Tvrdnutí bříška v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

30anet
Kecalka 282 příspěvků 27.04.18 21:55
Tvrdnuti bříška v těhu

Ahojky holky, doufám že se ke mě někdo přidá, jsem ve 25tt a mám neustálé tvrdnuti bříška. Hořčík beru v maxi dávkách a nepomáhá to, chodím pořád k dr už jsem byla i v nemocnici 2× vždy mi dali 3kalacky a za tři dny pustili domu a po týdnu jsem zase tam kde jsem byla předtím než jsem tam nastoupila. Asi je to i stres strašně se bojím že můžu rodit předčasně, malý je po IVF a další dítě už nebude. Neumím se prostě uklidnit prý mám extra drazdivou dělohu ale nález na čípku mám pořád stejný 3-4cm takže není důvod mě nikde držet v nemocnici ale já mám pocit že mi je čím dál hůř. Je tu někdo kdo má ty stejné problémy a dokázal semnou Otom psát???

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12445 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 21:58

Kolik bereš hořčíku? nenapsali ti magnesolov?

teeer
Povídálka 18 příspěvků 27.04.18 22:04
Snaž se být v klidu

Ahoj. Taky jsem měla velice drazdivou dělohu v těhotenství. Naštěstí můj doktor vůbec nehrotil, nechal me žít, dal mi jen hořčík. Nebylo to sice příjemné, když mi tvrdlo břicho neustále, ale tím, ze kolem me nikdo neplasil, nebala jsem se. Rodila jsem krásné v termínu, i když čípek se ke konci zkracoval - dle toho, co jsem zajišťovala, to není až tak relevantní ukazatel toho, kdy budeš rodit. Snaž se odpočívat co to půjde, pokud čekas první, vykašli se na úklid, tahání nákupu atd, to jediné mi trochu pomáhalo. Jinak mi vadila jízda autem, jakékoli oblečení, dotek na břicho o chůzi či jakékoli aktivitě nemluvě, proste skoro cokoli. Teď čekám, zda to takhle bude i v druhem těhotenství a moc bych si přála, aby to bylo lepší. Je to vážně otravne. Držím palce!

Příspěvek upraven 27.04.18 v 22:08

30anet
Kecalka 282 příspěvků 27.04.18 22:05

@ka2ka buď beru 2× magnosolv nebo 6tablet ani jedno z toho moc nepomůže možná trochu ty sáčky.

ka2ka
Extra třída :D 12445 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 22:09

@30anet magnosolv bych řekla že je lepší, alespon mě víc funguje

30anet
Kecalka 282 příspěvků 27.04.18 22:09

@teeer čekám už práce druhé a u prvního mi nic nebylo do 29tt kdy mi začalo v jeden den tvrdnout břicho a bolest a v nemocnici mi zjistili čípek jen 1cm a ležela jsem pomalu až do porodu proto se tam bojím, a kolikrát jsi to tvrdnuti třeba měla za ten den??? Maly se hodně mele a mám pocit že to je i z toho. Taky mám hodně dráždivou dělohu to mi řekli.

teeer
Povídálka 18 příspěvků 27.04.18 22:10

@30anet mám pocit, ze me hořčík taky nijak nepomáhal. Ale radši ho ber. To bude dobrý :)

teeer
Povídálka 18 příspěvků 27.04.18 22:16

@30anet já to vlastně nikdy nedokázala spočítat - nebavilo me to. Ale bylo to hodně, celkem i několikrát do hodiny. Myslím ze píšou, ze pokud je to 20× denně je to OK. Tak to s nadsázkou říkám, ze jsem měla do hodiny :P ty pohyby miminka mi taky způsobovaly tvrdnuti. Já teď kvůli tomu do jistě míry plánovala druhé těhotenství, abych rodila v létě a tím pádem nemusela nosit moc oblečení, které mi ohromné vadilo. A první miminko jsi nakonec dala v termínu?

Příspěvek upraven 27.04.18 v 22:18

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 27.04.18 22:17

@30anet taky jsem měla drazdivou delohu, břicho jako kámen při sebemensim pohybu. Hořčík jsem brala taky těch 6 tablet, zavadela jsem si i Utrogestan a v nemocnici ještě nějaký gel + antibiotika, protože mi vyšly blbě stery. Ale malý se narodil v pořádku, donoseny.

fragola
Generální žvanilka 24698 příspěvků 27.04.18 22:25

@30anet Ja jsem mela tvrdnuti do tretiho tehotenstvi dal hodne brzo. Solidne me to vydesilo v tretim tehotenstvi. Bricho tvrdlo jak blby, delala jsem si carky a do poctu tvrdnuti za den jsem se nevydala ani nahodou. Vysledovala jsem, ze strasne moc delaly pohyby ditete, plny mocovy mechyr a stres. I kdyz jsem jenom lezela, bricho tvrdlo jako blby a horcik 4×2tbl vubec nezabiral, ale cipek drzel. 3. dite jsem pak prenasela. Drzim pesti :kytka:

30anet
Kecalka 282 příspěvků 27.04.18 22:35

Malý se mi narodil 39+5 myslím a ležela jsem Teda poctivě až do konce ale teď budu max do 35tt protože veškerou výbavu nechávám až na poslední chvíli a ráda bych si ji pořídila sama a ne přes chlapa jak to bylo u prvního. Beru tolik léků že pokud mi někdo řekne že těhotenství není nemoc tak asi lze ráno beru železo, pak cyklo3forte to je prý na bolest 4×denne, kyselinu listovou, zavádím 4ks utrogestan, pak 2× denně na sklidneni nějakou tabletu a ten hořčík budu pít ty sáčky přijdou mi lepší než ty tablety 6 mi prostě nepomáhají mám to tvrdnuti i 2× do hodiny a když jsem v nemocnici řekla že mi není dobře dr mi řekla že to tvrdnuti prostě je a bude asi mi chtěla naznačit ať si nato zvyknu.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9898 příspěvků 27.04.18 22:53

@30anet Holka me k tobe naskakuje, ze to mas somaticky ze stresu. Jakoby ze ses v kreci. Zkus nad tim premyslet a vedome se uvolnovat, vyborna je na to treba joga, meditace nebo tepla lazen. A zkus to pojmout zodpovedne, ze se proste vedome uklidnis, abys nemela kvuli tomu dite nervacka. Drz se

30anet
Kecalka 282 příspěvků 27.04.18 23:00

@MartinaIrena no já si to myslím taky že to mám z nervů jenomže nic na sklidneni nemůžu. Myslím si že to budu mít až do 35tt a potom kde nic tu nic se dit nebude. Jako je to psycho ale vím že malý je v pořádku jen já to vše tak těžce nesu a prožívám. Teď jsem byla ve středu v poradně a v pátek předtím mě pustili z nemocnice a stále jsem uzavřena čípek dlouhý tuhý. Já říkám sem magor mám to v hlavě ale co s tím ještě mám před sebou min 10tydnu chci aby to proběhlo v klidu jenomže jaksi mi to nejde. :nevim: :nevim: :,( :,( a někdy už jsem z toho vážně na dně.

Ginuš
Hvězda diskuse 37427 příspěvků 28.04.18 00:06

@30anet drž se. Mě dr říkala hlavně si nehladit bříško, že to tu dělohu rozdráždí ještě víc a je pravda, že jsem to někde u porodu viděla. Ono se řekne uklidnit se, ale ten strach je hrozný :hug: posílám sílu

kamcaKr
Kecalka 437 příspěvků 1 inzerát 28.04.18 03:13

Ahoj, mne to taky tvrdlo nekdy od 28tt furt. Doktor me poslal ve 30tt do spitalu, ze je to casto, tam me nechali buhviproc 14dni (podotykam, ze jsem se neotvirala, cipek 4,5cm, mimi nalehalo),rodila jsem 38+0 ;) akorat me paradne vystresovali. Vlastne od ty doby jsem jen odpocivala a uvolnila se az kolem 37tt, kdy mi ale zas vyletl tlak. Rodila jsem cisarem..a mam zdravou 7mesicni holcicku. Takze i s tvrdnutim a nalehanim se da donosit do prijatelneho terminu porodu, a to me strasili porad a netusim, k cemu mi to bylo, stejne rupla voda, protoze to spustil streptokok nebo holcicka…fakt bud v klidu :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama