Miminko 10 měsíců - jaké boty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 21:00
miminko 10 měsíců - jaké boty

Ahoj, mohl by mi někdo poradit, jaké botky na doma pro desetiměsíční dítě, když dítě nechodí, jaké boty na doma až začne chodit, jaké boty na zimu? jde mi o to, že nevím až začne chodit kdy dávat měkkou podrážku a kdy tvrdou, děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 5962 příspěvků 22.10.18 21:03

Já nedávala žádné, dokud nechodí je to zbytečné tak pro parádu, když chodit začal dostal takové teplé protiskluzové ponožky, botky si stejně pořád chtěl zouvat. Na zimu nějaké zateplené šněrovací, ať se dají přizpůsobit noze, ale kolem toho roku stejně většinou jezdí v kočáru a v mrazu sami venku nechodí.

Denina01
Kecalka 447 příspěvků 22.10.18 21:05

Ahoj :mavam: na doma nedávám žádné boty chodícímu ani nechodícímu dítěti

Uživatel je onlineVeru1987
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 22.10.18 21:06

Já osobně nejsem zastánce přísně tvrdých botu, ale ani ne barefoot. Jedeme od maličky něco mezi. Podrážka ohebná, ne ale ta úplně tenká. Pata jen lehce zpevněná. My kupujeme značky fare (jen některé botky), primigi. Ale tyto jsou spíše na širší nožku, je nejlepší zajít přímo do specializované prodejny na dětskou obuv, netuším odkud jsi.My chodíme do Ostravy, perfektní přístup, změření nožky. A na doma jsme začali taky kupovat až jak malá chodila. My tedy papučky od fare, jsou širší než obyčejné.

Carolin14
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 21:08

Ahojky, jelikož se malá stavěla a jezdili jsme na chatu, tak jsme koupili jen na přechodnou dobu nějaký interierovy, v roce už chodila krásné, tak jsme koupili Superfit a jsme jim věrný, malá má úzkou nohu a vysoký nart a boticky nám vyhovují. Líbí se mi i Fare, ale ty ji nesedí. Na leto jsme měli sandale, ale i celorocky(leze do do peněz, ale boty jsou pro mě dulezity) teď budeme kupovat od nich určitě i zimní :)
Na doma máme teda přezůvky taky superfity, jelikož moc netopime.
Vypadá to jak reklama na superfity, ale není, jen spokojený odberatel :)

Uživatel je onlineVeru1987
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 22.10.18 21:13
@Carolin14 píše:
Ahojky, jelikož se malá stavěla a jezdili jsme na chatu, tak jsme koupili jen na přechodnou dobu nějaký interierovy, v roce už chodila krásné, tak jsme koupili Superfit a jsme jim věrný, malá má úzkou nohu a vysoký nart a boticky nám vyhovují. Líbí se mi i Fare, ale ty ji nesedí. Na leto jsme měli sandale, ale i celorocky(leze do do peněz, ale boty jsou pro mě dulezity) teď budeme kupovat od nich určitě i zimní :)
Na doma máme teda přezůvky taky superfity, jelikož moc netopime.
Vypadá to jak reklama na superfity, ale není, jen spokojený odberatel :)

Můžu jen souhlasit. Kamarádka je taky kupuje. Jsou skvělé. Nám nesedí, nebo máme širokou nohu. Proto máme primigi jsou ale dost obdobné.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.10.18 21:13

Já mám jedenáctiměsíčního už chodícího a předtím jsem mu obouvala kožené capáčky, máme doma moc velkou zimu na ro, aby lítal bos. Jejich výhoda je, že jsou jako druhá kůže a nekloužou. Protiskluzové ponožky jsou sice super, ale náš malý je pořád svléká. Já teď řeším bačkůrky do jeslí, když malý začal chodit, nevím, jaké vybrat.

Aspera
Generální žvanilka 21094 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 21:18

Dokud děti nechodily tak měly jen pletené botky do kočárku a doma fleesové capáčky. Boty až po roce, kdy chtěly venku capat a doma až kolem dvou let, do té doby měkké capáčky.

solip
Kecalka 456 příspěvků 22.10.18 21:33

Zrovna dneska jsem cetla nejaky clanek, ze dokud dite jiste nechodi, nema mit zadne boty, radeji prave jen protiskluzove ponozky nebo takove ty capacky, ve kterych ma volne prsty. Az zacne chodit, dojdete do specializovane prodejny, tam vam poradi. My jsme u syna zacinali take na botach Fare, ale u druheho uz je nekoupim, protoze jsme tech boticek zkusili pet (ruzne druhy i materialy, vzdy znacka Fare) a vsechny se strasne rychle okopaly, odrely, zezmolkovaly. Vnitrek boty nejspis kvalitni je, ale vrsek dle nasi zkusenosti ani nahodou :(

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 11296 příspěvků 22.10.18 21:36

Dobrý den,

poraďte se také přímo s odbornicí v Poradně zdravého obouvání.

Šťastnou ruku při výběru :kytka:
Eliška

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 22.10.18 21:49

Pro nechodící dítě žádné. Doma jsem nikdy neobouvala, a neobouvám, ani to chodící. Ale jsme v bytě. A chodící venku tehdy, až skutečně pořádně chodilo. Což jsem měla trochu výhodu, co se ročního období týče. Teď nejmladší syn začal chodit v srpnu a do začátku října měl jen Capiki. Měkké, kožené capáčky. To je ale na zimu naprd. První botky jsme koupili až teď a to kompromisní D.D.step - měkké, ohebné, s kulatou širokou špicí. Jinak bych si dopředu moc nemalovala, co koupím, protože realita pak bývá poněkud jiná a člověk potom zjistí, že dítku x bot nepadne.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 22.10.18 22:18

Ahoj holky, resim ted to same. Mala ma 10mesicu, obchazi nabytek a neboji se si v prostoru kde se niceho nedrzi stoupnout. Beztak bude do vanoc chodit. Resim nejake prvni boticky zimni aby ji v kocarku nemrzli palce..capacky me neprijdou moc teple treba do -5. Predstavuji si neco jako snehule akorat se spevnenim v kotniku. Rada ji z kocarku z fusaku vytahnu a necham ji capkat a pritom ji drzim. Hrozne ji to bavi, i doma by se porad jen vodila za ruce, kdyz ji pustim tak se vzteka :lol: porad chce chodit. Pisete tu ruzne znacky a tak..to ty boty kupujete z intetnetu nechavate si je privest postou? Prave museli by jsme je vyzkouset. Tady kde bydlim maji obchod s botama na prvni krucky ale jedny zimni za 1400,– 8o jako docela palka, kolik asi zhruba stoji ty co kupujete vy? Prodavacka rikala ze to je tak na dva mesice ani ne, ty boty :nevim: poradite? kadernice me rikala zajit do sportisima tam pry maji taky. No nevim nevim teda. Jsem schopna do nich investovat ale 1400,–se me zda dost. Jak to mate vy?

mayunka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 11 inzerátů 22.10.18 22:22

Mam rocniho a rada si take necham poradit :)

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 22.10.18 22:36

@Renca8 Boty jsou drahá sranda. Já jsem zvyklá na botech vyloženě nešetřit, kupuji kvalitní, kožené, nové. Děti mám tři a dědí po sobě akorát gumáky, které mají tak třikrát do roka na sobě a Crocsy k bazénu. Ve Sportisimu kupuji boty akorát na tělák a sportovní sandále v létě. Nekupuji tam dětem obuv pro denní, celoroční, nošení. Hlavně proto, že kvalita je nevalná a nenašla jsem tam žádné, které by splnily podmínky zdravého obutí - byly z prodyšných materiálů, ohebné, byly dostatečně široké v prstové části. V zimě chodícímu dítěti bych koupila zimní kožené botky, které splňují to, co píši v předchozí větě. Narvat sotva chodící dítě do sněhulí není úplně vhodné. Jinak chodím do specializovaných dětských obuví, u starších dětí jsem někdy i využila e-shopu, ale už jsem věděla, jaké boty si na jejich nohy mohu dovolit. Každá bota je úplně jiná, každá je šita na jiném kopytě, co padne jednomu, nepadne druhému. Chce to zkoušet, dítě v tom nechat proběhnout. Všechny moje děti mají široké nohy s vysokými nárty, takže kupuji širší obuv typu: Fare, Protetika … celoročky jsem teď brala dvěma D.D.Step a jednomu Medico. Ani jedny by nebyly ale třeba úzkým nožičkám. Čím větší číslo, tím vyšší cena. Nejmladší dítě začalo na vel. 22 a platila jsem necelých 900,–, u starších dětí (vel. 30 a 34) už je to samozřejmě podstatně víc.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 23.10.18 06:56

Nechodicimu diteti zadne boty, obchazejicimu na doma kozene capacky nebo protiskluzovou ponozku.
Do kocarku mela mala jako nechodici v zime dvoje ponozky a fusak nebo ponozky a pletene navleky. Muzes vyuzit i navleky pro nosene deti.
Doma mi pak ani jedno z deti backory nosit nechce doted, chodi bosy. :roll:
Btw, vodeni deti za ruce neni dobre pro jejich pater a spravne zapojeni svalu, ale to vetsina maminek slyset nechce.
Boty kupuju ve specialce, vzdy si je deti musi ozkouset. V retezcich jen boty na pisek do skolky, nazouvaky na zahradu nebo nouzovku, kdyz diteti vyroste noha tesne pred koncem sezony. Kazda bota je jinak sita, vhodna pro jinou nozku, i cislovani se mezi vyrobci lisi. Jeden vyrobce muze mit super ohebnou celorocku, ale zimni kopyta.
Moje deti maji sirsi nohy, takze kupujeme DD stepy, Protetiky, Fare, Befado (jen tenisky a backory), Peddy, Keeny, Medica.
Ceny se lisi podle typu a velikosti boty:
Backory a platenky okolo 300, celorocky 800-1200, zimni 900-1800.
Boty deti dedi jen holinky, backory na doma (ty co nenosi :lol: ) priapdne obuv, co starsi dite nenosilo (loni jsem koupila klukovi zimni boty, mel je parkrat a zacal si stezovat, ze ho tlaci- tak tu ted cekaji na dceru).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >