Miminko, ano či ne?

Anonymní
3.12.19 15:47

Miminko, ano či ne?

Ahoj holky, bude mi 21 let, přítelovi je 36 let. Jsme spolu tři roky a chtěli bychom miminko. Oba pracujeme, dálkově studuji vysokou školu a máme spolu postavený barák. Trochu mám strach z reakcí okolí. Vím, je to moje věc, můj život a moje starosti do budoucna :D co myslíte vy? šly byste do toho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2480
3.12.19 15:50

No tak ja bych si prvne dodelala skolu, abych se pak pri starosti o miminko nemusela trapit ucenim na zkousky, ale tak to vidim ja, ty na to mas treba jiny pohled. Jinak nevim v cem by mel byt problem, pokud mate rezervy, vsechno financne utahnete a vis, ze je to clovek, se kterym chces stravit zbytek zivota, tak proc ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
3.12.19 15:51

A na co chceš čekat?Max.tak až doděláš VŠ. On už mladší nebude. Jinak si myslím, že už sis reakce okolí odbyla, když spolu bydlíte. Pochybuju, že miminko bude okolí řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9022
3.12.19 15:52

Máte spolu postavený barák nebo přítel má barák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17923
3.12.19 15:54

O dítěti začni přemýšlet, až nebudeš řešit, co na to Máňa z knihovny :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
3.12.19 15:55

A kdy jindy mít dítě, než když ho oba chcete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
3.12.19 15:56
@karkarka píše:
Máte spolu postavený barák nebo přítel má barák?

Taky mě to napadlo, hned po přečtení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
3.12.19 16:05

Já osobně bych teda dítě s přítelem nechtěla. Až to bude manžel, proč ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
3.12.19 16:18

Já bych dostudovala a možná se vdala. Pak bych zadělávala miminko. Je dost možné, že do té doby potkáš někoho jiného :nevim: Já bych se v 21 letech nechtěla uvázat k 36 letému chlapovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5035
3.12.19 16:26
@Russet píše:
Já bych dostudovala a možná se vdala. Pak bych zadělávala miminko. Je dost možné, že do té doby potkáš někoho jiného :nevim: Já bych se v 21 letech nechtěla uvázat k 36 letému chlapovi.

Přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
3.12.19 16:27

Dítě bych chtěla až s manželem, to zaprvé. A zadruhé si myslím, že dokud se na to musíš ptát na internetu, tak je na dítě brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
3.12.19 16:29

Miminko ne. Jednak studium s miminem je značně náročné, jednak řešis kraviny, tudíž si sama ještě napůl dítě, je ti 21, to spolu asi nebudete moc dlouho. Nejdříve vystuduj, pak se vdej a pak si delej mimino. Je dost možné, že v tvých 30 te nějaký 45lety s prominutím poloplesaty chlap nebude zajímat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
3.12.19 16:30

Popravdě VŠ dálkově v těhotenství (ze zkušenosti) a natož pak s miminkem je dost zabíračka. Já měla termín porodu přesně stejný s termínem státnic a byl to teda záhul a nemysli si, že bude brát někdo ohledy - je těhotná tak jí nechte, to ani náhodou, jen mě šoupli jako první, abych tam nemusela s břichem na podpatcích přešlapovat dvě hodiny. Ale státnicovat s ročním jsem nechtěla. Osobně bych nejprve dodělala školu a pak dělala miminko a nebo přeruš na dva roky a pak to dotáhni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 16:43

Záleží jestli se na to cítíš. Mě i manželi je 21 let, jsem v 6 měsíci. Snažili jsme se rok a půl, po 4 potratech to vyšlo. Okolí je mi jedno. Mezi přáteli jsme jediní, zatím si chtějí užívat.
Ale když se ptáš na internetu, tak si asi nejsi 100% jistá, ze dítě chceš :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3356
3.12.19 16:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky, bude mi 21 let, přítelovi je 36 let. Jsme spolu tři roky a chtěli bychom miminko. Oba pracujeme, dálkově studuji vysokou školu a máme spolu postavený barák. Trochu mám strach z reakcí okolí. Vím, je to moje věc, můj život a moje starosti do budoucna :D co myslíte vy? šly byste do toho?

Ne, neměla bys mít zatím dítě… Pokud tohle potřebuješ řešit sama jsi ještě dítě a nejsi připravena na tu zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat