Miminko které málo pije

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20.5.22 15:23

Miminko které málo pije

Zdravím všechny. Dcerka 3,5 měsíce. Doteď byla plně kojená ale prestala pribirat. Porodni vaha váha byla 3740g, v 6ti týdnech 4660g a ve 3 měsících 5320g což mi doktorka už říkala že je hraniční. ted už více jak týden se snažím střídat prso a um, protože když jsem jí vážila doma, ještě zhubla… problém je ten že už asi nemám mléko, nebo ne tolik. Vypije z prsa max 50/60ml, prave prso odmítá, vezme na milost max v noci, když ji dám um, když už Teda začne pít, vypije take max 40/60 ml. Je protivná, pláče ale pít prostě nechce… v noci se začala budit po 2/3hodinach homeopatikana laktaci nepomáhají. Odsat mléko jsem zkoušela ale neodsaju ani 20ml. Nějaká ráda? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5494
20.5.22 15:57

Rada je v úplně první řadě zavolat laktační poradkyni. My tady budeme střílet od boku a pokud ani UM nechce pít v nějakých vyšších dávkách, tak to nemá univerzální „dej jí lahev“ řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6417
20.5.22 16:26

Koukám moje měla ve třech měsících 5730 g. No holt víc přikrmuj po každém kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
20.5.22 16:33

Doporučuji laktační poradkyni pozvat domů, aby viděla kojení a zkontrolovala třeba i miminku uzdičku, to může být někdy problém. A zároveň doporučí co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
542
20.5.22 16:33

Měla jsem teď to samé. Přešla jsem na um. :roll: u prvbího dítěte ze mě mlíko stříkalo, teď vůbec. Druhý dítě vůbec neni savec, neukkidňuje se prsem. Prostě jen na jídlo a když to neteče, tak řev. U nás tedy ještě zacyklené s abkm. Takže jak prcek pil, bolelo ho břicho, řev, nesál a mlíka se dělalo o to míň. Jinak taky přesně 3m prohlídka průšvih. Ve 3,5m jsem kojila max 60ml (v noci 80-110 ml), někdy taky ale nic nebo i jen 20 ml..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.22 16:34

@truelly ona ale um nechce… vypije max 40ml a to uz se vsim kravalem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.22 16:35
@AH píše:
Měla jsem teď to samé. Přešla jsem na um. :roll: u prvbího dítěte ze mě mlíko stříkalo, teď vůbec. Druhý dítě vůbec neni savec, neukkidňuje se prsem. Prostě jen na jídlo a když to neteče, tak řev. U nás tedy ještě zacyklené s abkm. Takže jak prcek pil, bolelo ho břicho, řev, nesál a mlíka se dělalo o to míň. Jinak taky přesně 3m prohlídka průšvih. Ve 3,5m jsem kojila max 60ml (v noci 80-110 ml), někdy taky ale nic nebo i jen 20 ml..

Co je prosím abkm? Malá jde vidět že má hlad ale 3× cucne a pak řev :( @AH

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
20.5.22 16:40
@BezdickovaT píše:
Co je prosím abkm? Malá jde vidět že má hlad ale 3× cucne a pak řev :( @AH

Alergie na bílkovinu kravského mléka. E pokud se snaží pít a nejde to, tak buď má špatný sací reflex(to měl syn a v podstatě vypil jen to co ze mě stříkalo a to co už měl tahat nezvládal). Nebo muž mít kratší uzdičku pod jazykem a tím pádem tím jazykem nemůže tak hýbat, což je i u pití potřeba. Ta se pak třeba nastřihává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
542
20.5.22 16:47
@BezdickovaT píše:

Alergie na bilkovinu kravskeho mleka. Od 3m prcka jsem držela dietu. Ono se to tentokrát moc neprojevovalo (žádná vyrážka, krev ve stolici.. Nic). Jen prostě od 1m to byl 24 hodinový řev, šílené škrundání v břiše, ale jinak nic. Takže jsme dostali na předpis speciální mlíko z lékárny, které je naštěpené a hořké. Ze začátku jsem doslazovala glukopurem, aby to bylo k pozření. Teď už dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.22 16:49

@Fiveone to nám laktační předtím kontrolovala a uzdicka byla v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
20.5.22 16:53

Zacina byt teplo, napadlo me - nemuze to byt jen vedrem? Ja kojila a jak bylo tepleji, mimco toho moc vypit nechtelo. Ale je fakt, ze bylo spokojene. :think:

Dokonce jsem davala i vodu na osvezeni, ktera mela pokojovou teplotu. A toho se mimco napilo. Holt kdyz byl hic, tak 37° mleko nechtelo. Pres noc pilo pak vic.

A nevim, jestli me za to neukamenujete, ale rikala jsem si, ze to ma stejne jak ja - taky kdyz je hic, nemam takovou chut na jidlo. Jinak mimco normalne a dobre prospivalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.22 16:57

@Capricorn61 no nám ale právě malá neprospívá, nepribira na váze a pořád vypadá hladove a pláče… ale prso necucne a když už tak max 40ml… a flašku po chvíli taky nechce, hrozná teď jsem ji dávala jist po 3hodinach a vypila necelých 60ml, jinak vodu dávám taky mezi papanim teď když dávám i um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
542
20.5.22 17:00
@BezdickovaT píše:

Jinak u nás to samé. 3× cucnutí a pak vztekání a prohýbání se. No teď jsou prckovi 4 měsíce. Užili jsme si až až. Já byla i na osteodynamice u fyzioterapeutky. Prcek mel pry zablokovanou jazylku a cely predni krk. Ale hlavni bylo, ze proste nebylo mliko. Ja tomu furt neverila, ale pak kdyz jsem neodsala ani kapku po nakojeni 40 mk, tak sem uverila :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
20.5.22 17:01

@BezdickovaT Aha, tak muj komentar je mimo.  :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.22 17:03

@AH jak se pozná ta zablokovana jazylka a krk? Už jsem uvažovala dát k obědu třeba německou kaši a přidat do ní mliko.. si říkám že je to od 4teho měsíce… ale nechci ji tím nějak ublížit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat