V jakém věku mít miminko?

Anonymní
24.1.20 16:23

miminko v kolika letech...

Chtěla bych se zeptat v jakém věku je podle vás nejlepší mít dítě. Vím že je to hrozná zodpovědnost atd.. vím co a jak ale zajímalo mě třeba v 17 nebo v jakém věku je to nejlepší

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

68
24.1.20 16:24

Dobrý den, rozhodne v době, kdy je člověk zabezpečen. Může si dítě dovolit, má partnera s kterým je delší dobu, ví že je to ono, opadla první zamilovanost a miluje ho i jeho chybami. Potom je opravdu jedno kolik vám je let. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1989
24.1.20 16:25

Nejlépe az je na to člověk připravený psychicky, fyzicky a finančně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14600
24.1.20 16:39

Za mne pred 30 ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 16:43

Za mě první dítě ideál mezi 20 - 30. Samozřejmě pokud máte už dlouhodobý vztah, zajištěné bydlení a práci (hlavně chlap).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 16:45

Když máš stabilní bydlení a dost našetřeno. Pro mě osobně je to třeba 100 000-200 000 mít jako rezervu, nikdy nevíš, co se stane a když něco přijde, tak vyžít z rodičáku je extrémně těžké, spíš nemyslitelné, když každý měsíc musíš platit nájem, nebo alespoň energie, jídlo, věci na dítě, základní kosmetiku. Já měla dítě ve 23.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22033
24.1.20 16:46
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat v jakém věku je podle vás nejlepší mít dítě. Vím že je to hrozná zodpovědnost atd.. vím co a jak ale zajímalo mě třeba v 17 nebo v jakém věku je to nejlepší
@Anonymní píše:

Ideálně po škole, s chlapem, kterého znám a mít trochu našetřeno, aby bylo z čeho brát, než přijde rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14385
24.1.20 17:18

To záleží na vyzralosti obou rodičů, zázemí, financích, na tom jestli máš staly vztah :nevim: pokud jsi připravena, máš kde bydlet, máš chlapa co vás uživí až budeš na rodicaku, dodělanou školu, tak klidně v 18. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1413
24.1.20 17:23
@Russet píše:
Ideálně po škole, s chlapem, kterého znám a mít trochu našetřeno, aby bylo z čeho brát, než přijde rodičák.

No pockej, aby si to zakladatelka neprebrala, ze po zakladni, kdyz se pta na tech 17 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2365
24.1.20 17:23
@Kriss Tina píše:
To záleží na vyzralosti obou rodičů, zázemí, financích, na tom jestli máš staly vztah :nevim: pokud jsi připravena, máš kde bydlet, máš chlapa co vás uživí až budeš na rodicaku, dodělanou školu, tak klidně v 18. :nevim:

Presne tak… a zdravotne nejlepe kolem 20. Nez kolem 30.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22033
24.1.20 17:25
@bobulka88 píše:
No pockej, aby si to zakladatelka neprebrala, ze po zakladni, kdyz se pta na tech 17 let.

Tak jestli tak „blbá“ a myslí, že základka jí stačí, tak proč ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1413
24.1.20 17:26
@Anonymní píše:

Az budes mit zajistene bydleni, praci (at mas aspon materskou), staleho zodpovedneho partnera a nasetreno alespon na pul roku vydaju, idealne vic, aby kdyz se neco podela, tak at mas nejakou dobu bez starosti a cas to poresit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38379
24.1.20 17:43

Moje máma měla staršího bráchu v 26 letech, moje žena Aničku v 36. Je to individuální, důležité je zabezpečení rodiny. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
24.1.20 18:01

Asi by jste měli mít kde bydlet, partner stálou práci a ty taky nějaký ten rok, dva odpracováno. Co se týká čistě věku, vždy jsem první dítě chtěla stihnout maximálně do 25, ideálně 21-23. A od 25 do 30 druhé dítě. Ale já jsem vždy chtěla být svému dítěti věkově co nejblíže jako to mám já s mámou, která mě měla v 19.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
24.1.20 18:42

Zakl. na plánování se vykašli, já taky chtěla dítě brzy a začli jsme se snažit v mých 21 letech, teď je mi 23 a miminko stále nikde.. ono jak se říká, že člověk míní, život mění. Vím jak je to jednoduché si malovat budoucnost na růžovo, ale vždycky je to tak trochu jiné než si plánujeme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama