Miminko a čas pro sebe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 21:04
miminko a cas pro sebe

Ahoj holky, s chlapem planujeme dite, tedy uz asi druhy mesic zkousime, ja zacala zobat listovku. Vsechno tohle je dobry.Ale co me desi a o cem jsme se jiz bavili je to, ze muzskej ma dost svych zalib a aktivit, nektere provozujeme spolu, zbytek je ciste jeho cas a ja pak nechci byt z tech, ktera zustane doma sama s deckem. Samozrejme dite chci a tesim se az budu mama, mam i vek, zazemi, vse…ale kdyz dite chteji oba v nasem pripade vic muzskej, nemeli by se oba prizpusobit a omezit, i kdyz zkraje dite potrebuje jen kojit, atd? Chlap mi na to akorat rekne, ze dite jeste ani neni a to je vse.Ja pak nechci skoncit na vse sama a poslouchat joo, vsak si vedela jaky je a kolik mel casu pro sebe a nebo pockej az mimino vyroste az bude spravny partak.Je v norme pozadovat po chlapovi aby svuj cas presmeroval jinam? Vim, ze to resim moc dopredu a nevim co bude, ale hrozne me to trapi. A zajimalo by me, jestli tu mel nekdo chlapa s hodne aktivitama a po narozeni decka jestli se neceho vzdal na ukor rodiny?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 14.04.18 21:11

Hele tohle není vůbec zbytečná obava, plno chlapů totiž má pocit že pro ně se jako nic nezmění… žena jako většinou kojící je zezačátku pro dítě klíčová a někdy se to pak táhne no. Být tebou asi bych chtěla aby mi jasně řekl že se opravdu bude zapojovat a svatosvatě slíbil že rodina bude na prvním místě :mrgreen:

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 14.04.18 21:11

Já na tvém místě bych s mateřstvím ještě počkala.

Netopirek
Echt Kelišová 7927 příspěvků 14.04.18 21:15

Neznám žádného co by se omezil. Ale všichni ke svým aktivitám přibrali děti, když už na to měli věk.

Hlavně nechápu na co všechno by jsi měla být sama? On ted doma nic nedělá?

bublinek
Kelišová 5177 příspěvků 14.04.18 21:15

U nás to bylo přirozené. Omezil své aktivity, ale taky jsem ho občas „vyhodila“ aby se odreagoval.
V noci jsem ho nechala vyspat, nechtěla jsem aby vstával, kojila jsem a to mi přišlo zbytečné.
Pokud dítě chce, čekala bych, že při takovém rozhovoru přislíbí, že se přizpůsobí a pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 21:16

Manžel měl dříve hromadu aktivit. Hrál ragby, fotbal, tenis,…občas zašel do posilovny, na skquash. Pak chodil do hospody s přáteli, běhat, atd. atd. Ale on vše hodně omezil už co jsme spolu začali chodit. To jsme chodili většinou spolu a co jsme se sestěhovali, nechal všeho, kromě fotbalu, který měl jednou týdně. Pak přišel první syn. Na fotbal jsme chodili s ním se koukat. S druhým dítkem nechal všeho a tráví veškerý volný čas doma s námi. Teď je dětem 3 roky a 2 roky a už ho pomalu přemlouvám, aby zase s fotbalem začal. Hodně mu to chybí, ale nechce se mu od dětí, má vždy výčitky, že by mohl být s nimi. Tenhle týden byl zase hrát ragby, tak snad ten fotbal vyjde :palec: Jsem ale ráda, jak se k tomu všemu postavil, že všeho nechal a věnoval veškerý čas dětem a mě. Ikdyž je to sportovec tělem i duší. Teď bych chtěla zase podpořit jeho a dokopat ho zpátky k tomu, co měl tak rád.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8774 příspěvků 14.04.18 21:19

Manžel má hlavní zálibu fotbal 3-4× týdně trénink a vždy zápas občas i dva v týdnu, syn se narodil před zimní přípravou a ze začátku stejně to mimčo nic moc nepotřebuje, když začal trénovat, tak jsem rozhodně nic nenamítala, ale mě čas s dítětem naplňuje, baví mě to a od prvních zápasů (tzn cca začátek dubna) jsme jezdili s ním to bylo synovi necelých 5 měsíců a jezdíme dodnes (syn 17m). Pokud by těch zálib bylo x tak bych asi požadovala nějaké omezení, ale těžko říct, zda na to ten chlap přistoupí :)

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 14.04.18 21:30

Podle me taky hodne zalezi, jak si to nastavite hned po narozeni ditete. Ja kdyz malou privezla z porodnice, tak manzel nevedel co s ni, nehrnul se k ni, radsi se hnal uklizet koupelnu nez aby ji chvili pochoval. Kdybych to takto nechala, jasne ze by se do toho sam nehrnul a nic by se pro neho nezmenilo. Oni ti chlapi nemaji u porodu ty hormony, neprilnou tolik okamzite k tomu diteti, neciti ho 9 mesicu v brise.. U chlapu ta vazba na dite vznika postupne. Ja byla neoblomna, proste jsem mu vrazila dite do ruky, tady mas lahev a nakrm ji, to zvladnes. Rychle si to sedlo, manzel k male prilnul a stara se o ni od zacatku uplne se stejnym nasazenim jako ja. Ted je ji rok a pul, zacali jsme se zase postupne vracet ke svym konickum, dokonce ho musim obcas i „vyhodit“, aby si sel nekam odpocnout a pak se vystridame. Takze ja doporucuju tohle - proste chlapa od prvniho dne naplno zapojit, brat to jako naprosti normalni vec, ty nakojis, on prebali, rodice jste prece oba. On pochopi, co ta pece obnasi a ty nebudes tolik na vsechno sama :think:

Tejule
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 14.04.18 21:31

Tak můj manžel se moc v aktivitách neomezil. Pracuje normálně, ale i profesionálně sportuje, před dítětem trénoval v průběhu dne a večer, teď si čas uzpusobil tak, aby se stihl věnovat synovi tzn 2× týdne plave, vstává teda v 5 ráno, aby to stihl, ale od 6 už plave v bazenu. 3× týdne dlouhý běhy, taky vstává v 5 ráno no a kolo, přes zimu trenažér 3 X týdne vždy večer až syn usne a je domácnost vyklidnena. Teď začne jezdit venku, tak nějaký čas to zabere, ale tak nějak se stridame, já taky sportuju, takže on jde na kolo cca od 17 hod úterý, čtvrtek a sobota a já pondělí, středa, pátek - v rámci tréninku, jinak jezdíme spolu na kolo i se synem, procházky a tak - tím jsem chtěla říct, když se chce všechno jde :)

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 14.04.18 21:44

Jde o to, jak to máte nastaveno teď. Jestli máte koníčky oba, kolik jich je společných a nebo jestli manžel má koníčky a ty se staráš o domácnost. Dítě vyžaduje čas. V době výhradního kojení beru, že žena holt toho času dá víc, stejně jsem já osobně po porodu neměla energii někde běhat. Ale postupně by to mělo být vyvážené. Řešila bych to takto: ty tři večery na sportu, já tři večery na sportu, jeden večer doma spolu. (Nebo víc, to je jen příklad). Nebo: jeden víkend ty celou sobotu s kamarády na kole, další víkend já celou sobotu na výlětě se psem. Jako musí pochopit, že volný čas je vzácný a musíte se o něho podělit. Jestli si práci v domácnosti rozdělíte tak, že dítě a domácnost bude na tobě a prachy a dejme tomu auto, zahrada atd. budou na něm, to už je na vás, ale ten čas bych dělila spravedlivě. Ale blbě se to implementuje, pokud už teď nikam nechodíš nebo chodíš míň…to pak tvoje nároky nebudou působit důvěryhodně.

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 14.04.18 21:47

Jo a taky je dobrý chodit někam organizovaně. Nastavit si něco, zaplatit si kurz, permanentku atd. Pokud to bude, že si půjdeš zaběhat, tak z toho většinou sejde, protože „zrovna nebude čas…“ - tak bacha na to ;-)

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 14.04.18 22:16

Být tebou, zeptala bych se ho dopředu na konkrétní věci, ne obecně. Např. to, že dva večery v týdnu bude on hlídat a ty můžeš „ven“, nebo jeden den z víkendu, to je jedno. Že v okamžiku krize (tvoje nemoc apod.) převezme péči on. Že pokud ty nebudeš moci něco udělat (např. nemocné dítě, které na tobě visí celý den a dřez přetéká nádobím), že to udělá on a nebude se cítit ukřivděně, že ho úkoluješ.
Toto jsou podle mě nejdůležitější věci, jinak to zvládneš sama a není potřeba, aby chlap seděl pořád doma a přebaloval, koupal, pečoval.

axelina
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 3 inzeráty 14.04.18 22:32

…no popravde mi prjde sobecky chtit po chlaovi aby se omezoval když sejne nemuze nakojit..jeho cas prijde opravd až dítěti budou 3-4 roky a začnou spolu sportovat třeba…mě ani chlapi s kočárkem a který přebalujou neimponují. Je to sice moderni trend..ale já zastavam nazor že mimino je naše - ženská zaležitost a chlap at ho pak naučí fotbal:-) jinak muj chlap mě překvapil pozotovne…dopředu mi řekl že hlídat nikdy nebude a obcasi pohlídá :-) tak čekej to nehorší a mužes být maximalne mile překvapená :-D

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 14.04.18 22:37
@axelina píše: …no popravde mi prjde sobecky chtit po chlaovi aby se omezoval když sejne nemuze nakojit..jeho cas prijde opravd až dítěti budou 3-4 roky a začnou spolu sportovat třeba…mě ani chlapi s kočárkem a který přebalujou neimponují. Je to sice moderni trend..ale já zastavam nazor že mimino je naše - ženská zaležitost a chlap at ho pak naučí fotbal:-) jinak muj chlap mě překvapil pozotovne…dopředu mi řekl že hlídat nikdy nebude a obcasi pohlídá :-) tak čekej to nehorší a mužes být maximalne mile překvapená :-D

Tak to bych si ty děti s ním teda nedělala. Co to je za blbost, že tatínkova práce přichází až ve 3 letech dítěte? To do té doby nemusí nic? U nás se tedy chlap stará od narození. A kluci ho milují a to nejsou 3 ještě ani jednomu. Neopak mě odhání, že chtějí být s tátou, protože já těm jejich hrám nerozumím :lol:

marg
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 14.04.18 22:44

Nemyslím že je dobré ptát se "Hele, Pepo, čeho se vzdáš, až se narodí dítě?… Když ještě ani nejsi těhotná, pro chlapy je to dost abstraktní. Takhle kdybych se zeptala toho mého, tak snad vezme nohy na ramena. Myslím že že začátku je nutné přežít nějakou dobu, kdy holt to nebude úplně super v tomhle ohledu, ale pak se to zlepšuje. Akorát bych se domluvila, kdy bude tedy hlídat on at můžeš jít cvičit a zajistit hlídačku na společné aktivity. Jinak k dotazu, můj partner se nevzdal ničeho, naopak mu pár sportu pribylo :) do toho velmi pracuje. Ale já mám taky něco svého a to jsme se tedy dohodli dopředu na hlídání. Společnou máme asi turistiku a to jsme dělali i s prckem. Já říkám, furt lepší aktivní sportovní chlap než nějaký povaleč.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >