Miminko nejí a pláče

Anonymní
28.12.19 09:11

Miminko nejí pláče

Ahoj prosím o radu. Mám doma 16ti denní mimčo. V noci se budi 2× po 3 hodinách, přes den ji budím já. Je plně kojena. Ale od včera od večera začala s tím jídlem zlobit. Mám stres z toho že třeba nebude pribirat, přitom nabírá krásně. Snažím se do ní nacpat co nejvíc, ale výsledek je, že se akorát pak poblije :( já nevím prostě kdy má dost. Od včerejška od vecera právě mi přijde že třeba moc nejedla, spíš tak 5 minut a pak usinala. V noci jsem ji zhruzou budila po 2 hodinách, asi ji i bolelo brisko, každopádně každou plenku po kojení měla počuranou i pokadenou.. Teď ráno zase nechce moc jist sem tam si cucne třeba 2 minuty tahá, pak usne, a za dalších 10 minut znova. Jeste k tomu se zas vyzvracela jak jsem to do ní cpala. Včera jsem byli u doktorky a vše bylo v pořádku. Nevím co se jí děje, ale už se mi chce z toho brečet jak nejí… :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13500
28.12.19 09:16

Jako vážně? Pozvrací se prejedením a ty bulis, že nejí? Klid. Má ještě mléko v břiše, chce to delší rozestupy, je to živá bytost, nebude fungovat podle hodinek. Nech jí, ona si řekne, až bude mít fakt hlad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5147
28.12.19 09:22

Promin, ale dost to prehanis. Nic do ni necpi do chuderky!!! Kdyz by mela hlad, ozve se. Pokud pribira, tak ji nebud! Jasne, ze se pozvraci, kdyz ji precpes. Dcera spavala i celou noc a co? Pribirala, spokojena. Ja taky - vyspala jsem se. Co chces vic? Hlavne se uklidni, to dite to z tebe taky cejti, ze hystercis. Jo a ji naprosto v poradku a normalne!!!

Příspěvek upraven 28.12.19 v 09:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 09:23

Pokud prospívá, na jídlo ji nebuď. Kojení má jedinou nevýhodu, že nevíš, kolik toho do sebe dítě dostalo. U vás je to zřejmě dost. Nech ji v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 09:24

Taky mi děcka spala celou noc, to bylo fajn :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
28.12.19 09:24

Bude papat tolik, kolik chce.. nedávej jí násilím, výsledek je blinkání. Pokud přibírá, tak se nestresuj.. když bude mít hlad, určitě se ozve :-) pauza mezi kojením u nás cca hoďka - 1 a půl hoďky a vše ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
28.12.19 09:25

Tak ja nevim, jestli ctu dobre, ale pisete ze neji a zaroven jasne pisete, ze ji cpete moc az ji boli bricho a zvraci? Jestli pribira, tak uz bych ji na jidlo nebudila, at si tekne sama, kdy ma hlad. Budila jsem dite jen par dni pi navratu z porodnice a to z duvodu nuloveho pribirani. Druhe jsem nebudila vubec-to prospivalo dobre. Ty miminka casto jedi rychleji a rychleji. Nektere vytahnou plnou davku za 5 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
28.12.19 09:27

@Kukacka123 moje malá spala už v porodnici skoro celou noc, když přišly sestry, musela jsem mlžit, že papala před chvilkou :mrgreen: nikdy jsem ji na jídlo nebudila a i tak je z ní krásné miminko. Takže souhlasim :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1458
28.12.19 09:51

Koj podle potřeb dítěte. Očividně je najezeny dost kdyz ti zvrací, nic do ní násilím necpi. Ono fakt neumře když nebude jíst každý 2h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 10:02

Neprekrmuj ji. Ona ví kdy má dost. Pokud se pustí a nechce už sat tak ji rozhodně nenut. To že tak často kaka znamená že má pořád velké zbytky. Takže má dost. Neboj. Děti umí strávit mm 100%ne takže kdyby měla málo ani nebude kakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7436
28.12.19 10:03
@JancaS84 píše:
Koj podle potřeb dítěte. Očividně je najezeny dost kdyz ti zvrací, nic do ní násilím necpi. Ono fakt neumře když nebude jíst každý 2h.

Dej dítěti tak, jak si řekne…jednou ji více, podruhé méně. Určitě mu není příjemné po jídle zvracet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 10:06

Já vím holky ze jsem strašná. V porodnici mi kojení nešlo, málo přibirala. Pomalu nás ani nechtěli pustit domu. Prso ji cpali násilím do pusy.. Za každou cenu jsem měla kojit každé 2 hodiny, i prý kvůli tvorbě mlika. :( je mi z toho fakt na nic, nechci ji nějak trápit…bojim se že bude mít málo tak ji cpu, očividně to je špatne :,( všechno řídím podle hodinek tak jak mi říkali… Je to moje první mimčo, a nemám nikoho koho bych se mohla zeptat :(

• Nahlásit
  • Citovat
23133
28.12.19 10:06

Uklidni se hlavně a přestaň to dítě budit když to není nutné. To že nepije hodinu taky není problém, některé mají za 5 min hotovo. Klid matko, dejchej a užívej si miminko, není nutné ho cpát jak husu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
28.12.19 10:10

A na porodnici se vykašli, po 16 dnech evidentně mlíko už dávno máš a není nutné dodržovat hodiny když nemá problémy s váhou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 10:14
@Anonymní píše:
Já vím holky ze jsem strašná. V porodnici mi kojení nešlo, málo přibirala. Pomalu nás ani nechtěli pustit domu. Prso ji cpali násilím do pusy.. Za každou cenu jsem měla kojit každé 2 hodiny, i prý kvůli tvorbě mlika. :( je mi z toho fakt na nic, nechci ji nějak trápit…bojim se že bude mít málo tak ji cpu, očividně to je špatne :,( všechno řídím podle hodinek tak jak mi říkali… Je to moje první mimčo, a nemám nikoho koho bych se mohla zeptat :(

Nikdy jsem žádné z našich tři kojených děti nebudila na kojení. Dokonce ani syna s nízkou porodní váhou. Pokud nebyla pauza větší než 6hodin neřešila jsem to vůbec. Pokud byla delší než 6 hodin tak jsem se sklonila a nabídla prso, když hned chtěli sat, nakojila jsem, když ne a spálí dál, čekala jsem ještě dvě hodiny. Neříkám že to je odborný návod ale jedine kde mi dítě blinkalo a řvalo z kojení bylo v porodnici kde mě u prvního nutili pořád kojit. U druhého a třetího jsem lhala že jedli i když spali. Taky je třeba si uvědomit že dítě které zvrací, rve a je vzhůru co hodinu má obrovský výdej energie oproti miminku které 4 hodiny spí a nají se min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama