6týdenní miminko odmítá pít

21
16.8.20 11:29

Miminko 6 tt odmítá pít

Zdravím. Dcera má šest týdnů a nechce pít už od narození s tím bojujeme. K prsu se přisála ale pila tak max 5 min. Pricitala jsem to kolikam ktere trapi malou v podstaze od rana do vecera. Nicméně přibírala cca 250 gr týdně tak jsem neřešila. Teď když byly vedra prospala malá celý den a nešla vzbudit. Abych vedela kolik vypije, odstrikavala jsem a davala z lahve. Kdyz jsem zjistila ze nevypila ani 300 ml na 5 kg vahy jela jsem do spitalu. Tam se jim zdalo ze je ok nicmene jestli opravdu pije tak malo ze zustaneme. Dostala kapcku, udelal se utz hlavy, bricha, vzala se krev na crp, moc a stolice na bakteriologii, vse v poradku. Pred a po kazdem kojeni vazime. Dostaly jsme se na 500 ml coz bylo minimum pro bazalni funkce a pustili nas dom ze musime zvysovat davky. Mala z prsu vypije max 30ml na davku a pak uz nechce. Dokrm je tezky-nechce lahvicku, problem je i se strikackou se savickou nebo bez. Jediny zpusob je strikat ji to na patro ale je to des, neumim si predstavit jak dlouho to takhle vydrzime. Kdyz do ni narvu vic nez 60 ml blije. To same pokud krmime casteji nez co tri hodiny. Jenze s davkama 8× za den se nedostanem ani na tech 500. Zkousela jsem i UM, nechce ani to. Jeste me napadla alergie nebo intolerance. Mate nekdo zkusenosti? Podle me to ve spitale zavrhli protoze jsme prvni mesic pribirali. Byt pila malo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1187
16.8.20 11:42

Dělali sono na reflux, pokud takhle blinka? Nám malej vůbec nepribiral a hodně blinkal, až se dvakrát ošklivě dusil a pak se nasadilo antirefluxni mléko, ikdyz já svého měla hodně a bylo po problému. Reflux zjištěn až následně ze sona. Ze stříkačky přes malicek dáváte? Tak jsme krmili taky. Co zkusit jinou savicku, když láhev odmítá? Achjo, tohle je situace fakt na houby, držím palce, aby se to co nejdřív zlomilo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 11:51

@Veerr Nedelali. Zacala blit az ted, co to do ni rvu nasilim :( Mozna nema proste dost roztazeny zaludek, nebo je to tim jak u toho place 😔v utery jdeme na kontrolu, jestli se to teda nespravi driv, Tak se zeptam co si o tom mysli. Kdyz se jeste snazila pit vic, prislo mi, ze ten spodni ret jakoby taha dovnitr a saje k tomu vzduch a pak si musi odrihnout a pak uz je treba moc vycerpana pit dal…zkouseli jsme i pres malicek ale spis to plive. Prst saje a v momente kdy tam trosilinku striknu zacne brecet a : plivat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 11:54
@Veerr Co zkusit jinou savicku, když láhev odmítá?

Vcera v noci se mi treba podarilo do ni dostat 60 pres lahvicku, tak myslim ze savickou to uplne nebude. Bud ma neco s zaludkem nebo je to neco s mlikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
16.8.20 11:57

Má dudlík? On někdy pomáhá, uklidní se dudlíkem a pak strčit prso nebo lahvičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 12:14

@ZuzaM jo, ma. Stejny problem jako s malickem. Uklidni se a v momente kdy citi ze ma v puse mliko, place a plive. Zkousela jsem i ruznou teplotu mlika. Paneboze, ja uz proste nevim :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
679
16.8.20 12:35

Dávala bych k prsu co nejčastěji aby neměla žízeň a vykašlala bych se na vážení před a po. Je dost možné, že z tebe cítí ten stres a nechce. Prý stres ovlivňuje i chuť mléka, jak se do toho vyplavují hormony. Takže se v první řadě uklidni. Třeba v tom vedru prostě nemá takový hlad, to se stává, tak to mám i já a spousta dalších dospělých. Dokud bude přibírat min. 100-150g týdně, tak bych neřešila kolik vypije za jedno kojení. Některým dětem stačí i těch 5 min. A stačí jim to. Takže já bych naopak zahodila dudlík, zalezla do postele a neustále jí podstrkovala v polospánku prso, tak je největší šance, že vypije nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.8.20 12:45

Píšeš, že v úterý půjdeš na kontrolu, tak do té doby bych to zkusila, jak se radilo výše - přikládat co nejčastěji a nechat to na ni (nejlépe v tom polospánku)… Teď moje poslední dítě bylo do tří měsíců velký jedlík a najednou buch a začal si to korigovat sám - z dávky třeba 150 ml vypil cca 60, já na prášky a dítě se mi smálo do ksichtu. U doktorky jsem se jen zeptala, kolik toho mám vypít min. na kilo své váhy (100 ml) a i to někdy nedal… Po měsíci skoro hladovky jsem tam šla a mé drahé dítě přibralo přes půl kila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 13:23

Vite holky, ja jsem taky na to kaslala dokud pribirala. Kojila jsem kdyz se mi zdalo ze chce. No jo, kdyby se mi smala do ksichtu…Jenze ona se proste na zizen nebudi. Jednou jsem kvuli starsimu ditku zaklapla budik a mala spala sedm hodin jak drevo a i pak jsem ji budila nasilim. Ted kdyz je dehydratovana nejde Vzbudit vubec- Svlecena, vsude rosviceno, prebaluju, omyvam oblicej vlaznou vodou a nic. Ani se zadkem pod kohoutkem se neprobudi. Proste pod 500 ml je dlouhodobe malo…Vazime kvuli nemocnici, chteji ty zaznamy videt na kontrole. Ted je to pet hodin co nejedla a zase nejde vzbudit. Asi pojedem uz dneska. Myslela jsem ze se dokazu uklidnit ale nejde to😢 hrozne se o ni bojim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1187
16.8.20 13:44

@Aatlaska ten spánek prý muže být opravdu k hladu. Prý z velkého vycerpani díky hladu. Mně osobně by se určitě u miminka, které takhle špatně pije, vůbec nelíbil takhle dlouhý spánek a to, ze se neprobere ani se zadkem pod vodou. Já bych proste jela možná dřív k doktoru. Nám řekli, ze je malej na hraně podvyzivy, když jsme jeli na pohotovost po tom jednom dušení. A proste kojení nekojeni, musel přejít na zahustene UM. Já to kojení za každou cenu a na úkor dítěte rozhodne nepodporuji, ikdyz kojit chci teď své druhé dítě, ve všech směrech je to lepší i co se pohodlí tyka už pak u větších děti. Nevím, ale takový spánek a plivani mléka (pokud plive i UM) bych řešila znovu asi hned :(

Příspěvek upraven 16.08.20 v 13:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.8.20 13:45
@Aatlaska píše:
Vite holky, ja jsem taky na to kaslala dokud pribirala. Kojila jsem kdyz se mi zdalo ze chce. No jo, kdyby se mi smala do ksichtu…Jenze ona se proste na zizen nebudi. Jednou jsem kvuli starsimu ditku zaklapla budik a mala spala sedm hodin jak drevo a i pak jsem ji budila nasilim. Ted kdyz je dehydratovana nejde Vzbudit vubec- Svlecena, vsude rosviceno, prebaluju, omyvam oblicej vlaznou vodou a nic. Ani se zadkem pod kohoutkem se neprobudi. Proste pod 500 ml je dlouhodobe malo…Vazime kvuli nemocnici, chteji ty zaznamy videt na kontrole. Ted je to pet hodin co nejedla a zase nejde vzbudit. Asi pojedem uz dneska. Myslela jsem ze se dokazu uklidnit ale nejde to😢 hrozne se o ni bojim

Ještě se zeptám, jak je na tom s počůranými plenami? Má suché rty? Propadlou fontanelu? Popř. jiné příznaky dehydratace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 14:17

@Veerr taky bych byla radeji kdyby pila aspon UM. Koupila jsem teda jenom blby sunar -shanejte taky neco poradneho o vikendu ze.. :roll: nejdriv jsem si myslela ze pije vic, ale byla to spis nahoda. Plive i to. Navic se mi po nem osypala a udelaly se ji cervene fleky na pusince a brisku - fleky zmizely do pul hodiny, vyrazce to trvalo dyl ale uz je taky pryc. Proto me napadla ta alergie nebo intolerance… volala jsem doktorce ze spitalu, rikala ze mam zkouset netlacit za kazdou cenu, a nechat ji delsi cas na spocnuti a vecer mam volat znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1187
16.8.20 14:21

@Aatlaska a co říkala na ten spánek? Ten by mě nenechal úplně klidnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 14:26

@Pocahonta s temi pocuranymi plenami je to tezke. Jak malo jedla tak poradne nekadila a jen tak „uprcavala“ a oprudil se ji zadek takze prebaluju fakt casto a nekdy je tam nacurano tak trosinku ze bych si normalne nevsimla. Takze za den prevalum i desetkrat ale sesti pocitanymi plenami bych to asi nenazyvala :think: Nicmene moč je svetla a nesmrdi. Sliznice trochu oschle ma, fontanela v normalu, z jinych proznaku krome apatie a spavosti (co muze byt taky hlad nebo unava) napadne bleda a ma studene koncetiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.8.20 14:31

@Veerr delala to i v nemocnici :nevim: takze to Mudra videla. Je to tim ze nepije. V telefonu rikala ze dokud pije aspon na tech 500 mame vydrzet do kontroly, kterou nam zkusi prehodit na zitra na rano. Asi by s nama v nedeli stejne nic nedelali krome kapacky- to teda v pripade ze uz bych do ni dneska nic nedostala. Oni proste nevi proc nepije a cekaji ze se rozpije s bude to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama