Miminko neroste 31tt

Anonymní
25.4.17 16:15

Miminko neroste 31tt

Ahoj, potrebuju uklidnit.Pre tremi lety jsem rodila akutne cisarem svoji dceru, ktera byla o 4 tydny vahove pozadu a rozjela se preeklamsie.Mela jsem otoky, vysoky tlak a mala na tl byla hodne spatne.Ted jsem podruhe tehotna a nyni 30+5tt a zjistilo se, ze mala je o dva tydny pozadu. Vahovy odhad ma 1100g odpovida pry 28 tt.Mam tu byt do patku s tim, ze mi reknou co bude dal.Je mi z toho zle. Budto nabere a oni me psuti domu a nebo tu budu dal. Poslou me na vyssi pracoviste apod.Sami nevi, co budou delat.Vim,ze nebudu znit jako matka roku, ale byla bych radsi kdyby me odrodily. Nechci cekat az mi sdeli, ze maly prestalo byt srdicko. Ocividne ji u me neni nejlip a ja mam strach. Radsi budu mit nedononese dite nez zadne.Fakt nechci lezet v nemocnici a cekat na nejhorsi zpravu. Navic doma dcera s pritelem, ktery nebude mit moznost byt doma s dcerou tich 9 tydnu co mi zbyva do tp. Nevim co si mam myslet. Myslet pozitivne nejde. Vsechno mam v poradku tlak proste vsechno. U starsi to bylo taky tak.Ve 29 tt odhad stejny jako pri porodu. Pohyby jsem citila a najednou jsem byla na sale s tim, ze to je zle.Uz nevim co mam delat.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6288
25.4.17 16:23

A co průtoky, všechno je až na váhu v pořádku? Umím si představit tu beznaděj, ale vydrž :hug: Když bude miminko nabírat aspoň trošičku, bude to pro něj lepší, než kdyby šlo okamžitě na svět. Každý den navíc se hodí. Pokud se miminku v bříšku nedaří, bude lepší, aby bylo venku. Svěř se do rukou lékařům. Držím palce, ať je miminko za každé situace v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
25.4.17 16:31

Pokud jsou v pořádku průtoky a placenta také nevykazuje nějaké známky předčasného stárnutí nebo podobně, tak je rozhodně v tomto týdnu miminku lépe u tebe.. Věř doktorům, přeji ať je to dobré! Ona může klidně za pár dní poskočit o 300g. ;) Jsou to navíc jen odhady… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3886
25.4.17 17:07

V jake nemocnici lezis? Nechala bych se na revers prevezt na nejake dobre pracoviste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 17:07

Tyhlety odhady.
Mě takto rozhodil doktor taky, že je mimino malé.
V podstatě od každého většího ultrazvuku bylo řečeno, že je malá. Ale bylo to myšleno tak, že já jsem hodně drobná, takže spíš genetická dispozice.
Ale u tohoto mého doktora mě to vysloveně rozhodilo, poněvadž to myslel tak, jak to viděl z hlediska tabulek.
Dítě mělo v 30+4 odhad 1400g. Ale nijak to neresil, nikam neposilal, žádné ozvy. Šla jsem normálně domů.
32+3 už to bylo 1900g. To už byl spokojeny. A vtipkoval.
Ale mě rozhodil neuvěřitelně. Že mě i sestra musela uklidňovat.

Zítra jdu znovu na kontrolu. A bojím se co bude, protože mám pocit, že na ten ultrazvuk civí tak nějak dost nervózně.
A co tím chci říct, že ten první odhad váhy si mohl nechat pro sebe a ne mě děsit. O nějaké informace bych stála, až při druhém odhadu, pokud by něco bylo blbě. Takto mi přijde, že se nesmyslně jistil. Navíc vše dle tabulek.

Vím, že moje mimino bylo o 300 g těžší, ale když vidím jaký tanec se kolem tebe strhl, tak jsem si velmi nejistá. Navíc jsem stále hodně unavená, vše mi dělá problém. Mám problém jít nakoupit. Doma mám šestiletou dceru.

Vím, že čekání je hrozné, posílám mnoho sil a pozitivní energie :hug:
Ale raděj tak, než by se něco zanedbalo. Věř mi, že sama bych raděj byla pod dohledem lékařů. Navíc mám stále placentu v porodnich cestách. Já se zase cítím tak, že jsem doktorům ukradená.

Prosím o zachování anonymu v návaznosti na děti. Děkuji J.

• Nahlásit
  • Citovat
3836
25.4.17 18:08

Ahoj, s prvním dítětem jsem zažila něco velmi podobného, co Ty. U druhého jsem se klepala naprosto stejně a přála si, abych už porodila. Klidně ve 32tt, hlavně, ať je živá. Druhé dítko také mělo menší váhový odhad, ale né tak moc, jako první. Také se čekalo a kontrolovaly průtoky. Preeklampsie se sice zopakovala, ale méně závažná, než u prvního. Druhé jsem nakonec rodila v 36tt. Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13784
25.4.17 18:37

Já to zažila teď při druhém. Porod vyvolali a tím mi zachránili dítě, čekat do termínu tak pravděpodobně zemře. Jestli seš v nemocnici, tak tam budou dělat kontroly častěji, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 18:41

Tady mi jen meri tlak a rano chodim na monitor. Doktotka mi sama rekla, ze je to nenoc kdy to dite muze z minuty na minutu zemrit.Tak nechapu proc cekat.Jsem zoufala. Nechci cekat az se neco podela. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
11669
25.4.17 18:48

No ale v 31 týdnu je to opravdu moc brzo na porod, pokud to není naprosto nutné, důvěřuj doktorům, ono ne každé nedonošené děťátko se z toho vylíže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13784
25.4.17 20:31

Zase na druhou stranu 2 týdny nejsou moc, první to tak taky měla. Dr. říkala, že do těch 2 týdnů je to ok. V pátek předpokládám, že budou dělat měření a pokud by dítě nevyrostlo vůbec, tak by uvažovali o císaři. Přeci jenom by bylo jasné, že dítě se v břiše dobře nemá, tak na co čekat. U druhého jsem měla -4 týdny a to už šlo rychle (hned mě poslala do porodnice a ti mě už nepustili).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 21:05

No v 30+5tt ma odhad 1100g.Sama doktptla rikala, ze to muze byt genetikou, protoze ja taky nejsem zadnej obr, ale ze se musi koukat na tu moznost te preeklamsie.Co se tyce vahy, tak jeden doktor rika, ze je i tri tydny opozdena druhy o dva a na internetu se obcas doctu ze i tahke vaha je jeste v norme. Navic pritel mi hlida dceru a je na paragrafu.Do terminu mam 9 tydnu a nedokzu si predstavit, zw bych musela lezet az do konce. Pritel asi taky nebude mit moznost byt doma na hlidani celou tu dobu. Strasne rada bych vedela moznosti. Budto vyroste trochu, coz pochybuji a pisti me domu nebo me nechaji lezet po zbytek tehu coz je podle me ten horsi scenar nebo se dite nsrodi driv a to jsou nervy sami. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
13784
25.4.17 21:20

Já nerozumím tomu, čemu by ležení pomohlo (preek. nezabrání, dítě tím taky nepřibere). nevím, jak daleko porodnici máš? Mně natáčeli monitory 2-3× denně, UZ obden. Na pokoji se mnou byla paní, rodila v týdnu jako ty - dítě nepřibíralo, byla týden v porodnici, a pak jí udělali císaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20486
26.4.17 08:48

Už jsem nechtěla testit, navíc tento je poslední test :lol: no uvidíme..silné jsou, ale nesílí teda..jsou dělané obden :think:pardon…jiná diskuse..omlouvám se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama