Nesedí mi léky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 13:05
Nesedí mi léky

Ahoj, chci poprosit o vás názor ohledně brání Femibionu a Utrogestanu v těhotenství. Mám za sebou jedno zamlkle těhotenství před půl rokem. Opět se zadařilo a tak mi doktorka doporučila Femibion a kvůli spineni Utrogestan na noc. Ze začátku jsem neměla žádné příznaky, po braní těchto léků se asi ne náhodou dostavily jak nevolnosti, únava tak bolest prsou. Už jsem z toho byla unavená a přišlo mi vnitřně, že je to z toho, tak jsem jeden den vynechala a jako zázrakem jsem jak obživlá. :nevim:

Jenže co je pro plod lepší? Že nemám nevolnosti, nebo díky lékům dostávat všechny potřebné látky? Mám dilema. Ten femibion asi by se oželit dal, zkusit v lékárně jiné vitamíny, ale bude mít tělo dost? Nejim třeba vůbec kuskus, čočku, chřest a já nevím co všechno si tady čtu, že si děláte za dobrůtky :roll: Taky je v něm nějak speciálně naštěpena ta kyselina listová :nevim:

Pak ten utrous, někde zas píšou, že je to v podstatě placebo, někde, že pomohl mi donosit dítě.

Asi poradite doktorku a jíst zdravě, vím. Jenže člověk má strach, že mu něco bude chybět a zas to skončí blbě :( Nebo dát na svůj vnitřní pocit a přestat brát? A co když už jsem tím týráním těla mimcu ublížila? :zed:

Prosím o anonymitu, manžel zná přezdívku a nechci aby mě osočoval z nedodržování léčby :roll: Chtěla bych názor více lidí, než z uzavřené skupinky. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 40485 příspěvků 28.04.18 13:09
@Anonymní píše:
Ahoj, chci poprosit o vás názor ohledně brání Femibionu a Utrogestanu v těhotenství. Mám za sebou jedno zamlkle těhotenství před půl rokem. Opět se zadařilo a tak mi doktorka doporučila Femibion a kvůli spineni Utrogestan na noc. Ze začátku jsem neměla žádné příznaky, po braní těchto léků se asi ne náhodou dostavily jak nevolnosti, únava tak bolest prsou. Už jsem z toho byla unavená a přišlo mi vnitřně, že je to z toho, tak jsem jeden den vynechala a jako zázrakem jsem jak obživlá. :nevim:

Jenže co je pro plod lepší? Že nemám nevolnosti, nebo díky lékům dostávat všechny potřebné látky? Mám dilema. Ten femibion asi by se oželit dal, zkusit v lékárně jiné vitamíny, ale bude mít tělo dost? Nejim třeba vůbec kuskus, čočku, chřest a já nevím co všechno si tady čtu, že si děláte za dobrůtky :roll: Taky je v něm nějak speciálně naštěpena ta kyselina listová :nevim:

Pak ten utrous, někde zas píšou, že je to v podstatě placebo, někde, že pomohl mi donosit dítě.

Asi poradite doktorku a jíst zdravě, vím. Jenže člověk má strach, že mu něco bude chybět a zas to skončí blbě :( Nebo dát na svůj vnitřní pocit a přestat brát? A co když už jsem tím týráním těla mimcu ublížila? :zed:

Prosím o anonymitu, manžel zná přezdívku a nechci aby mě osočoval z nedodržování léčby :roll: Chtěla bych názor více lidí, než z uzavřené skupinky. Díky.

no z utrogestanu špatně je no, ale já kdybych ho nebrala potratím. Femibion jsme nebrala, jen listovku Ty už jsi těhotná? Utrogestan můžeš zavádět vnitřně ;)

Hofida
Kecalka 260 příspěvků 1 inzerát 28.04.18 13:12

Z vitamínů bych brala jen kyselinu listovou a pokud ti bude chybět železo, tak i to. Femibion mě vždycky rozhodil, bylo mi po něm špatně. A i jiné těhotenské vitamíny (mám 3 deti) jsem blbě snášela, takže jsem vždy zobla 4-5 tablet a zbytek vyhodila.
Věř tělu, věř sobě. Vysad Femibion a pokud se to nejlepší, tak bych se zbavila i Utrogestanu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 13:14

@Markéta80 děkuji :kytka: No já zavádím 2, někdy ale když dávám druhý večer normálně tam cítím ještě skoro celou kuličku ze včera, tak dám jenom jeden :roll: zakl.

Markéta80
Hvězda diskuse 40485 příspěvků 28.04.18 13:16
@Anonymní píše:
@Markéta80 děkuji :kytka: No já zavádím 2, někdy ale když dávám druhý večer normálně tam cítím ještě skoro celou kuličku ze včera, tak dám jenom jeden :roll: zakl.

já je normálně polykala, 6 za den :lol:. Pokud špiníš tak zrovna s utrogestanem to chce fakt brát jak se má ;) Po 12tt se pak pomalu vysazuje. Vitamíny jsou nejdůležitější ještě před otěhotněním ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 13:21

@Hofida děkuji také… jenže já všude čtu, jak (teď si vymyšlím) vitamín B je důležitý pro vývoj ledvin, vitamín C je nutný pro vývoj placenty, vitamín D vytváří plíce… jenže jsem takovej strávnik :roll: prostě jim jablka, hrušky, rajčata, papriky… těstoviny, chleba, kuřecí maso, kvalitní šunku, sýry, jogurty :nevim: Jsem vystrašená, že to jako živiny nestačí, nevím kolik těch vitamínu vůbec potřeba, se v tom nějak patlám a blbnu :zed: zakl.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 28.04.18 13:23

Utrogestan může dost podstatně chránit těhotenství a zabránit eventuálním fatálním koncům… nelajzla bych si ho vysadit.
Stejně tak bych nekašlala na Femibion - obsahuje naštěpenou listovku. Můžeš mít MTHFR mutaci (údajně až polovina populace, čili riziko podstatné), v takovém případě tělo není schpno zpracovat kyselinu listovou a může nastat totální nedostatek, což je v těhotenství poněkud problém… Takoví lidé - s touto trombofilní mutací - musí užívat právě naštěpenou listovku, folát… a ta je ve Femibionu. Navíc si myslím, že Femibion ti to nedělá - Utrogestan je na vedlější účinky svinstvo - ten jo… ale Femibion…? :think: No nevím… i když čtu, že ti píší i o špatné zkušenosti s Femibionem… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 13:27

Hmm..tak jsem si dala jeden den pauzu a prostě to do toho 1. screeningu, který je za chvíli vydržím :nevim: Ale to první ZT bylo i tak dlouho po něm :,(

Snad ty vedlejší účinky nevadí a podstatné jsou pozitivní účinky. To se nevylučuje že?

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13154 příspěvků 28.04.18 13:31
@Petrušačka píše:
Utrogestan může dost podstatně chránit těhotenství a zabránit eventuálním fatálním koncům… nelajzla bych si ho vysadit.
Stejně tak bych nekašlala na Femibion - obsahuje naštěpenou listovku. Můžeš mít MTHFR mutaci (údajně až polovina populace, čili riziko podstatné), v takovém případě tělo není schpno zpracovat kyselinu listovou a může nastat totální nedostatek, což je v těhotenství poněkud problém… Takoví lidé - s touto trombofilní mutací - musí užívat právě naštěpenou listovku, folát… a ta je ve Femibionu. Navíc si myslím, že Femibion ti to nedělá - Utrogestan je na vedlější účinky svinstvo - ten jo… ale Femibion…? :think: No nevím… i když čtu, že ti píší i o špatné zkušenosti s Femibionem… :nevim:

tak kamarádka po femibionu blila jak amina, navíc naštěpená kyselina listová se dá koupit normálně nemusí se platit nehorázné peníze za femibion takže bych brala listovku a hotovo

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 28.04.18 13:33

Podle mě ti to spíš dělá Utrogestan. Který bych se bála vysadit, pokud tě ohrožuje krvácení event. potrat.
Listovku jako Femibion ber třeba jen ob dva dny+ jez jidlo, které ji obsahuje prirozene/ ale pochybuju ze ti toto uleví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 13:56

Tak místo femibionu bych zkusila jinou listovku, je jich mraky a obsahují prakticky to samé. To, že nejíš kuskus a luštěniny až tak nic zásadního neudělá, kuskus je jenom obilovina, nic v sobě nemá a luštěniny sice jsou zdravé, ale pokud jinak jíš aspoň trochu zeleniny a rozmanitě… někdo první půlku těhotenství problije a je rád, že pozře chlazenou kolu a suché pečivo - a má zdravé děti. Já jsem třeba po utrogestanu měla uplně šílené stavy, nebyla jsem schopná přejít místnost bez upadnutí, hrozný závratě a nevolnosti, v takovém stavu opravdu nejsem schopná celý den sama obstarat batole, takže poslední plato už jsem nedobrala (tím nechci nikoho navádět), a všechno je zatím v pořádku. Co se poradit s doktorkou, jestli není možnost brát třeba i něco jiného? Držím palce ať to dopadne dobře! :mavam:

Hofida
Kecalka 260 příspěvků 1 inzerát 28.04.18 14:06

Zapomněla jsem napsat, že mám všechny tři smradata zdravá až až. To co ty, jsem řešila u prvního též, fakt po vysazení úplně všeho mi bylo nejlépe. U druhého jsem nebrala nic než listovou, u třetího listovou a železo, protože už jsem byla stará a unavená. Na vitamíny se vykasli, je to marketing, pokud jis normálně, miminko dostane vše potřebné.
Navíc plůdek se chová v těle jako parazit, vezme si z tebe všechno co potřebuje bez ohledu na potřeby tvého těla.

Uživatel je onlineAvu
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 28.04.18 14:56

Jsem ted v 8tt, v 6tt jsem začala krvácet a na pohotovosti mi dali Utrogestan 1-1-1. Bylo mi po nem strašně zle, nízký tlak, motalo se mi v hlavě, zimnice. Sama jsem si upravila dávkování jen jeden denně na noc - taky jsem řešila dilema, jestli to není placebo. Na kontrole v 7tt u svého dr. jsem mu to říkala, že to mi dělá zle, ale řekl, ať zkusím vydržet aspoň do 10tt s dávkováním dva večer. Tak teda trpím, věřím, že ví proč mi to takto dal, ale je to peklo.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 28.04.18 15:08
@ka2ka píše:
tak kamarádka po femibionu blila jak amina, navíc naštěpená kyselina listová se dá koupit normálně nemusí se platit nehorázné peníze za femibion takže bych brala listovku a hotovo
..jo? Když jsem byla těhotná ( cca 2,5 roku zpět) rozhodně na trhu folát kyseliny listové nebyl. Jestli nyní je - tím lépe!! Ale já ho tedy v nabídce nenašla. Mohu poprosit o značku…?? Díky!
Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 28.04.18 15:13
@Anonymní píše:
Tak místo femibionu bych zkusila jinou listovku, je jich mraky a obsahují prakticky to samé.
…tohle ale prostě není pravda! Ve Femibionu je NAŠTĚPENÁ kyselina listová. Folát kyseliny listové! Když jsem já byla těhotná - před 2,5 lety - byl na trhu s naštěpenou listovkou POUZE Femibion… nejsem si teď jistá, jestli dneska není ještě jeden vitamín pro těhotné, který také folát obsahuje (nicméně to bude velmi podobný, ne-li prakticky stejný přípravek jako Femibion)…
např. zde užitečná - poměrně nová - diskuse… https://www.emimino.cz/…licum-71241/
Jde o MTHFR trombofilní mutaci, kterou dle některých studií může mít až polovina populace…!!…čili poměrně dost z nás… :nevim: Je prostě třeba jíst FOLÁT (tedy Femibion…).
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >