíme jak ho zklidnit, začínáme být nervózní a nechceme pochopitelně, aby se naše nervozita způsobená šílením psa, přenášela na malého, poradíte někdo co tedy dělat s „psycho“ psem?(to není nadávka, ale realita, vzhledem k jeho pravděpodobným zážitkům z minula - zmiňované týrání - je opravdu trochu psycho, závislý na mě)? Trvat tvrději na příkazech nebo ho spíš nechávat ať se vyřádí ? (což je ovšem dost o nervy); alespoň trochu pomáhá ho odkázat na místo do druhé místnosti, kde sice vyje dál,ale já aspoň nemám u ucha zároveň křičící dítko a vyjícího psa :-?,jinak už opravdu nevíme co s ním 8-o . Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3115
23.2.10 22:37

Ahoj doporučovala bych se odborně poradit. Buď u pana Dostála http://www.psiskolafalco.cz/poradna.htm
napsat do poradny, nebo mu přímo zavolat. Vždy mi dobře odpověděl. Nebo je ještě pan Desenský, ale s tím zkušenost nemám. Já čekám mimi a máme doma 1,5 letou fenku. Máme jí tedy od štěňátka, ale i tak jsem trochu nerzvózní jak přijme nového člena smečky. Tak držím pěsti ať to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
23.2.10 22:41

já mám pejska který byl od štěnátka cca půl roku dost ošklivě týrany vzala jsem si ho, protože si mě našel sám když majitelům utekl a od té doby na mě visí ale byly problémy s muži bál se jich taky štěkal a vyl jakmile na něj někdo zvýšil hlas počůrával se… byla jsem u veterináře, který mimo jiné léčil jeho zranění ale taky mi pro něj dal kapičky na uklidnění vždy sem mu jich pár měla nakapat do žrádla nevím jestli pomohli ty kapky nebo já ale zkus se na to zeptat můj se po tom sklidnil třeba ten tvůj má špatné vzpomínky a proto to dělá já jsem tehdy za kapky dala cca 400 kč zkus se na to zeptat.....

• Nahlásit
  • Citovat
20349
24.2.10 07:59

Naše Dolfina rozhodně týraná není a nebyla, ale když se Tobík vzteká a vytočí to do výšek, tak taky kňučí a trochu štěká. Podle mě jí vadí ten zvuk, ale nevím, jestli je to stejný problém jako u vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka a Hugo
24.2.10 14:57

Díky za tip, už jsem napsala tomu panu Dostálovi, tak čekám na odpověď :-)

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
11.2.13 16:34

Obnovuji diskusi: Bydlíme ve viladomě a posledních několik dní pod námi v bytě neuvěřitelně vyje pes, protože je doma sám. Se sousedy máme dobré vztahy, ale v tomhle jsou fakt tupý. Pes vůbec není zvyklý být doma sám, od štěněte ho brali všude s sebou, teď už se jim asi nechce (maminka na MD), a my pak posloucháme neskutečné kňučení, které se rozléhá po celém domě, a je to jako by umíral prostě hrozně žalostné vytí, kňourání, štěkání. Jakmile přijdou domu, ani nehlesne. Moc lidí přes den kromě mě asi doma není, tak to neslyší. Když té paní řeknu nebo napíšu SMS, že jim hrozně naříká pes, tak napíše něco ve smyslu „No jo, je to rošťák“. Vědí, jak hlasité to je, jednou byli u nás na návštěvě a on se mohl doma sám zbláznit. Dnes jsme všichni nemocní, malému asi rostou zuby a my s manželem oba horečky, takže šílený, vyje asi už 4 hodiny v kuse. Vůbec nevím, jak to řešit, nejsme se s majiteli psa nějak blízcí, jen se pozdravíme, prohodíme pár slov, nejsme kamarádi.

Nechci se pouštět do nějakých rozbrojů, ale jednou na mě ona vyběhla, že jí budím dítě, když jsem doma chodila asi 10 minut v podpatkách, to byl malej ještě asi 6-týdenní a my jeli na kyčle a já jsem se oblíkla komplet i obula ale jednou jsem se vracela do obýváku pro kojící klobouček, podruhé pro papíry, pak pro pití… takže jsem cvakala podpatkama a hned byla na chodbě, že jestli ty hrozný rány jsou od nás, že jsem jí vzbudila dítě, že teď bude celej den protivnej. Nedošlo mi to, omluvila jsem se.

Co dělat?

• Citovat
  • Upravit
35028
11.2.13 16:57

K předchozím příspěvkům - náš pes nikdy týraný nebyl, přesto do té doby, co máme malého, tak vždycky, když malý brečí, tak pes „brečí“ s ním a to se fakt nedá vydržet, ale malý brečí čím dál méně, tak už to jde :)

Chápu, že to musí být děs, když je nepřetržitě slyšet pes, kamarádky psík to taky tak dělal, prostě s tím najednou začal a popravdě ona chodila do práce a nějak s tím nic nemohla dělat :nevim: tak nevím, zda s tím ti sousedi něco dělat můžou, faktem je, když je paní na MD, tak si psík asi zvykl, ale občas asi musí jít pryč bez psa :nevim: Je to těžké pro obě strany myslím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1307
11.2.13 18:04

Tak v prve rade se s tim da neco delat, ale to by majitele museli chtit…
@CokeLady nedej se a tlac na ne, kdyztak pohroz, ze si budes stezovat nebo cokoliv, vim, jaky to je, kdyz sousedi delaj neporadek, at uz pes nebo oni sami..
ja sama jsem v takove situaci byla, mam psa a dozvedela jsem se, ze rano cca pul hodiny po mem odchodu vyje, nevedela jsem to, kdyby mi to sousedka nerekla.. nicmene jsem udelala vse pro to, aby prestal a povedlo se.. jen nesmi byt majitel liny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama