Miminko nechce pít UM z lahvičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 14:12
Miminko nechce pít UM z lahvicky

Zdravím maminky, prosím o řádu jestli měl někdo stejný problém. Ze zdravotních důvodu potřebuji skončit s kojením, malému je 6 měsíců tak se ho uz 14 dni snažím učit na UM ale ne moc úspěšně. Na doporučení jsem koupila Hipp, říkala jsem si ze zkusím jestli mu chutná a nebude po něm mít zacpu. Tak z te trochu co snědl to vypadá ze to snáší dobře. Po několika dalších radách si zvykl přes moje mléko na lahvicku, pak když jsem chtěla dat UM tak řev. Tak jsem zkoušela dal a dal, trochu si vzal ale žádná sláva. Zkusila jsem lzickou a to si da, takže mu to chutna, z lahvičky si vezme dobrovolně cajicek, takže v tom taky problém není. Jak kdyby tušil ze mu chci vzít prso tak proste jen to UM z lahvičky nechce. Uz fakt nevim jak na nej, poradíte prosím někdo? Moc dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Strecha
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.03.18 14:20

Nevim, jestli jste zkousela zachovat “kojici ritual”. Napr. V posteli na kojicim polstari, stejna poloha jako u kojeni, klidne i vytahnout prso, jen dat lahvicku. Nebo to zkusit postupne (pokud muzete). Krmit lahvickou a dokojit z prsu a postupne to zkracovat. Mozna zkusit jinou lahvicku (caje taky asi nevypije celou flasku, ne?). My mame avent, ale osvedcila se i z dm ta obycejna. Prvnimu diteti to trvalo snad mesic, nez chtel pit z lahvicky, zkousela jsem to snad kazdy den a nakonec to vyslo ;)

Studie
Povídálka 37 příspěvků 18.03.18 14:43

Ahoj, mám úplně stejný problém. Holcicka má 4,5 měsíce a nechce pít z lahvičky. Mleka moc nemám a navíc byla hodne nemocná (RS virus) a ztratila váhu a už jsme to nedohonili. Ve 4,5 měsících váží 5 780 a měří jen 59 Cm. Hrozně rada bych ji odstavila a dávala mléko z lahvičky. Navíc máme podezření na Alergii na kravske mléko a má pít na doporučení pediatra Nutrilon allergy care (mléko je trochu hořké). Já jsem na bezmlecne dietě. Není proste způsob, aby se mi napila z lahvičky. Když se napije otřásá se odporem, nechce ani flašku, tu vystrkuje jazykem. Dávala jsem ji Sinlac, ale po nem měla zacpu, tak jsem se rozhodla s prikrmy počkat ještě měsíc. Jsem úplně zoufalá, zkoušel to můj muž, i cizi lidé i sestry v nemocnici a nic. Děsím se, ze nikdy nezačne pít. Jen ti napisu co mi radil pediatr: dat ji z lahvičky caj cucnout, aby si zvykla, ze teče z lahvičky taky něco jiného, aby ji dával lahvicku cizi člověk, nebo krmit po lzickach, krmit rozespalou a zkoušet a zkoušet. Mate také někdo takové ditko?

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 14:53

Prave ze na polštáři ani v poloze ve které kojim nechce vůbec, to začne hned rvát :( takhle to dělám, dam lahvicku a pak dokojim, vždy když si myslím ze jsem udělala pokrok, třeba včera vypil tak 30 a dneska zase bojujeme. Zkoušela jsem vše jak píšete ze radil pediatr az na to krmeni rozespaleho, jinak lžičku, čaj. Uz nevim co. Bojím se ze brzo o mléko stejně prjdu a nevim co bych si pak počala?

Studie
Povídálka 37 příspěvků 18.03.18 14:58

Úplně vám rozumím, jsem taky zoufalá, hlavně když vidím, ze moc nepribira, ale opravdu do ni nemůžu lahvicku dostat. Bojím se ze nebude mít dost živin. Já myslím, ze je to takový typ dítěte. Proste lahvicku nechtějí. Musíme to pořad zkoušet.

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 14:59
:(

Příspěvek upraven 18.03.18 v 16:06

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 18.03.18 15:40
@TessieSparrow píše:
Zdravím maminky, prosím o řádu jestli měl někdo stejný problém. Ze zdravotních důvodu potřebuji skončit s kojením, malému je 6 měsíců tak se ho uz 14 dni snažím učit na UM ale ne moc úspěšně. Na doporučení jsem koupila Hipp, říkala jsem si ze zkusím jestli mu chutná a nebude po něm mít zacpu. Tak z te trochu co snědl to vypadá ze to snáší dobře. Po několika dalších radách si zvykl přes moje mléko na lahvicku, pak když jsem chtěla dat UM tak řev. Tak jsem zkoušela dal a dal, trochu si vzal ale žádná sláva. Zkusila jsem lzickou a to si da, takže mu to chutna, z lahvičky si vezme dobrovolně cajicek, takže v tom taky problém není. Jak kdyby tušil ze mu chci vzít prso tak proste jen to UM z lahvičky nechce. Uz fakt nevim jak na nej, poradíte prosím někdo? Moc dekuji

A jak jí jinak? V tomhle věku už to ani nutně nepotřebuje pokud má jinak pestrou stravu. Jestli bude jíst tak se bez kojení i UM obejde a připadá mi úplně zbytečné ho to učit.

Edit: Špatně jsem přečetla věk, myslela jsem 14m, omlouvám se, to je můj příspěvek samozřejmě mimo :mrgreen:

A proč musíš přestat? Zkoušela jsi odejít a nechat nakrmit tatínka?

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 16:02

@sladke-mameni zkoušela jsem odejít ale jen na chvilku, když to bude pokračovat bez úspěchu budu muset zkusit na dyl a třeba si od manžela vezme. Mám lupenku a žádné léky které mohu při kojení mi nezabiraji, jedine co mi zabere a mám vyzkoušené nemůžu, nemohla jsem ani v těhotenství. :( prikrmy uz jsme trochu zkoušeli ale teď jsem par dnů vynechala aby si zvykal na UM a neměl toho hodně nového. Opravdu uz nevim co s nim. Vzhledem k tomu ze si to vezme lzickou tak si myslím ze mu chutná ne?

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 16:05

@Strecha Jinak lahvičky mám tommee tippee, avent a obe stejně, ale myslím si ze v těch problém není, protože moje mléko z nich pil úplně bez problému a čaje si taky cucne, i si ji vezme do ruky s chce pít sám. Ale jakmile je tam mléko tak konec. Lzickou ano ale s láhvi proste bojuje.

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 16:08

@Studie není přeci možné aby když ma hlad si to mimco nevzalo :( zvlášť tedy u vas když nepribira. A říkala jste lékaři ze nic nezabírá?

quinsley
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 18.03.18 16:15

Miminko je chytré. Kdo by ty hnusy pil!

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 16:17

@Strecha ještě jsem se vas chtěla optat, nezačalo se vám při tom zkoušení naučit na lahvicku dělat méně mléka? Přijde mi ze se mi dela o neco méně.

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 16:42

@quinsley to mi moc nepomůže ale díky za komentář no :potlesk:

Studie
Povídálka 37 příspěvků 18.03.18 17:40

@TessieSparrow jo, říkala. Doktorka mi poradila krmit lzickou.

TessieSparrow
Povídálka 18 příspěvků 18.03.18 18:01

@Studie no možná tak taky skončím :( i když to si neumím představit, to budeme jist 2 hodiny a tak 5 ohrivat. :zed: Pořad doufám ze by ho to přestalo bavit jak dlouho to trvá a vzal by tu láhev :) a vy tedy ještě kojite?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Reklama