Miminko přestává v noci spát

61
7.1.18 11:12

Miminko přestává v noci spát

Ahoj maminky, máme 4 měsíčního chlapečka, který už asi od 2 měsíce krásně spinkal celou noc. Spát šel kolem 21:00 a budil se na mlíčko (UM) kolem 6 rána, pojedl a zdříml si dál ještě tak na 2-3 hoďky. Opravdu moc jsem za to byla šťastná, protože první dva měsíce po narození byly peklo, takže jsem byla ráda, že se nám to tak upravilo.

Dostávám se k tomu co nás trápí.
Posledních cca 10 dnů se nám malý začal kolem půl noci budit (Podotýkám, že spinká jen na bříšku, na zádech mu to vůbec nejde), a kňourá, když ho nezačnu plácat po dupě, tak se vzbudí úplně. Tak ho vždycky poplácám, usnu a za půl hodiny se to opakuje a jede to tak až do rána kdy v 6 se vzbudí úplně a to už pláče hlady. Jsem si jistá, že v noci to hlady není, prostě vyžaduje abych ho neustále placala po zadečku, jakmile přestanu tak začne mrčet :(
Jsem z toho nešťastná, protože opravdu krásně spinkal. Ještě chci dodat, že jsme po očkování, ale s tím spaním mu to začalo už 3 dny před.

Nemáte některá stejnou zkušenost? Nějakou radu pro mě prosím, jsem už zoufalá, celou noc nespím.. Děkuji za každý příspěvek :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5896
7.1.18 11:25

Kolem 4. měsíce se dost dětí začíná budit, mají nové zážitky ze dne, které v noci zpracovávají, je to naprosto normální, i když je těžké se s tím smířit. Většina dětí se probudí a pak mají problém usnout. Zkusila bych společné spaní, syn s námi spí od 5 měsíců, kdy mi vstával i 14× za noc. Já tedy kojím, tak uspím u prsa. Nevím, na c je zvyklá Vaše holčička. Mléko v noci by nepomohlo? Zkoušela jste? Nemyslím pokaždé, ale třeba jednou přidat.
Syn spal od 3. do 12. týdne tahem od 23 do 7 hod. Teď má rok, spí od cca 22 hod. do 9 hod. a je vzhůru minimálně 6× (to pije), někdy i 16×…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
7.1.18 11:31

Také bych zkusila spát společně. Je to normální, spánek se mění a miminko v tomto věku vnímá více okolí a musí všechny ty zážitky zpracovat, vnímá nepřítomnost maminky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
7.1.18 11:37

Mám postýlku úplně u postele, vlastně to je jakoby jsme spali u sebe. Když si ho dám do postele k sobě, tak se mi budí spocený a vypadá jako by mu to vadilo. Je pravda ale, že jsem to zkoušela spíše nad ránem, kdy už mohl být vyspaný. Spocený byl nejspíš proto, že jsem ho měla úplně u sebe a byli jsme přikrytí jednou peřinou. Ale bohužel ještě spolu s manželem se do postele vejdeme jen tak, že se na sebe natlačíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
7.1.18 11:37

@Kolousek1 asi te nepotesim ale je to celkem normalni jev. Nas malej spal od 6 tydnu do 12 tydnu od osmi do sesti a jeste jsme si pak zdrimli. Pak se zacal budit 1× - 2× za noc, coz se postupne menilo na 8× za noc. Ted je mu 7 mesicu a kdyz je dobra noc vzbudi se jen 4×. Ja teda kojim, pry je to u kojenych deti normalni. :nevim: unavena jsem ale nic moc se s tim delat neda, rvat ho nenecham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
7.1.18 11:39

Nam spolecne spani tedy nepomohlo, budil se uplne stejne a ja spala mnohem hur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11452
7.1.18 11:44

Mně syn docela dobře vytuhává, když si lehnu na záda a položím si ho na břicho.. když jsme byli o vánocích u mamky a nechtěl už v pět spát, takhle mi vytuh ještě do osmi :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3010
7.1.18 11:55

@Kolousek1 Obcas je jedinou cestou ke spokojenosti akceptovani reality. Nektere deti proste neprospi celou noc ani kdyby ses na hlavu postavila a aplikovala zarucene tipy vsech matek z emimina :nevim: Necekej zazraky a zkus najit cestu, jak se vyspat do provozuschopnosti. Mimochodem deti mam 3 a aby cryrmesicni spal od deviti do sesti 8o mi zni jako sci fi :lol: Tak mi deti spaly nejdrive tak kolem roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
7.1.18 12:07
@Agrion píše:
@Kolousek1 Obcas je jedinou cestou ke spokojenosti akceptovani reality. Nektere deti proste neprospi celou noc ani kdyby ses na hlavu postavila a aplikovala zarucene tipy vsech matek z emimina :nevim: Necekej zazraky a zkus najit cestu, jak se vyspat do provozuschopnosti. Mimochodem deti mam 3 a aby cryrmesicni spal od deviti do sesti 8o mi zni jako sci fi :lol: Tak mi deti spaly nejdrive tak kolem roku…
:palec: pravda!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3759
7.1.18 12:09

@Agrion Mne tak spal az 2.5 letak a to jen nekdy :mrgreen: Ale on byl nestandardni od zacatku, nemela jsem si kdy zvyknout na luxus a tak me nic neprekvapilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
7.1.18 12:16

Jojo říkalo mi to hodně lidí, že je hodně malý na to aby spal tak dlouho. Jenže znáte to, jednou si zvyknete na takový luxus a pak vás mrzí když to přestane :lol: nechci ho zvykat na tu postel, jsem ráda, že spí v postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
7.1.18 12:18

Kdyby spal na zádech tak mu dám napít čaje a dudlík ať si spí dál.. Ale záda on těžce odmítá, chce být jen na bříšku a je prostě závislý na tom plácání po dupě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11452
7.1.18 12:43

Mně malej spí taky v postýlce celou noc, ale když se vzbudí nad ránem už si ho beru k sobě no :think: a tak dudlík mu můžeš dát i když je na břiše :nevim: S tím luxusem máš pravdu :-D Taky syn spí docela dobře už skoro celou noc a když se mi občas začne v noci budit, tak z toho nejsem odvázaná :lol: :lol: Jinak když se blbě vyspím, tak to s malým zalomím klidně přes den, pokud teda spí :-) taky měl období, že dal přes den max půl hodiny a to někdy třeba po deseti minutách :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
8.1.18 18:26

lucika.k

Nám kdy maliky zlobil anespal tak ná poradila známá, že mu máme dávat třeba kus kapesníku nebo neco co nosíme u sebe celý den, aby nás pak cítil. musím řřící že od t doby maly spi skoro celou noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
8.1.18 19:33

:roll: mame to taky tak :think: od 4. Mesicu se mi mala budi opravdu casto 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu