Náročné dospívání

Anonymní
23.1.20 19:47

Objasněte prosím

Ahoj, chci se zeptat na vaše názory protože nevím jestli to není blbý pohled jen z mé strany…
Nebo má nějakou psychickou poruchu.
Bylo mi 14, máma s přítelem ( udělali si 2 děti miminka )mě často kritizovali ve smyslu že nejsem jeho dcera, máma že mě neměla nikdy mít..jednou mě teda i přítel praštil při nake hádce. Často se jim nelíbil můj pokoj tak než jsem přišla ze školy domu vyházeli celou skříň na zem abych měla co uklízet, hlídal mi abych moc neprojedla.
Nejezdila jsem na žádný vylety kde se platila částka kterou jsem si nezasloužila( ve škole ).
Většinou to bylo za spatne znamky, ve škole jsem byla spíš slabší a bez chuti do učení. Chtěla jsem jen 18 náct a odtamtud.
Doma mě oslovovali nejlépe magore, trpěla jsem psychicky..možná jen kvůli sobě nevím..spadla jsem z toho do drog v 16 cti. Dali mě k tetě a dostala jsem se z toho.
Dále jsem šla studovat, pořád bydlela u tety, nechávali si mé přídavky na studium. Nic mi nedali, což mi chybělo a i tetě která měla sama málo.
Objasněte mi jestli je to moje chyba ať konečně rozpoznám celou tehdejší situaci. Ať se na to nekoukám jen z mého pohledu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3172
23.1.20 19:53

Víš ono to je takhle hrozně těžký posoudit, když neslyšíme i druhou stranu. Ale z toho co píšeš mě vycházíš jako týraný dítě, které si prošlo peklem a tak se to na tobě psychicky podepsalo..

Příspěvek upraven 23.01.20 v 20:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 19:59

@snee díky za reakci) nevím jak na to právě koukat, jsem ráda za všechny názory i klidně negativní. Potřebuju to vědět vše, i špatné o mě.
No problémy mám se hlavně seznamovat s přáteli. Mám asi 2 kamarádky které jsem neviděla tak 4 roky. Jsem spíš samotář.

• Citovat
  • Nahlásit
3996
23.1.20 19:59

Není to tvá chyba. Dle mého klasický případ „mámy“, která dala přednost chlapovi před dítětem. Předpokládám, že teta je sestra matky. Jak spolu vychází?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
23.1.20 20:05
@Anonymní píše:
Potřebuju to vědět vše, i špatné o mě.

A jak ti to mají říct lidé, kteří tě v životě neviděli a o tvých špatných činech a vlastnostech nic netuší? 8o Z toho úvodního příspěvku, který je seznamem křivd napáchaných jinými na tobě, se je člověk rozhodně nedozví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 20:09

@Amelie30 vychází normálně, spíš si plno věcí nechala pro sebe není to hádavý typ. Párkrát si vymění i výbušně názory, teta to vidí jinak. Ale snaží se nedělat dusno. U tety jsem i přibrala, doma jsem byla " vyžírka " nesměla jsem sníst víc jidla. Nevím no, když to vezmu jako celek tak nevím kde je chyba. doma jsem uklízela, nakupovala, veselá prádlo, luxovala, nádobí dělala. řekla mi asi po roce že už by nechtěla abych se vracela k nim. Je toho víc, ale myslím že tohle stačí.

• Citovat
  • Nahlásit
727
23.1.20 20:15

Ak to bolo z ich strany zo zlovôle a nie ako výchovný trest, tak v tom prípade ťa týrali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
23.1.20 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat na vaše názory protože nevím jestli to není blbý pohled jen z mé strany…
Nebo má nějakou psychickou poruchu.
Bylo mi 14, máma s přítelem ( udělali si 2 děti miminka )mě často kritizovali ve smyslu že nejsem jeho dcera, máma že mě neměla nikdy mít..jednou mě teda i přítel praštil při nake hádce. Často se jim nelíbil můj pokoj tak než jsem přišla ze školy domu vyházeli celou skříň na zem abych měla co uklízet, hlídal mi abych moc neprojedla.
Nejezdila jsem na žádný vylety kde se platila částka kterou jsem si nezasloužila( ve škole ).
Většinou to bylo za spatne znamky, ve škole jsem byla spíš slabší a bez chuti do učení. Chtěla jsem jen 18 náct a odtamtud.
Doma mě oslovovali nejlépe magore, trpěla jsem psychicky..možná jen kvůli sobě nevím..spadla jsem z toho do drog v 16 cti. Dali mě k tetě a dostala jsem se z toho.
Dále jsem šla studovat, pořád bydlela u tety, nechávali si mé přídavky na studium. Nic mi nedali, což mi chybělo a i tetě která měla sama málo.
Objasněte mi jestli je to moje chyba ať konečně rozpoznám celou tehdejší situaci. Ať se na to nekoukám jen z mého pohledu.

Jestli to bylo tak, jak popisuješ, tak tě týrali :,(.
Typické pro tyto případy je i to, jak oběť zpytuje svědomí, jestli to náhodou není její chyba..
Jinak jak tu popisují ostatní, že neznají pohled z druhé strany - i kdyby dítě „zlobilo“ sebevíc, NIKDY milující a normální rodič nevypustí z pusy to, že to dítě nikdy neměl mít, nikdy mu neřekne „magore“ a samozřejmě ho nemlátí.
Pokud si nevymýšlíš a fakt se ti toto dělo, ti určitě doporučuju dobrého psychologa, to není jen tak. I když každý má v sobě sílu zatočit se svými démony z minulosti. Protože minulost už je jen fikce, realita je přítomnost, a přítomností se tvoří budoucnost. Nikdo nemusí trpět a opakovat chyby svých rodičů, chce to za tím udělat TLUSTOU ČÁRU. A když to člověku tak úplně nejde, tak s pomocí psychologa.
Moc ti držím palce!! :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3172
23.1.20 20:17

A ten vztah k tobě se takhle změnil až s tím novým přítelem nebo byla mamka vždycky taková? Řekla jsi někdy někomu, co tě trápí? Třeba kamarádům, nebo ve škole,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
23.1.20 20:17
@stankaSR píše:
Ak to bolo z ich strany zo zlovôle a nie ako výchovný trest, tak v tom prípade ťa týrali.

Jakože výchovný trest je říkat dítěti magore, vyházet mu pokojíček, mlátit ho a říkat mu, že ho nikdy neměli mít? Jako sorry, tohle se za výchovný trest přece nedá považovat :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 20:20

No nikdy nebyla moc milá, spíš jsem dost dostávala vařechou. Za nepujceni hračky, nešli mi úkoly doma.. ale on k tomu přispěl, byli na to pak už dva.

• Citovat
  • Nahlásit
727
23.1.20 20:21

@Evulina Aha to som nejako prehliadla, tak v tom prípade je to jasné :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 20:21

No milá nebyla, dostávala jsem často vařechou..od školky
Ale pak už byli dva s nim

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 20:48

@snee :nevim: spíš jen obrazně, ne detaily. Za ty mi bylo trapně..

• Citovat
  • Nahlásit
3172
23.1.20 20:57
@Anonymní píše:
@snee :nevim: spíš jen obrazně, ne detaily. Za ty mi bylo trapně..

a teď už jsi dospělá? Bydlíš teď už sama a s mámou se vídáš ještě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat