Miminko - růst zoubků

415
19.5.18 15:02

miminko - růst zoubků

Ahoj, dcera 5,5 měsíce začíná být poslední dobou trošku neklidná, cpe si hračky a pěstičky zběsile do pusinky a hůře pije. Když ji dám do pusy kloub mého prstu, tak ho stiskává dásněmi docela silou.Je možné, že už jí jdou zuby i když na dásních nejde nic vidět?

Jaké mastičky a gely se vám nejvíce osvědčily na bolest dásní od zubů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.5.18 15:20

@aduska912 může trvat klidně i měsíc než opravdu zuby začnou lest, syn asi od 4 měsíců vše cpal do pusy, slintal jak bernardýn tak všichni že zuby - hahaaa první mu vylezl na 8m :) První dva zuby katastrofa, pláč, kňourání a pak už jsem o dalších nevěděla, aktuálně v 18m 12 úplně vylezlých, horní špičák levý kouká špička, druhý pod dásní a dole oba v dásni.
Jinak syn rád zužlal kojící korále (silikon/dřevo) takové „kartáčky“ z DM (jeden je na dásně při růstu zubů a druhý pak na zoubky) a mazala jsem Calgelem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
19.5.18 15:21

Mozne to urcite je. Mala na spodni jednicky od 3m a ted ji vylezly oba vrchni zuby..ma 6m. Ale je pravda, ze nekdy ten zoubek mute rust i mesic.
Nepouzivam zadne gely, jen bylinkovou tinkturu z DM prvni zoubky + kousatka. Je to nedky sileny, ale jak vykouknou, tak je chvili klid.
Nez se zacne klubat dalsi????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
19.5.18 21:14

Co se týče tvého případu: Můžou se za chvíli vyklubat a nemusí… Dcera slintala od 2M skoro pořád, všechno rvala do pusinky a první zub až ve 14M - klubaly se čtyři najednou a ani jsme o tom nevěděli. Trochu potíže jí dělaly trojky… Jinak synátor to samé co dcera a první zub v 8M. Když bylo potřeba mazala jsem Calgelem (moc jsem ho zatím nepotřebovala - třikrát tady ťukám na zuby, jelikož synátor má zatím 6 zoubků:-)). Žádná kousátka ani jedno z dětí nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama