Miminko mě vysává

Anonymní
11.4.20 09:27

Miminko mě vysává

Zdravím dámy. Prosím máte některá zkušenost s těma drinkama na přibírání? Nutrimilk nebo jak se to jmenuje. Kojim 10× denně, piji tak 1,5 litru každý den, jim/nejim prostě nepravidelně a jak stíhám ale cokoliv, neomezuji se. Nekdy se stane ze za cely den snim jen obed a vecer se naboucham treba kuskusem s tunakem nebo mi postaci kopec zmrzliny. Manzel je většinu casu v praci, vraci se pozde vecer takze vetsina je na me ale na to si nestezuji prostě to tak je jinak kdyz je doma pomaha dost. Jsem nevyspala, spim treba jen 20 minut, pak jsem tak zpraskana ze usnu treba jen na pul hodiny, kdyz mi muz rekne at jdu spat tak na povel neusnu, asi jsem pretazena, kdyz pri poslednim kojeni uspavam, zacinam usinat, jen co lehnu do postele, tak cumakuju treba hodinu do stropu, pak se vzbudi malej na krmeni a jede se nanovo, nevim jak tohle vydrzim. Mimi me hrozne vysava, i kdyz se snazim jist a pit mam na 177 cm 53 kg a uz mi trcej kosti, propadam se v obliceji, proto se ptám alespon na ty drinky jaka je zkusenost diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27116
11.4.20 09:35

Mě manžel vozil obědy první měsíc, zkus to nějak pořešit takhle, teď je manžel asi doma tak ať ti pomůže aby ses mohla najíst. Spát s dítětem když spí co můžeš a v pití dost přidej. Koj v posteli a klidně u toho spi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8577

Pila jsem je a nepomohlo to, bohužel, nepomohlo vůbec nic… Byla jsem nakonec i na endokrinologii, vše v pořádku, jen prostě někdo pod vlivem hormonů přibírá a někdo hubne :nevim: Dělala jsem psí kusy, krom Nutridrinků počítala kalorie, jedla dětský kaše a co kdo poradil… stejně se váha nehnula nad 50 kg (měřím o trochu míň, než ty). Zlepšilo se to až s postupným odstavením dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Já kvůli hubnutí skončila z kojením. Teda měla jsem dotoho i hodně záněty, a už jsem to prostě nedávala.. Skončila jsem na 158cm a 39kg. Teď už mám 44kg, a jsme spokojený oba… Jak psychicky, tak fyzicky. Asi jsem ti moc neporadila, ale kojení nestojí za každou cenu…

• Citovat
  • Nahlásit
8337
11.4.20 09:37

Vem si mimco k sobe na noc do postele a koj tak, vyspis se a bude to lepsi. Vyzkouseno na trech detech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
11.4.20 09:51

Musíš jist pravidelně a zdravě, kýbl zmrzliny to nespasi… Nastav si budík a jez jako ve skolce, snídaně, svacina, oběd, svacina, večeře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
11.4.20 09:52

Ja s malym spala v posteli, kojil se jak chtel, ja u toho napul spala, abych nemusela pokazde vylézt z postele, krmit, uspavat atd, to bych se taky probrala a hned bych zas neusla. Jinak ty nutridrinky ti dodaji trochu energie, živiny, jsou pro lidi, kteří nemůžou jíst, aby jim to doplnilo nejaky zaklad pro přežití, ale že by se jenom po nich vyloženě pribiralo to ne, to bys je musela pit jeste navic k normalnimu jidlu. Jinak pri kojeni je 1,5l pití docela málo, to je malo i pro nekojiciho cloveka. Ja vydrzela kojit 9 měsíců, pak uz sem maleho taky odstavila, hubla sem, nemela energii, malej me mel misto dudliku, ale byly dny, kdy sem to kojení nenáviděla a příště bych radši nasadila um než se takhle nechat vysavat. To dite potrebuje vic odpocatou mamu, ktera je v pohode nez to prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
11.4.20 10:05

Pijes strasne malo, v zacatcich kojeni jsem fakt pila I bez zizne, mela jsem na stole 1,5l pet lahev a za den vc.noci jsem ji vypila 2×. Jez na co prijdes, klidne I susenky na svacinu, hlavne pravidelne. Rano treba rychla instantni kase, muesli s jogurtem. Poradny obed, na veceri pecivo s necim. Bez piti a jidla ztratis mleko, navic potrebujes energii. Predpokladam, ze mas male mimco, casem se naucis usnout hned, co zalehnes. :D s temi drinky zkusenost nemam, ale vim, ze existuje Sunar Gravimilk, je pro kojici maminky, vyzkousej. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
11.4.20 10:36

Mně (a starším dětem) vaří manžel. Mam velmi špatně spící dítě a občas jsou dny, kdy kdyby mi manžel nedal oběd přímo pod nos, tak bych nejedla. Ale i přesto při všech dětech při kojení hubnu. Vždy se dostanu pod 50 kg. Můžu jíst jak chci. Teď doslova žeru jak prase a stejně je to. k ničemu. Někdo to tak prostě má. Já vždy začnu pribirat až jak přestanu kojit. Ale to neznamená, že se i tak se nesnažim jíst. Tělo potřebuje živiny, energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2826
11.4.20 10:42

Doborucuju medunkovy caj, denne dva velke hrnky a mic mi to pomahalo na to spani..taky jsem mela problem a kolikrat jsem v noci po kojeni nemohla vubec zabrat..pres den vubec :roll: a po caji noci mnohem lepsi..a prejde to..me kdyz to nekdo rekl, tak bych vyletela z kuze, ale je to fakt pravda..kazdy dalsi mesic je lepsi a lepsi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 10:42

@pikola manzel stale chodi do prace, dela na sichty takze je to obcas slozity. Ja kdyz uz se odhodlam k jidlu, l coz je vetsinou snidano/obed, davam si proste uz v 10 hod obed abych se najedla v klidu protoze mi malej pravidelne kolem 11 hod breci, ja beham k nemu k jidlu pak je mi blbe akdyz je manzel doma samozrejme se najim v klidu. A jak rikam na povel mi usnout nejde, kazdej mi rika spi pokazdy co spi mimi ale u me to proste nejde :( @Michelle_M ja beru leky na stitnou zlazu ale vzdy mam vysledky v poradku :nevim: @Platanka pravidelne to neumim a ani mi to nejde pak jdeme na cele odpoledne ven a to nemam na jidlo pomysleni nebo se delat se svacinama ale ja odjakziva jedla jen 3× denne to 5× mi nevyhovovalo akorat ted jim 2× denne a je to fakt bida a i kdyz mam dny zravy tak stejne jdu furt dolu az se zacinam bat ze zkolabuju i kdyz se na to necejtim ale nespim jsek furt v poklusu a bojim se ze jednou vypovi moje telo proto me zajimaj ty drinky :? @Kriss Tina tak jedine to zkusit ze je budu pit k jidlu. No ja nechci prejit na UM jsem zastance kojeni MM pac je pro dite nejlepsi, vim ze nekdo bude opacneho nazoru ale radeji MM, i ja mam v planu kojit 9 mesicu. A kdyz si ho odstavila pak se ti vaha srovnala? @Lorry1 to s tou pet lahvi je dobry napad v tehu jsem vypila ty 2 litry, udelala jsem si caj a popijela ho cely den jak jsem ho mela na ocich ale ted kdyz to udelam tak se tam konvice s cajem vali dva dny az mi i manžel „nadava“ ze nepiju, me to ale staci ja jak piju hodne pak jsem jak balon, ani na zachod na malou nechodim pac vsechnu vodu mi mimi asi sebere, jdu jen rano a vecer :nevim: a dekuji za doporuceni na gravimilk, dnes jdu do lekarny tak ho koupím a ano, mam 2mesicni miminko, ktere se budi skoro kazdy 2 hodky na jidlo, nevim proc tak casto jestli treba mam mléko nekvalitni :nevim: a s tou energii mas pravdu. Vcera jsem si jeste blbec vyjela na kole po pul roce a zmohlo me to tak ze jsem byla celej den nepouzitelna, pak jsem chtela usnout, byla jsrm vystavena a naopak jsem cumela do tmy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 10:46

@chaela no presne, nebyt manzela tak snad nejim vubec a vlastne ani nepocituji hlad az treba vecer a to mam tak stahlej zaludek ze mi staci treba jen jogurt a ovoce a jsem jakoby plna. No ziviny asi nejake mit budu neno mozna i to ze me malej taha ale ta energie se zhorsuje :nevim: @Melodie91 medunkovej cas jsem pila v tehu vidis to mi ani nedoslo, uz mi to ani nemysli :lol: a je fakt, ze spani se zlepsilo, zaradim ho znovu :)

• Citovat
  • Nahlásit
24523
11.4.20 10:49

Ne vaha se mi nesrovnala, zustala jsem tak jak sem byla na konci kojeni. Ale vrátila se mi energie, malej na um konecne spí celou noc v kuse. Celkove to byla takova úleva. I se mi zlepsila pleť, prestaly padat vlasy, proste je poznat, ze uz všechny živiny co přijmu zůstanou jenom mě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
11.4.20 10:57

Toho tunaka hlavne nejez moc casto. Nema se v tehotenstvi a pri kojeni bych se jim taky moc necpala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14801
11.4.20 11:02

Ale tohle není kojením, to je naprosto příšernou životosprávou!!

Nejde - nechci - nejsem zvyklá! Výmluvy, výmluvy, výmluvy.

I dětem pořád opakuju, že nemůžou dělat pořád jen co chtějí, ale i co musí nebo je potřeba.
Ty teď potřebuješ, bez ohledu na to, jestli chceš nebo ne, prostě potřebuješ hodně pít a kvalitně a pravidelně jíst. I když nemáš hlad. Tečka.

Píšeš, že malý se ti budí každé 2 hodiny na jídlo (to je normální), tak ty 2 hodiny, co spí, strav tím, že si něco uvaříš a sníš. Na procházky si ber svačinu nebo do termosky hotové jídlo. Až to půjde, sedni si venku na zahrádku restaurace a dej si jídlo.

Spánek snadno vyřešíš tím, že si dáš mimčo do postele a budeš kojit ve spaní - neboj, nezalehneš ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat