Miminko a cesta letadlem

1935
8.12.06 18:31

miminko a cesta letadlem

Ahoj vsem!
Zacatkem roku se chystame s manzelem konecne navstivit Cechy. Rada bych se zeptala jake mate zkusenosti s leteckymi spolecnostmi. Se kterou jste leteli vy s miminkem. Jak se k vam chovali a tak. My planujeme nekupovat samostatnou letenku pro maleho, budeme ho mit na klne. Da se to zvladnout i pri mnohahodinovem letu (amerika - evropa)? Jak je to s kocarkem, priplaci se za nej? U jake spolecnosti ano u ktere ne? Jak je to s kojenim (my kojit neumime, ale mlicko odsavam a odsavam a odsavam…budu muset nekde na zachode?) Nasla jsem tady jenom jednu starsi diskusi,tam jsou jen vseobecne rady, ale ja bych radeji vedela vas osobni nazor na urcitou spolecnost, tu kterou mate jiz vyzkousenou :-) Predem dekuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13114
8.12.06 22:19

Ahojky, já lítám s malým už od šestinedělí, lítáme Amsterdam-Praha, sice to není tak dlouhé jako z Ameriky, ale odbavení kočárků je asi stejné. Za kočár neplatím nic, dají mi na něj při odbavení štítek a nechám ho před letadlem, tam mi ho zase donesou, když přistanem. Jinak lítám hodně s CSA nebo KLM. Lepší zkušenosti mám s CSA. U KlM, kdyz jsem malého kojila, tak přišla letušla a začala mě přikrývat plínkou, bylo mi to nepříjemné a malému se to taky nelíbilo. Nedovedu si představit, kdybys tam chtěla odstříkávat. Jinak malého mám do teď taky na klíně, někdy je vedle mě místo, tak ho tam po:,–(ím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
8.12.06 22:21

Ještě jsem si vzpomněla, že na delší lety jsou nad sedadly připevněny sítky, kde malej může spinkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
8.12.06 22:51

derido, dekuju. Sitky jsou u KLM nebo CSA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
9.12.06 07:02

Ahoj Lidunko,
mam za sebou cerstvou zkusenost, tak se rada podelim, nebot jsem sama pred cestou shanela informace. Miminko mam vetsi, 18 mesicni holcicku, ale zato jsem byla jeste k tomu ve 20. t.t.

Letela jsem z Prahy do Miami pres Pariz, s CSA do Parize a pak s Air France. S kocarkem te pusti az k letadlu, pak by to ho meli zase pripravit. Pred odletem v Praze mi ale rekli, ze na prestup v Parizi ho bohuzel mistni personal nevydava (ze to pry Pariz a Amsterdam tak dela). Nenechala jsem se ale odbyt, tak mi bylo receno, at se zkusim domluvit primo u letadla, jestli mi ho vyndaji. Nastesti po:,–(ka CSA byla ochotna, letadlo bylo poloprazdne a kocar maly (golfky), tak mi ho vzali dovnitr nekam k sobe do satny. Bez kocaru si ale prestup v Parizi nedokazu predstavit, musis ujit a ujet snad 100 jarnich km. Jestli ale budete 2 dospelaci, tak je to taky neco jineho.
Druhe sedadlo jsem taky nemela koupene, ale mela jsem stesti, do Parize bylo skoro prazdno a z Parize taky nebylo uplne narvano, takze kdyz je to mozne, tak ti letecka spolecnost necha sedadlo pro dite volne. Jestli ale mate male miminko, tak u CSA nevim, ale Air France ma baby box, pripevni se na stenu pred sedadlem a dite tam pohodle lezi. Je omezen vahou 10 kg a 70 cm. Dospely ma tim padem i vic mista na nohy, protoze sedadla se stenou pred sebou to tak maji, ty mista dostanes automaticky rezervovany, za mimco platis vetsinou 10% ceny letenky, takze ho predem eviduji, ze ho mas.
Jinak se sluzbama Air France jsem byla moc spokojena (krome toho prestupu, transfer musis jezdit autobusama kolem celeho letiste), personal ochotny a mily, piti na palube mas neomezene, jidla dostatek, na zachode je prebalovaci pult, jen to kojeni nebo odstrikavani si bez zakryti nedokazu predstavit. Ja bych se asi stydela (i kdyz neni za co), preci jen jsou tam lidi jak sardinky.
Pri vzletu a pristani se doporucuje, aby mimco pilo nebo melo dudlik, aby mu nezalehly usi. Letelo s nami vic deti a miminek, byly jsme rozmisteni po celem letadle, takze se deti navzajem ani nerusily, o miminkach jsem ani nevedela, jak byly hodne. Myslim, ze to zvladaly lepe nez vetsi deti.
Preju stastnou cestu.

Holenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
9.12.06 10:45

Tak u CSA jsem baby box neviděla, u KLM ho mají, ty větší letadla. Nevím, možná ho mají i u CSA, nejlepší bude, když se zeptáš přímo té společnosti s kterou poletíš. Jinak náš Davča lítání zvládá líp než já. Já se totiž bojím. Když byl malinkej, tak jsem ho taky kojila při přistání a při odletu, teď mu dám jen dudlík. Tak štastný a pohodový let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
10.12.06 00:08

ahoj,
ja letela po prvni,kdyz linde bylo 8mesicu,mela jsem ji na kline,
ale po hodine ji to uz nebavilo a mista je tak malicko v letadle!ale let trva nastesti jen 1,5hod.Litam z Rima do Vidne.
Podle me je lepsi priplatit a mit pro mimi misto,pokud je let dlouhy,jinak pokud misto nebudete mit a pak treba letadlo nebude zaplnene,poprosis letusku a po:,–(i vas treba nekam jiank..to se mi jednou podarilo..
Na prepravovani malych deti by meli mit ty baby boxy,podle me jim zavolejte dopredu a zeptejte se na vsechno..
Na letisti se s Vama pak moc bavit nebudou..
Male ditko bude krasne spat,s tema vetsima je to horsi..Linda nevydrzi sedet 2hodine v aute,natos v letadle..
STASTNOU CESTU
Jinak litam s LAUDEM,austria airline,myslim ze ty narodni spolecnosti maji vsechna stejna pravidla..
Jo a ten kocarek ti automaticky daji do letadla az u nej,pak ti ho zase hned daji a je to zadarmo.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.08 20:26

Létání s miminkem

Ahoj,
myslím, že kočárky opravdu berou bez problémů všude :-)

Jinak koukněte sem na zajímavý článek o létání s miminkem.
http://www.zkratka-letenky.cz/…zeny-a-deti/

• Nahlásit
  • Citovat
2236
2.10.13 15:12

Ahoj, chtela bych obnovit diskuzi. Letel jste nekdo s 9 mesicnim miminkem z Evropy do USA? nebo jiny dlouhy let??? Da se to zvladnout???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
26.3.14 23:29

Též se pokusím o obnovu diskuze, pravděpodobně mě čeká ca za měsíc let do USA s naším prckem a mám dotaz hlavně tedy ohledně toho kočárku - všichni tady píšou, že s kočárkem lze přijít až k letadlu, tam si ho vezmou a po přistání opět „přistaví“ - jde to takhle i s klasickým kočárkem s korbičkou? Nebo musí být skládací sporťák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.14 23:55

@medulen já lítala se skládacím sporťákem, s korbou nemám zkušenost. Ale vždy jsem kočárek předávala (chtěli ho po mně složit) až u dveří letadla..letuška s ním sběhla dolů a předala ho na naložení do nákladního prostoru. Ale nikdy, ani přes výslovné prosby, se mi nepodařilo, aby mi ho zase u těch dveří letadla dali zpátky. Vždy jel s ostatníma zavazadlama na pás, kde jsem si ho mohla teprve vzít. Takže po výstupu jsem musela malého vláčet na rukách přes celé letiště. A tady při tom naložení na pásy, nejvíc hrozí, že se někde zasekne, ulomí, poničí či tak něco a musí se jim na ty dopravníky vejít. Takže nesloženou korbu s podvozkem si nedokážu dost dobře představit. Zavolala bych přímo té přepravní společnosti, se kterou letíte. Tam ti vše potřebné sdělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31692
27.3.14 00:41

Já dvakrát letěla s hlubokým deltimem, včetně vložné korbičky. a bylo to ok, normálně jsem ho u letadla složila. ale to jestli ho přistaví k letadlu nebo až v hale do nadrozměrnejch zavazadel, to záleží na letišti. v Praze to absolutně nedělají. v USA netuším, tam jsem nikdy nebyla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
27.3.14 01:19

My meli sportak, ale, podle me, by to melo byt stejne s korbou. doporucuji ti ji ale dat do nakeho pytle, budes ji mit jak prase. zachazi s nema hrozne, ale moc se jim nedivim…ani, musis ho slozit, letuska ti rekne, kam ho mas pred startem dat a pak ho musis vyzvednout. nekdy u letadla venku(male letadla)nebo u vychodu do haly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.3.14 07:26

@medulen
doporucuju se zeptat primo u aerolinek, se kteryma letis. ja co jsem se divala, tak meli uvedeno vylozene „jednokusovy plne skladny“. ale cim vetsi a hlavne drazsi aerolinky tim flexibilnejsi (vetsinou) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
28.3.14 17:14

Díky holky za reakce! Já z toho začínám mít trošku obavy, prckovi bude 8 měsíců a začíná už být docela živej :-). Doufám, že se mi povede nějak zabukovat tu „postýlku“ v letadle - nevíte ještě někdo, jestli je jich tam víc (resp. jestli je tam víc míst s tou postýlkou), nebo jestli jenom jedna? Asi bude záležet i na typu letadla, ale tohle by mělo být velký letadlo (nejspíš 767ička).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama