Miminko hodně nízko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chaloupa
Stálice 53 příspěvků 29.04.18 21:56
Miminko hodne nizko

Ahoj maminky
Jsem prave 34+2, minuly tyden jsem byla na kontrole v poradne a zminovala jsem sve dr castejsi tvrdnuti bricha, ona udelala vnitrni utz a zjistila, ze je miminko strasne natlacene nizko, nemohla nejdrive ani zmerit cipek, nakonec ho zmerila hodnota 25mm, nicmene me nejdriv vydesila, jak je to nebezpecne, ze me taky muze prasknout voda, ve vysledku mi rekla ze s polohou plodu nikdo nic udelat nemuze.
Zacinam z toho byt nestastna, dost me to totiz tlaci dolu, nemuzu najit ani polohu vhodnou na lezeni, nepomaha me ani polstar pod zadek
Nemate nekdo podobnou zkusenost? Mam se bat predcasneho porodu nebo tak neco? 8o :nevim:

Reklama

Reakce:

Kamkam
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 29.04.18 22:02

Takhle brzo asi ne a není to to samé… Ale známé řekl doktor asi 3, 4 týdny pred porodem, jestli má nachystanou tašku do porodnice, že má dítko nízko a porodila normálně v termínu. Držím palce, šetři se a věř, že to bude v pořádku :hug:

Lianys
Kecalka 227 příspěvků 29.04.18 22:07

Měla jsem obdobný nález ve 31tt. Hysterie jak blázen, hospitalizovali mě, po týdnu mě se stejným nálezem pustili domů, rozhodně jsem nedržela pokyn celý den ležet a max si dojít na wc. Rodila jsem spontánně v 38+0. Nedělala bych si hlavu, u mě se tak tělo normálně připravovalo na porod. Holt ne každá budeme mít čípek na milimetry přesně. :roll: držím palce :kytka:

Chaloupa
Stálice 53 příspěvků 29.04.18 22:11

@Lianys
To jsi mě tedy docela uklidnila, mě teda doktorka řekla hned, ze to k hospitalizaci není - pokud nemám čípek pod 15mm, a na to konto ze s tou polohou bohužel nikdo nic neudela..
dokonce tu hlavičku nahmatala 8o
Ani jsem se ji nezeptala, jak je to mozny, ze u někoho to mimco takhle,,sjíždí” dolu..
já žádného sviste doma nemám tak si vyhovim a polehavam ale je to pěkné nepříjemný tlak a pocit :roll:

Luren
Kecalka 125 příspěvků 29.04.18 22:19

Mela jsem to samé, mudr me chtěla dat na udržování pokud by se to zhorsilo. Nakonec jsem tyden přenášela ;) Hlavně žádný stres v těhu to není dobré ;)

Chaloupa
Stálice 53 příspěvků 29.04.18 22:22

Tak já nevím - a není to teda divny ze moje doktorka nezminila nemocnici - nic?
Mě řekla he mám vydržet do ukonceneho 35tt, ze by pak případně už ani nezastavovali porod a byli bysme z nejhoršího venku tak ted nevím

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 29.04.18 22:22

Ahoj, já to měla taky tak a porod se rozběhl ve 36tt.

margarithka1
Povídálka 24 příspěvků 4 inzeráty 29.04.18 22:28

Nikdo vam nerekne, jak to dopadne u vas. Ja od 34.tydne poslouchala, kterak se mi zkracuje cipek, ze muzu kazdou minutu rodit. A vcera jsem zacala 39.tyden. A i kdybyste porodila ted, neni to az takova tragedie. Bere se, ze od 34.tydne je to „pohoda“.

Luren
Kecalka 125 příspěvků 29.04.18 22:31
@Chaloupa píše:
Tak já nevím - a není to teda divny ze moje doktorka nezminila nemocnici - nic?
Mě řekla he mám vydržet do ukonceneho 35tt, ze by pak případně už ani nezastavovali porod a byli bysme z nejhoršího venku tak ted nevím

Myslim, ze pokud by byl čípek pod těch 15mm řešila by hospitalizaci v tt nižším než 35tt ;)

Anonymní  30.04.18 00:38

Tak ja budu ta strasici a to dvakrat. Zaprve tlak na spodek, hlavicka nalehala a porod i pres hospitalizaci v 35.tydnu a zadruhe s nasledky(jak nekdo psal 34. tyden pohoda tak to neni vzdy pravda). Nechci strasit, ale ted je dobry kazdy den navic kdy jste 2v1. Maximalne lezet, zadny sex a zadne nervy. Hodne stesti. Anonym osobni udaje dekuji.

Lianys
Kecalka 227 příspěvků 30.04.18 09:00

@Chaloupa já bych se buď jak buď nehroutila, odpočívej, že se zkracuje čípek zdaleka neznamená, že rodíš. Samozřejmě můžeš porodit dřív, ale když uvážíme, že se dají zachránit i miminka ve 23tt, tak tohle je pohoda. A jak někdo píše, že to nemusí byt pohoda - dobře nemusí dopadnout ani porod ve 42tt. Buď v klidu ;)

Chaloupa
Stálice 53 příspěvků 30.04.18 09:42

@Lianys
Já o ten čípek nemám až tak velký strach - preci jenom v tomhle týdnu se proste zkracuje i normálně, spis jak o tu polohu.
Ale moc děkuji za mila slova.
Odpocivam fest :D
Mě to totiž ani moc nic jiného nedovolí, díky tuhnuti břicha a obecně se proste moc necítím, tak mě to vyloženě nutí lezet
Prala bych si vydržet alespoň ukončeny 36tt
Ale kdo ví, třeba nakonec budu rodit normálně na termín a plasim

Lianys
Kecalka 227 příspěvků 30.04.18 10:27

@Chaloupa syn v tom 31tt taky naléhal hlavičkou, byl nízko a taky říkali, že nahmátnou hlavičku, tak věřím, že to bude Ok. A ještě jsem byla otevřená na dvě čísla. :D ale zase jsem pak měla rychlý porod. Vzbudila jsem se ve 2.20 a v 7 bylo hotovo :) :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Přišel o ženu i Českou Miss! Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama