mimi jen leží

34
29.5.05 17:38

mimi jen leží

Ahoj všichni!
Chtěla bych poprosit o radu nebo asi spíš jen povzbudit. Máme 8m chlapečka, kterého jsme přejmenovali na „ležáčka“. V motorice je pozadu, vlastně pouze leží, otačí se na bříško, málokdy z bříška na záda, sedí pouze s oporou a to se stejně pak akorát sesune ke straně. Už v porodnici mi pediatrička řekla, že je hypotonický a to mu vlastně stále zůstalo. Celkově je ochablý, jakoby gumový :-) Tak zhruba měsíc a půl cvičíme Vojtu a chodíme plavat. Trochu se to zlepšilo, ale stále čekám na nějaké pokroky.
Vím, každé mimi má prostě svůj rytmus motoriky, ale stejně mi to někdy nedá a jsem z toho zkleslá. Zvlášť, když vidím stejně stará mimi, co dokážou.
Máte některá podobné zkušenosti nebo nějaké rady ?
Moc děkuji
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
29.5.05 17:52

Myslím, že můžeš být v klidu. Píšeš, že cvičíte, posilujete a plavete. Takže to chce jen čas. Určitě to bude dobré.
Moje 8měsíční Bára teda je fakt jen neleží, by´t nesedí, nicméně jsem dlouho měla pocit, že není v pořádku v porovnání s jinými dětmi (škoda, tušila jsem od začátku plavání ve 4 měs a teprve před 8měs jsem sebrala odvahu a zeptala se dr dřív). Vypadala proti nim měkká - myslím, že asi chápeš, co mám na mysli. Dr mě ujišťoval, že je OK, že je prý jen mírně napřed, ale poslal nás na neurologii a co myslíš? Taky je hypotonická. Příští týden jdem poprvé na rehabku, kde ukážou, co cvičit. Je pravda, fakt si nemůžu stěžovat, že by byla málo pohyblivá, už jí přestávám stíhat, na druhou stranu bych nerada, aby si tím, že svaly nejsou jaké by být měly, udělala nějakou neplechu na tělíčku.
Určitě budete v pořádku, jen to chce čas, než ty svaly zesílí a pak uvidíš, jak to půjde samo:)
Mimochodem nedávno tady probíhala diskuse Missorky, že její Vojta je ležáček, podle dr naprosto v pořádku, jen byl línej a prvně si sám sednul jestli se nepletu v 9 nebo 10měsíci? A teď se píďalkuje. Z toho je vidět, že každé mimi má jednoduše svůj rytmus a nesmíme se nechat vykolejit řečma typu Jé, on ještě jen leží? To snad v jeho věku není normální (řeči mojí mamky) apod. Dřív mi přijde, že se děti do takových činností dost nutily, spěchalo se. Užívej si posledních dní, kdy se dá říct, že máš ještě klid :wink:
Gabča a Barča, dnes 8měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
29.5.05 19:27

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
29.5.05 19:31

ahoj,
já tě snad taky uklidním,je to jako bych četla o nás.naší kačce bude za 10dnů rok.otáčet se začala téměř v sedmi měsících,od té doby nic.no a v 11m během pár dnů si sama sedá,stoupá a rozlezla se.já v to už ani nedoufala.vojtou a plaváním děláš maximum,myslím,že máš jen mimi kliďase.na tvém místě bych byla klidná.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
29.5.05 19:50

Ahoj holky, chci vas ujistit, ze v tom nejste sami!!! Nas syn do 9mesicu se pouze zvedal n akolinka a otacel na brisko, na zada, neplazil se , nelezl, nesedel. Dr. me ujistovala, ze je naprosto normalni, ze to chce cas, ale ja uz zacinala silet, kdyz jsem videla ty mladsi chodici deti. Dr. mela pravdu v necelych deseti mesich si najednou sam sedl a od te doby sedel a zacal si klekat, v deseti mesicich behem tydne se zacal plazit, potom hned lezt a na zaver tydne si stoupl :)
Ted je mu 11mesicu a leze jak drak, chodi kolem nabytku a ja tomu furt nemuzu verit :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.05 19:59

Všem moc děkuju, docela se mi ulevilo :-).
Gabinko, s tím měkkým tělíčkem je to u nás stejné. Taky si říkám, že ostatní mimča jsou krásně pevná a ten náš šmudla je tak krásně vláčnej :-)
Tak já běžím ještě Vojtit ať vše doženeme
Pa a díky moc
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
29.5.05 21:10

Jeste dodam: Taky se mi zdal syn proti svym stejne starym „kamaradum“ takovy „vlacny“ a malo stabilni, a proto kdyz jsem ho jednou nasla poprve stojici v postylce jsem fakt zirala, jak je to mozny, ale je…proste najednou stoji, kleci. Tak zadny strachy kazdy mimi je original :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.5.05 07:20

No něco na tom možná bude :wink: Bára se totiž nedávno začala plazit, pak na čtyři a houpala se a teď už leze a zkouší si sednout - teda spíš je jako na boku, o postel a podobné „překážky“ se snaží opřít a na kolena a o mě i postavit - až jí někdy fakt nestíhám 8O :D
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
30.5.05 15:02

mimčo

ahoj holky
nemyslím si,že je na tom něco špatného každé mimčo je jiné a každé se naučí něco dříve něco později. Našemu malému je 9 měsíců a seděl už 5 měsících a ted už chodí kolem stolu sám,ale nechce se mu lézt. Kamarádka má 11 měsíčního chlapečka, který ani neleze ani se neotáčí na bříško, sedí bud jen opřený a šoupe se zpátky do sedu a o chození ani nemluvím tak si z toho nic nedělej. Hlavní je, že proto děláš maximum, aby se to zlepšilo. tak hodně štěstíčka :lol:
silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
30.5.05 23:20

Ahoj, co já bych dala za takového „ležáčka“ :D , malý co se týče pohybu byl hodně honě popředu (Ve 3M se otáčel, ve 4seděl a lozil, kolem 6začal stát a v 9chodil už naprosto samostatně). Dcera ( ta je starší) byla taky taková pomalejší, no vyhovovalo mi to víc :D , nemusela jsem za ní tak běhat a hlídat jí protože když začala být pohyblivá, tak už docela chápala zákazy. Kamarádka má holčiku, která sama začla sedět v roce a chodit (s minimální pomocí) v roce a půl. A nemyslím, že by byla nějak zaostalá.
Masi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama